Stryków świętuje w tym roku 625-lecie nadania praw miejskich i w ten jubileusz wpisuje się szereg większych i mniejszych wydarzeń na terenie całej gminy.

Dziś, 7 czerwca, w Szkole Podstawowej w Niesułkowie wśród uczniów klas I-III rozegrano Strykowską Familiadę, zorganizowaną przez Renatę Szydlik z niesułkowskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie.
Rywalizowały dwie drużyny, a pytania, które poprzedzono ankietami wśród mieszkańców, dotyczyły wiedzy na temat miasta i gminy Stryków. Należało m.in. wskazać jakie drzewa i jakie zwierzęta występują najczęściej w strykowskich lasach, jakie instytucje mają siedzibę w Strykowie i jakimi środkami komunikacji można się po niej poruszać (tu z ust dzieci padła nawet futurystyczna odpowiedź, że metrem, ale póki co nie mogła ona być jeszcze punktowana). Uczestnicy musieli również odgadnąć tożsamość tajemniczego gościa, którym okazała się pani kierownik Domu Kultury w Niesułkowie. Rozegrano też jedną konkurencję sprawnościową.
W finale, ze zwycięskiej drużyny wyłoniono Mistrza Strykowskiej Familiady, czyli Nataszę Rosiak oraz WicemistrzaMaję Pietrasik.

Po turnieju, wręczeniu nagród i medali, dzieci wyszły na szkolne podwórko, by dołączyć do starszych koleżanek i kolegów i wziąć udział w całodniowym pikniku z okazji niedawnego Dnia Dziecka z licznymi atrakcjami: dmuchańcami, poczęstunkiem, trampolinami, grami planszowymi i zabawami ruchowymi, a także lokalną odsłoną akcji czytelniczej pod dębem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.