Przy okazji organizowanego w niedzielę, 9 września 2018 roku, „Łowickiego Jadła” szachiści rozegrali w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łowiczu IX Puchar Burmistrza Łowicza w szachach szybkich.

Fot.: Fischer.

Do rywalizacji o 11 pucharów stanęło 29. miłośników królewskiej gry, którzy rozegrali zawody systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. Przy szachownicach trwała bardzo wyrównana walka o podium, aż do ostatniej rundy. Zawody wygrał bezapelacyjnie zawodnik UKS „Pałac” Nieborów Mateusz Brzozowski, który stracił tylko pół punktu z drugim w tabeli Robertem Chojnowskim. Trener był pod wrażeniem doskonałej gry „Brzozy”, ale tu wytłumaczenie dobrej formy podopiecznego jest proste – student we wrześniu ma jeszcze wolne, więc niczym się nie przejmuje i ma czas na wszystko. Trzeci był dawno nie widziany przy łowickich szachownicach reprezentant UKS „GOK” Zduny – Łukasz Łąpieś.

Klasyfikację juniorów wygrał depczący po piętach najlepszym seniorom w powiecie pałacowiec Kacper Zakrzewicz, który jeszcze przed ostatnią rundą był na pudle klasyfikacji open.

W grupie płci pięknej zwyciężyła oczywiście utytułowana Zuzanna Mazgaj, mając kilka punktów przewagi nad nieco słabszymi rywalkami. Specjalne statuetki „wiekowe” otrzymali najmłodsza w zawodach Maja Wysocka i “dziadek” Zdzisław Orzechowski.

Wszystkie puchary na scenie głównej, tuż przed koncertem gwiazdy łowickiego święta – Dody, wręczał szachistom Burmistrz Miasta Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński.

Kategoria open:
1. Mateusz Brzozowski (UKS Pałac Nieborów)
2. Robert Chojnowski (UKS Pałac Nieborów)
3. Łukasz Łąpieś (UKS GOK Zduny)

Kategoria juniorów:
1. Kacper Zakrzewicz (UKS Pałac Nieborów)
2. Kinga Marczyk
3. Dawid Grzelak

Kategoria dziewcząt:
1. Zuzanna Mazgaj (UKS Pałac Nieborów)
2. Magdalena Walczak
3. Wiktoria Mitręga

– najmłodszy zawodnik: Maja Wysocka – 6 lat

– najstarszy zawodnik: Zdzisław Orzechowski – 78 lat

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.