Swoje wielkie święto obchodzą dzisiaj, 17 czerwca, druhny i druhowie z OSP Mąkolice. Jednostka obchodzi bowiem stulecie istnienia.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej sumy odprawionej w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Mąkolicach. Następnie poczty sztandarowe i goście udali się na plac przed jednostką OSP, gdzie odbyła się główna część imprezy.

Po wywieszeniu flagi państwowej, odśpiewaniu hymnu i przywitaniu gości, wśród których znalazł się m.in. poseł Marek Matuszewski, komendant powiatowy PSP w Zgierzu st. bryg. Zbigniew Grzelak czy też wójt gminy Głowno Marek Jóźwiak, pokrótce przybliżono historię jednostki.

Następnym punktem było wręczenie odznaczeń. Jednostka uhonorowana została Złotym Znakiem Związku OSP RP. Indywidualne odznaczenia wręczono także strażakom z jednostki. Po odznaczeniach przyszedł czas na przemówienia, a następnie na wspólną zabawę.

Więcej o święcie OSP Mąkolice w najbliższym numerze Wieści.

2 komentarze

  1. obserwator

    Obchody w Popowie i Mąkolicach – na zdjęciach widać tylko Strażaków i jakże dumnych oficjeli w krawatach. A Gdzie są mieszkańcy, rodziny strażaków??

  2. A gdzie druchny-dziolchy?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.