Studenci Uniwersytetu Łódzkiego od dziś (7 maja) prowadzą badania środowiskowe nad strykowskim zalewem. Wyniki prowadzonej przez nich analizy pozwolą stwierdzić, jakie zmiany zaszły we wspomnianym akwenie w ciągu ostatnich 10 lat.

Kilkunastu studentów UŁ oraz kilku przedstawicieli kadry naukowej UŁ rozbiło swoją bazę w okolicach przystani. O poranku rozpoczęli oni prace w trzech punktach: przy odcinkach wpływowym i dopływowym rzeki Moszczenicy oraz na terenie zalewu.

W ciągu dwóch dni – 7 i 8 maja, w tym także dzisiejszej nocy – będą oni dokonywać hydromorfologicznej oceny wód, polegającej m.in. na mierzeniu szerokości koryta, ocenie lustra wody, zbadaniu jej odczynu czy temperatury.

W trakcie zajęć studenci pobierają również próbki wody, które umożliwią późniejsze dokonanie oceny hydrochemicznej oraz hydrobiologicznej.

– Pogoda nam dopisuje. Dziś będziemy badać to, co do zbiornika wpływa, co już w nim jest, a także, co z niego wypływa. Zobaczymy co uda się nam ustalić – powiedział nam Piotr Markowicz, jeden ze studentów.

 

3 komentarze

  1. SUPER inicjatywa ! Ciekawe jaki jest stan wody teraz i jak będzie się zmieniał.

  2. CIEKAWE CZY ZNAJDĄ TE AUTO W ZALEWIE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.