Rada Miejska w Łowiczu przyjęła dzisiaj, 7 listopada, uchwałę, w myśl której od 1 stycznia zostaną zniesione opłaty za parkowanie na Starym Rynku, ul. Zduńskiej i Nowego Rynku.

Za zniesieniem strefy płatnego parkowania od przyszłego roku było dzisiaj 11 radnych, przeciwko 9, zaś 1 radna wstrzymała się od głosu.

Strefa w centrum Łowicza funkcjonuje od 2013 roku.

Przypomnijmy, że wniosek o jej likwidację złożył tydzień temu radny Tadeusz Żaczek w imieniu klubu radnych Łowickie.pl.

37 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Czy nikt się nie zastanawiał nad przyczyną dlaczego, nagle, od roku 2013 Łowicz zajechały obce auta – i nie tylko – aż do tego stopnia, że stworzono Strefę?

 2. Głupota.

 3. Uchwałę podjęła Rada, ale odium spadnie na Burmistrza. I oto w tej uchwale głównie chodziło, a nie o żadne tam dobro czy wygodę mieszkańców ! Z niepokojem obserwuję zanikanie dobrej współpracy Rady z Burmistrzem. I to w czasie, kiedy w Łowiczu realizowane są strategiczne z punktu widzenia miasta inwestycje, a w kolejce czekają nowe wyzwania. A co do samej strefy sądzę, że jak się nam miasto zakorkuje, to i tak w końcu zostanie przywrócona. Logiki rozwoju motoryzacji się nie przeskoczy.

  • Najlepiej jak by w Łowiczu był Król …robił by co chciał

   • No właśnie, i to jest sedno sporu. Żeby nie mógł (Burmistrz) robić “co chce”. A strefa ? – jest tu tylko pretekstem. Zawsze będą ci co są za, jak i ci co są przeciw.

   • Wszyscy tak dzielnie bronią demokracji , a kiedy demokracja dochodzi do głosu to się nie podoba. Większość wybrała KJK , teraz większość znosi płatne parkowanie. Wszystkie demokratyczne wybory trzeba umieć uszanować.

  • …. tak też jest i tym wszechobecnym poczuciem braku tolerancji w Polsce. Pewne grupy oskarżają inne o brak tolerancji dla odmienności np LGBT , a ci sami ludzi nie tolerują np zwolenników PiS obrażając przy każdej okazji.. Jeszcze inaczej …oskarżają o brak tolerancji a sami nie mają tolerancji dla ludzi nie mających tolerancji czyli niejako też pewnego rodzaju patologii.. (spokojnie tylko 15% z was to zrozumie nie obwiniajcie się 🙂

 4. Eryk dobrze juz wiemy ze jestes kutwa i podstawa to promocja jak juz cos kupujesz i ze zaoralbys te zabytkowe centrum bo jest niepraktyczne ! dobrze juz mieszkaj w bloku i rób zakupy w dyskoncie ale nie pisz … no chyba ze ci za to ktoś płaci

  • Nie moeszkam w Bloku tylko w Alejkach… nie lubie przepłacać w sklepach a tym bardziej płacić za parking na ulicy ktora powinna być dostępna za darmo dla każdego…a jak w mieście prakuje miejsc parkingowych to władze powinny stworzyć wiecej darmowych miejsc. Opłaty to sobie może pobierać prywatna osoba na swoim terenie

 5. Tak czy inaczej dobrze że płatne parkowanie będzie zlikwidowane… (jak dla mnie) i tak nie robie zakupów na zduńskiej i nowym rynku bo jest drożej i mały wybór towarów umieszczony często w ciasnych ciemnych “norach”

  • A jak sprzedawcy chcą żeby było miejsce na ulicy dla ich potencjalnych klientów to niech sami nie parkują na zduńskiej itd

  • To po co piszesz ,że dla Ciebie to dobre skoro nie robisz zakupów? ???Konsekwencja się kłania!!!!

 6. Generał f

  Ci którzy wymyślili i wprowadzili płatne parkowanie powinni odpowiedzieć za straty poniesione przez budżet miasta!

 7. Sposób działania lowickie.pl od ostatnich wyborów wskazuje na potrzebę zmiany nazwy na jedną z proponowanych: damy każdemu za dostęp do władzy.pl; uchwalimy dowolną bzdurę na złość wąsowi.pl; dziś z tym jutro z innym.pl; draka dla draki.pl; wyraziści jak nasz Mariusz.pl; kartofle z orderami.pl;
  Jak ktoś z Was Szanowni Czytelnicy ma jakąś inną propozycję, to proszę wpisywać. Może te wpisy obudzą działaczy lowickie.pl i uświadomią im, że sprawowanie władzy musi mieć cel, którym na pewno nie jest postawa obrażalskich z piaskownicy.

 8. Eryk po co ty cos piszesz przecież ci sie to nie opłaca mozesz sie tez zamknąć jak te pogagardzane przez ciebie sklepiki i ludzie ktorzy je prowadzą !

 9. Jak nie bedzie sklepów i usług na zdunskiej starym nowym rynku to nie bedzie za co odnawiać kamieniczek a podatki od nieruchomosci beda mniejsze . Turystów burmistrz bedzie oprowadzał po unikalnych w skali świata blokach na bratkowicach , biedronkach kauflandach innych barakach z blachy falistej jak te w niby premium parku a na koniec zjedzą uuunikalnego światowo hamburgera w macdonaldzie … Swiat wielki swiat naprawdę wart promocji

 10. Market nie może istnieć jak nie ma parkingu…sklepiki mogą a jak im się nie opłaca to niech się pozamykają…..

 11. W d***e z tym łowickim handlem. nie bedę płacił drożej tylko dlatego że właścicielem jest mieszkaniec Łowicza….czesto właścicielem lokalu tylko a sklep prowadzi ktoś inny

  • Jak często właścicielem sklepu nie jest mieszkaniec Łowicza?Nikt Cię nie zmusza do zakupów w małych sklepach.

 12. I bardzo dobrze!!! Tyle w temacie!

 13. Kubuś Puchatek

  Chyba przestanę jeździć do Łowicza. Przejazd Arkadyjską zamknięty, przejazd kolejowy na 3 Maja na ogół też, wiadukt pewnie w perspektywie 20 lat, a o zaparkowaniu na Zduńskiej czy Nowym Rynku będzie można tylko pomarzyć. Wszystkie miejsca zajęte przez ekspedientki z umierających sklepów i sklepików. Parking na Starym Rynku należy jeszcze zlikwidować, tłumacząc, że przecież można zaparkować za Ratuszem. Należy jednak zadbać o tablice informujące, że Łowicz miastem przyjaznym.

 14. Zero myślenia , zaraz dostaną po głowie od właścicieli sklepów za tą decyzje. Wstyd , wstyd. Kogo my wybraliśmy . Taki doświadczony radny pan Żaczek wrzuca taką uchwale , ręce opadają ….

 15. Bogdan Jaśniewski

  Bardzo dobra decyzja.
  Dziękuje radnym miejskim za likwidacje strefy płatnego parkowania.

 16. Znowu będzie ciężko zaparkować! Radni po kilkadziesiąt lat każdy a nie pamiętają jak było przed wprowadzeniem opłat.

  • No właśnie!!Od stycznia będzie bardzo trudno zaparkować w centrum.Co wy najlepszego zrobiliście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!###!

 17. Wiem jak to wyglądało w Skierniewicach. Na początku znieśli, później tyle było samochodów popakowanych, że nie tylko w dni targowe znalezienie jednego miejsca wolnego graniczyło z cudem. Od marca znów wróciła strefa płatnego parkowania i problem braku miejsc znikł. Tak więc…

 18. Tym sposobem określili się jak im zależy na sklepach prowadzonych przez tutejszych kupcòw.Chcialbym się dowiedzieć,czy przeprowadzono konsultacje z powyższymi kupcami.Cieszą się markety,one mają parkingi.

 19. Proszę o podanie nazwisk radnych glosujących za likwidacją strefy

 20. hmm, ciekawe dlaczego, pewnie się nie opłaca…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.