Tegoroczne Dni Strykowa mają  wyjątkową historyczną oprawę, bo obchodzone są wraz z 625 rocznicą nadania praw miejskich.  

Występ uczniów z SP1 w Strykowie. Fot. EWR

Z tej okazji nad zalewem rozbite zostało średniowieczne obozowisko, na scenie przed OKIR-em uczniowie SP nr 1 wystawili inscenizację historyczną z królem Władysławem Jagiełlą i królową Jadwigą w rolach głównych. Po przedstawieniu i rozdaniu nagród laureatom konkursu plastycznego, z centrum miasta pod scenę główną na targowisku wyruszył barwny Korowód 625-lecia.

Na scenie grupa rekonstrukcji historycznej – Drużyna Wojów Piastowskich Jantar wystawiła inscenizację nadania Strykowowi praw miejskich, a symbolizujący to akt, wzorowany na dawnych dokumentach, przekazano na ręce burmistrza Witolda Kosmowskiego. Burmistrz jako pierwszy wybił pieczęcią menniczą pamiątkową monetę. Kolejne takie monety są wręczane dzieciom uczestniczącym w konkursach i zabawach, prowadzonych przez rekonstruktorów. 

    

 

9 komentarzy

 1. kupatwejstarej

  Ale fajni Ci rycerze <3

 2. Widać, że nie masz dzieci i się nie orientujesz w tym.

 3. I OKOGO CI CHODZI Z TYM PSEŁDONIMEM BURMISTRZ

 4. nie wyjaśniłaś do końca o co ci chodzi z dziećmi dniami Strykowa co ma Burmistrz wspólnego z tematem braku dzieci że Burmistrz nie ma dzieci i o co chodzi z tym psełdonim BURMISTRZ

 5. Kto nie ma dzieci nie zrozumie np. Burmistrz i Pan z pseudonimem Burmistrz albo Pani Wice burmistrz z dorosłym synem i mężem ,,organizatorem” dni Strykowa.

 6. KOLEJNA IMPREZA W NIEDZIELE TYM RAZEM BEZ ZABAWEK NA SOBUTKI ZESPÓŁ MUZYCZNY FAJERWERKI WIANKI I TEATR OGNIA

 7. No były burmistrzu Jankowski można oczywiste że można tylko trzeba myśleć a nie gadać i marzyć.
  Byłem pewny że Cię załatwią a dalej bez komentarza.

 8. Było super tylko szkoda ze wesołe miasteczko takie drogie. Zamiast koncertów w niedzielę powinno być za darmo. Jedne dzieci się bawiły inne plakaly bo rodziców nie stać na 5 z rzędu przejazd za 12 zl.

 9. ZARĄBIŚCIE BYŁO BRAWO WY

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.