Na trzecim miejscu zakończyła występ w Drużynowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Sara Rosiak, dziewiętnastoletnia zawodniczka UKS Błyskawica Domaniewice, która w zawodach rozgrywanych w sobotę, 28 maja 2016 roku, na obiekcie AWF w Warszawie reprezentowała barwy klubu AZS AWF Warszawa.

 

Startując w konkurencji rzutu młotem 4 kg z wynikiem 57,65 m uzyskanym w ostatniej próbie o blisko trzy metry pobiła swój rekord życiowy i znacznie zbliżyła się do upragnionego minimum na tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów, które wynosi 58,50 m. Swoim występem awansowała tym samym na ósme miejsce w Polsce w kategorii seniorek, a jest jeszcze przecież juniorką. To ogromny sukces młodej podopiecznej trenera Mieczysława Szymajdy.

 

Tego samego dnia na obiekcie AZS-u w Łodzi odbyły się również zawody Ligi Młodzików, w których wzięli udział  inni podopieczni Mieczysława Szymajdy. Wśród nich najlepiej zaprezentował się łowicki lekkoatleta Jakub Pająk odnosząc zwycięstwo w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 176 cm, który jest jego rekordem życiowym poprawionym o 1 cm.

 

Bliska zwycięstwa w konkursie rzutu oszczepem 500g młodziczek była Aleksandra Goszczyńska, która z rezultatem 36,24 m zajęła miejsce drugie, podobnie jak  w konkursie pchnięcia kulą 3kg młodziczek – uzyskując wynik 10,75 m stanęła na drugim podium.

 

Z pozostałych zawodników na duże słowa uznania zasługuje  debiutująca w barwach UKS Błyskawica 15-letnia mieszkanka podłowickich Boczek, na co dzień uczennica Publicznego Gimnazjum w Łaguszewie Sylwia Kazimerczak, która w biegu na 100 m dziewcząt, przy bardzo niekorzystnym wietrze -1,4m/s zajęła siódme miejsce z rekordem życiowym 13,80 m.

 

Nieco gorzej poradził sobie tym razem Tomasz Wieteska, który z wynikiem 5,53 m (w. -0,3m/s), w skoku w dal młodzików, gorszym od rekordu życiowego o 29 cm, zajął miejsce tuż za podium – czwarte.

 

Dużym sukcesem okazał się również występ Weroniki Kaźmierczak, która w niedzielę, 29 maja 2016 roku, wystartowała w XI Mityngu o Różę Kutna, mający klasę mistrzowską międzynarodową. Na trzynaście startujących zawodniczek, w większości reprezentantek Polski ze starszych kategorii wiekowych, uczennica Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu spisała się świetnie i z wynikiem 165 cm wyrównała swój rekord życiowy zajmując piąte miejsce.

 

– Trochę szkoda drugiej próby Weroniki na wysokości 170 cm, która była minimalnie nieudana, ale sądzę,  że poradzimy sobie z tą wysokością w najbliższym czasie – powiedział po konkursie trener Szymajda. 

 

 

Więcej informacji w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina.

 

 

Drużynowe Lekkoatletyczne MP – Warszawa, 2016.05.28: 

Rzut młotem kobiet (4 kg):

1. Joanna Fiodorow (Oś AZS Poznań)

68,59

2. Katarzyna Furmanek (KS AZS AWF Kraków)

64,06

3. Sara Rosiak (AZS-AWF Warszawa)

57,65

 

XI Mityng o Różę Kutna – Kutno, 2016.05.29:

Skok wzwyż kobiet:

1. Aneta Rydz (RLTL ZTE Radom)

1,82

2. Martyna Lewandowska (MLKL Płock)

1,78

3. Aleksandra Nowakowska (RKS Łódź)

1,74

4. Kamila Płachta (RLTL ZTE Radom)

1,70

5. Weronika Kaźmierczak (UKS Błyskawica Domaniewice)

1,65

6. Martyna Sieczkowska(niest. Warszawa)

1,60

7. Adrianna Drzewosz (BKL Bełchatów)

1,55

8. Julia Barańska (BKL Bełchatów)

1,50

9. Martyna Tomes (MKLA Łęczyca)

1,45

10. Sandra Kucharska (UKS Dziewiątka Kutno)

1,40

(Gogo)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.