Pięcioosobowa drużyna strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu wygrała V Regionalne Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w Paintballu w Matyldowie w gminie Łąck.

Przed ćwiczeniami w komorze rozgorzeniowej, fot. drużyna OSP Łowicz
Przed ćwiczeniami w komorze rozgorzeniowej, fot. drużyna OSP Łowicz

Oprócz „strzelanki” strażacy uczestniczyli w wielu ciekawych ćwiczeniach.

– Nie tylko wygraliśmy zawody w paintball, ale też zdobyliśmy nowe doświadczenia i umiejętności typowo strażackie – opowiada kapitan drużyny i jednocześnie najmłodszy jej członek, druh Łukasz Wójcik.

Na zawody do Matyldowa pojechali: Adrian Kędziora, Łukasz Wójcik, Sebastian Woźniak, Artur Kantorek i Konrad Noga. Byli jedyną drużyną z województwa łódzkiego. Zawody w paintball były tak naprawdę „wabikiem” do ściągnięcia w jedno miejsce jak największej liczby strażaków ochotników, którzy chcą nie tylko się bawić, ale przy okazji zdobywać nowe umiejętności przydatne podczas gaszenia pożarów.

Program trzydniowych mistrzostw / szkolenia był bardzo intensywny, głównie drugi dzień. – Pokonywaliśmy tor przeszkód, wspinaliśmy się na ściance do wspinaczki, pokonywaliśmy tor linowy ze zjazdami na tyrolce, ćwiczyliśmy w komorze rozgorzeniowej oraz gaszenie pożarów mgłą wodną oraz braliśmy udział w paintballu – opowiadają strażacy.

Więcej w najbliższym NŁ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.