W niedzielną noc, po godzinie 23, doszło do kolizji drogowej na autostradzie A2 w okolicach węzła Łowicz w Łyszkowicach. Kierujący samochodem osobowym marki Subaru Legacy doprowadził do zderzenia z minibusem Mercedes Sprinter z przyczepą, którym podróżowało m.in. kilkanaścioro dzieci z Bełchatowa.

Fot. OSP Łyszkowice
Fot. OSP Łyszkowice

Interweniujący na miejscu strażacy z OSP w Łyszkowicach zapewnili w remizie uczestnikom wypadku ciepłe napoje w oczekiwaniu na pojazd zastępczy.

Do wypadku doszło na pasie w kierunku Poznania. Kierujący Subaru prawdopodobnie zasnął za kierownicą i uderzył w tył busa z przyczepką. Samochód osobowy dachował, jednak kierowca zdołał opuścić samochód o własnych siłach.

Jak ustalili strażacy busem podróżowało 18 osób w tym 14 dzieci. Na miejscu wszystkich obejrzeli ratownicy medyczni.

– To były wystraszone dzieci w wieku 10-12 lat. Powiedzieliśmy opiekunom oraz rodzicom, którzy jechali za busem, że niedaleko jest remiza strażacka, w której mogą się ogrzać i zaczekać na transport zastępczy – powiedział nam Henryk Krulikowski, prezes OSP Łyszkowice.

Na miejscu dzieci dostały gorącą herbatę. Nie czekały bardzo długo, po około godzinie podstawiony został autobus zastępczy.

Fot. OSP Łyszkowice
Fot. OSP Łyszkowice

Komentowanie nie jest możliwe.