Druhowie z jednostki OSP Wicie przeprowadzili dziś, w sobotę 5 stycznia zbiórkę pieniędzy  na rehabilitację, będącej w śpiączce Katarzyny Stańczyk z Lenartowa.

– Skrzyknęliśmy się przedwczoraj, przyszedł kto mógł, potrzeba pomocy jest wielka. Rodzina Kasi jest w trudnej sytuacji, ona po wypadku, który miał miejsce trzy miesiące temu nie wybudziła się ze śpiączki, ale są postępy, reaguje na głosy swoich dzieci, uznaliśmy, że nie możemy stać bezczynnie – powiedział nam prezes jednostki Waldemar Wojciechowski.

Strażacy zebrali się o godz. 12 w strażnicy, potem przejechali na początek Lenartowa i w ciągu dwóch godzin, śpiewając kolędy, przeszli na koniec Wicia. Nieśli przed sobą gwiazdę betlejemską, a na głowach mieli korony nawiązując tym do jutrzejszego święta Trzech Króli.

Mieszkańcy wsi chętnie wychodzili do kolędników, mówiąc, że trzeba pomóc i życząc pani Katarzynie zdrowia. Efektem zbiórki była pełna pieniędzy zaimprowizowana skarbonka z butelki po napoju niesiona przez druha Józefa Kosiorka.

2 komentarze

  1. Super Strażacy. Niosą pomoc nie tylko gdy się pali. Tak trzymać.

  2. Wspaniała inicjatywa. Dużo zdrowia dla Kasi

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.