O 1920 zł brutto mniej niż do tej pory będzie zarabiał burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski wskutek dostosowania wysokości jego wynagrodzenia do wymogów obowiązującego rozporządzenia Rady Ministrów.

Uchwałę w tej sprawie Rada Miejska w Strykowie podjęła na nadzwyczajnej sesji 21 lipca (w sobotę!) w drugim głosowaniu nad projektem, który w pierwszym podejściu nie został przyjęty.

Pierwsze głosowanie dało wynik 5 głosów za, 5 przeciw i 4 wstrzymujących się. W patowej sytuacji, po omówieniu potencjalnych zagrożeń dla dyscypliny finansów publicznych wskutek niepodjęcia uchwały oraz konsekwencji przede wszystkim dla skarbnika gminy, a także po informacji, że burmistrz (nieobecny na sesji) wyraził zgodę na obniżkę, przewodniczący rady Paweł Kasica zawnioskował o ponowne wprowadzenie projektu uchwały do porządku obrad i ponowne głosowanie. Tym razem jego wynik, czyli 8 głosów za przy 4 przeciwnych i 2 wstrzymujących się, pozwolił na ustalenie burmistrzowi obniżonego wynagrodzenia.
Po zmianie Andrzej Jankowski zarobi 10.180 zł brutto.

Konieczność pochylenia się nad projektem uchwały, wymuszonym rozporządzeniem Rady Ministrów, była na sesji szeroko dyskutowana. Napiszemy o tym w gazetowym wydaniu Wieści.

Sesja Rady Miejskiej w Strykowie, 21 lipca 2018. fot. EWR
Sesja Rady Miejskiej w Strykowie, 21 lipca 2018. fot. EWR
Sesja Rady Miejskiej w Strykowie, 21 lipca 2018. fot. EWR

1 komentarz

  1. łolaboga
    jak On teraz zwiąże koniec z końcem ???!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.