Dziś, 27 września, na terenie Segro Logistics Park Stryków uroczyście otwarto nowy obiekt wybudowany dla Corning Optical Communications Polska – producenta kabli światłowodowych i dostawcy innych rozwiązań optycznych dla branży telekomunikacyjnej i IT.

Obok istniejącego od 2006 r pierwszego budynku Corninga w ciągu około roku powstała nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 39 tys. m2 ( wt ym ok. 6 tys. m2 pomieszczeń biurowych), częściowo już użytkowana.
W jej uroczystym otwarciu, obok Mike’a Bella i Kim Hartwell z amerykańskiej centrali Corninga, Mateusza Bielawskiego – szefa Corning Polska, w uroczystości wzięli udział liczni partnerzy biznesowi firmy, jej klienci, a także przedstawiciele władz samorządowych Łodzi, powiatu zgierskiego (starosta Bogdan Jarota) i miasta-gminy Stryków (burmistrz Andrzej Jankowski), jak również rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak. O inwestycji mówili przedstawiciele jej wykonawcy – Segro – współgospodarze spotkania Magdalena Szulc i Bartosz Michalski. Poszczególne etapy powstawania hali goście obejrzeli w dynamicznym filmie dokumentującym budowę.

Punktem kulminacyjnym eventu było symboliczne przecięcie wstęgi.

 

Więcej o nowej inwestycji światowej marki w Strykowie i związanych z tym perspektywach rozwojowych dla regionu napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści z Głowna i Strykowa” za tydzień.

9 komentarzy

 1. Martucha – specjalista od czego? Od ciagniecia kabla?
  15 zl brutto na godzine, warunki rownie slabe jak stawka.

 2. A ja słyszałam wiele pozytywów, że miło, że szanują pracowników, że jak ktoś chce ma szanse rozwoju. Moja kuzynka tam pracuje i zaczynała od produkcji, a teraz jest specjalistą. Płacą więcej niż w regionie, premie są, posiłki i coś zawsze można dodatkowo dostać.

 3. Będzie więcej pracy dla ukraińców

 4. Karta po 9 miesiącach

 5. to zapewne najniższą krajową plus karta sport cośtam

 6. Załóżmy że chciałbym się zatrudnić czyli od najniższego

 7. Zależy od stanowiska

 8. A może ktoś wie ile można zarobić w tym corningu?

  • A 2tys zł w porywach może po ad dwa taka firma światowa a zarobki wschodnie i ogólnie chujowa atmosfera tam jest wiem od osób które tam pracowały wg mnie nie warto !!! Bo jak pracodawca nie dba o pracownika to co to za pracodawca o czym może świadczyć fakt wymiany pracowników ciągle tam poszukują nowych bo warunki płacowe są do dupy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.