Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim uroczyście świętuje dziś, 19 marca, jubileusz stulecia powstania miejscowej szkoły, równolatki niepodległej Polski.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godz. 13.00, a objęły część oficjalną, podczas której z gratulacjami pod adresem uczniów, nauczycieli i dyrektora placówki Krzysztofa Fortuny pospieszyli licznie przybyli goście, na czele z posłem na Sejm RP Piotrem Polakiem. 

Absolwentami popowskiej szkoły podstawowej są m.in. starosta zgierski Bogdan Jarota i wójt gm. Głowno Marek Jóźwiak, sołtys Dąbrowy Tadeusz Krysztofczyk czy instruktor zespołu ludowego Mąkolice Janusz Szymczak. 

Po odśpiewaniu hymnu szkoły, salę gimnastyczną opuścił poczet sztandarowy, a na scenie rozpoczął się program artystyczny. Na ekranie wyświetlono “pocztówki multimedialne”, czyli prezentacje wideo ze wspomnieniami byłych nauczycieli oraz absolwentów różnych roczników. Wspomnienia te przeplatały piosenki śpiewane przez obecnych uczniów.

Uroczystości towarzyszy wystawa archiwalnych dokumentów, kronik szkoły oraz fotografii, w tym wielu pozyskanych od absolwentów.  

Materiały historyczne. fot. EWR

W skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim wchodzą: Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego, przedszkole oraz gimnazjum (które zostanie wygaszone 31 sierpnia br). 

W 1918 r. szkoła prywatna, mieszcząca się od 1915 r. w Karnkowie, została przeniesiona do Popowa jako szkoła państwowa. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z jubileuszu. 

 

18 komentarzy

 1. Pozdrawiam Panią Przeradzką! Dopiero jako dorosły człowiek przekonałem się, że jest ona osobą, która o 25-50 lat wyprzedziła światopoglądowo i mentalnie społeczność z gminy Głowno. Styl, podejście do ludzi, przedsiębiorczość Pani Przeradzkiej – to wszystko co można przeczytać w książkach o sukcesie (niekoniecznie tym materialnym, ale życiowym) i samodoskonaleniu! Chciałbym, żeby w gminie Głowno, na wysokich stanowiskach i w biznesie było więcej tak progresywnych i wspaniałych osób, a mniej karierowiczów.

 2. Były Uczeń

  Historia Szkoły w Popowie jest wspaniała, ale ostatnie lata to wstyd, żenada i pośmiewisko. Szkoda.

 3. Żenada

 4. Łowiczanin

  Byłem uczniem tej szkoły w latach 1970 / 1978. Kierownikiem szkoły byli w tym okresie Pan Jan Pel i Pani Białczak. Wspaniały okres w mojej młodości. Pozdrawiam Panią Dyrektor i Nauczycieli. Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów z tamtych czasów ze Szkoły Podstawowej w Popowie Głowieńskim.

 5. Na zdjęciach masa partyjniaków. Się pytam, który/a z nich pomógł tej szkole i kiedy? Nie ma to jak promować się za cudze pieniądze.

 6. Kubek -świetny pomysł jednak nie zamierzam pić kawy z tym panem dlatego wylądował w koszu… zgadzam się z poprzednikiem-zdjęcie szkoły byłoby bardziej adekwatne . Pozdrawiam panią dyrektor Przeradzką najlepszy dyrektor tej placowki! Miła elokwentna zawsze pomocna nie to co ten ….

 7. Również życzę wszystkiego dobrego wspaniałym nauczycielom, ludziom z pasją 😉

 8. Do tej szkoły chodziła moja ŚP Mama która mile ją wspominała. Gdyby żyła życzyłaby kolejnych 100 lat co ja czynię z Wielkim Szacunkiem.Super że Nowy Łowiczanin to wydarzenie uwiecznił w mediach za co dziękuję.Pozdrawiam grono pedagogiczne,organizatorów i Panią Dyrektor życząc dalszych sukcesów.

 9. To była fajna szkoła…

 10. Ja zawsze będę dobrze wspominać tę szkołę

 11. zatroskany

  Uroczystość na poziomie…

 12. Pani Dyrektor Przeradzka udowodniła,że jest kobietą z ogromną klasa, Wielki Szacunek

 13. Obecna Rada Pedagogiczna – WSPANIAŁA

 14. Pani Dyrektor Przeradzka-cudowny człowiek, cudowny Dyrektor. Pani Dyrektor składamy ogromne podziękowania za trud, pracę i za szlachetne serce. Człowiekiem się jest, dyrektorem się bywa

 15. Kubek zaje … z jednej i z drugiej strony baran! Budynek szkoły byłby bardziej odpowiedni.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.