Dziś,10 lutego tuż po godz. 5.10 strażacy wyjechali do pierwszej interwencji związanej z silnym wiatrem wywołanym przez niż Sabina, który nadciągnął w nocy nad Polskę z kierunku zachodniego.

 

Jak poinformował nas dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, do godz. 8.30 na jego stanowisko wpłynęły z powiatu łowickiego trzy zgłoszenia. Dotyczyły one powalonych na drogi konarów drzew w Otolicach (bezpośrednio na wsi) i Nieborowie (ul. Heleny Radziwiłł) oraz drzewa w Złakowie Borowym (na drodze w kierunku Kiernozi). Do interwencji tych skierowane zostały zastępy okolicznych jednostek OSP.
Przed godz. 8.00 wpłynęły kolejne zgłoszenia, o uszkodzeniu dachu na garażu w Kalenicach i powalonych topolach w Michałówku (gm. Nieborów).

Przypomnijmy, że synoptycy przewidują, iż wiatr związany z niżem Sabina osiągnie nad Polskę prędkość nawet 100 km/h. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi informuje zaś, że najsilniejsze podmuchy wiatru zanotowane dotąd na terenie woj. łódzkiego osiągnęły prędkość 75 km/h, po południu prędkość może wzrosnąć do 85 km/h.
Należy zachować szczególną ostrożność w czasie poruszania się po terenie otwartym. Na terenie miejskim zagrożeniem mogą być nie tylko drzewa, ale również niezabezpieczone przedmioty zgromadzone na balkonach budynków wielorodzinnych. tb

Komentowanie nie jest możliwe.