Dziś,10 lutego tuż po godz. 5.10 strażacy wyjechali do pierwszej interwencji związanej z silnym wiatrem wywołanym przez niż Sabina, który nadciągnął w nocy nad Polskę z kierunku zachodniego.

 

Jak poinformował nas dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, do godz. 8.30 na jego stanowisko wpłynęły z powiatu łowickiego trzy zgłoszenia. Dotyczyły one powalonych na drogi konarów drzew w Otolicach (bezpośrednio na wsi) i Nieborowie (ul. Heleny Radziwiłł) oraz drzewa w Złakowie Borowym (na drodze w kierunku Kiernozi). Do interwencji tych skierowane zostały zastępy okolicznych jednostek OSP.
Przed godz. 8.00 wpłynęły kolejne zgłoszenia, o uszkodzeniu dachu na garażu w Kalenicach i powalonych topolach w Michałówku (gm. Nieborów).

Przypomnijmy, że synoptycy przewidują, iż wiatr związany z niżem Sabina osiągnie nad Polskę prędkość nawet 100 km/h. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi informuje zaś, że najsilniejsze podmuchy wiatru zanotowane dotąd na terenie woj. łódzkiego osiągnęły prędkość 75 km/h, po południu prędkość może wzrosnąć do 85 km/h.
Należy zachować szczególną ostrożność w czasie poruszania się po terenie otwartym. Na terenie miejskim zagrożeniem mogą być nie tylko drzewa, ale również niezabezpieczone przedmioty zgromadzone na balkonach budynków wielorodzinnych. tb

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.