Od przyszłego roku mieszkańcy miasta i gminy Stryków będą płacić o ponad 40% więcej za śmieci. Zmieni się również sposób naliczania opłat. Dziś, 28 listopada, Rada Miejska przegłosowała pakiet uchwał w tej sprawie.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Za odbiór śmieci segregowanych strykowianin będzie musiał zapłacić miesięcznie 10 zł (obecnie 7 zł). W przypadku śmieci niesegregowanych będzie obowiązywała stawka 18 zł (obecnie 12 zł).

Jeszcze większa skala podwyżek dotyczyć będzie działkowców. Do tej pory zryczałtowana roczna opłata od nieruchomości o charakterze rekreacyjnym w przypadku śmieci segregowanych wynosiła 89,93 zł. Nowa stawka to 143,64 zł. Dla śmieci niesegregowanych stawka wzrośnie ze 163,28 zł na 244,48 zł rocznie. Znacząco wzrosną również opłaty za śmieci odbierane z pojemników 120 l.

Władze Strykowa tłumaczą konieczność wprowadzenia podwyżek rozstrzygnięciem przetargu na usługi wywozu śmieci, do którego przystąpiła tylko jedna firma i podyktowała ceny znacznie wyższe niż te, jakie obowiązywały na podstawie poprzedniej umowy. Jednocześnie gmina ma zamiar nadal dopłacać do systemu odbioru śmieci z własnego budżetu. Podobnie jak w poprzednich latach będzie to kwota ok. 600 tys. zł rocznie.

O podzielonych głosach w dyskusji, jaka towarzyszyła uchwalaniu podwyżek oraz o szczegółach zmiany sposobu naliczania opłat, w jednym z najbliższych gazetowych wydań WG.

 

 

2 komentarze

  1. Bogdan Sitnicki

    Dwóch spolegliwych głupków przegłosuje jednego asertywnego – nie mamy szans! Macki “samorządu” sięgają głęboko i urabiają głupich. Żądni władzy radni, pobierają ekwiwalenty z naszych podatków – ZASIADANIE W RADZIE TO FORMA KORZYŚCI. Kasta wyższa, burmistrz ze świtą, mieniem naszym rządzi i czerpie jawne i niejawne korzyści ( INDECENT PROPOSAL). Jesteśmy poddani dyktaturze impossibilizmu, wyrachowaniu ludzi, od których wymagamy tylko świadectwa o niekaralności! Chorzy psychicznie, pijacy, wyrafinowani podjudzacze, tępogłowi, skutecznie pchają się w Polsce do samorządów i sami się rządzą.

  2. no pięknie najbogatsza gmina w rejonie a ludziom podwyższa opłaty —- piękna reklama szczególnie dla radnych — rozliczymy się z nimi w najbliższych wyborach

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.