Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu przed świętami Wielkiej Nocy zatrzymali osoby odpowiedzialne za kradzież motocykli z garaży jednego z mieszkańców miasta i odzyskali maszyny. Intensywne dochodzenie w tej sprawie trwało od momentu zgłoszenia kradzieży, czyli od 4 kwietnia.

Przypomnijmy, że w nocy z 3 na 4 kwietnia z jednego z garaży na os. Bratkowice skradzione zostały trzy motocykle:
Indian Scout Bobber, Ducati xDiavel S, BMW R 1200 GS. Pierwszy z nich to maszyna z limitowanej edycji.

Rzecznik łowickiej policji Urszula Szymczak informuje, że łowiccy kryminalni od momentu wpłynięcia zgłoszenia o kradzieży podjęli intensywne śledztwo, które doprowadziło ich w końcu na trop podejrzanych, którzy mieszkają w powiecie poddębickim. Wspólnie z policjantami z KPP w Poddębicach 16 kwietnia weszli na teren dwóch wytypowanych posesji. W czasie przeszukania przeszukanie jednej z nich, odnaleźli motocykle – były przykryte plandeką i belkami słomy w stodole.

Na posesji zatrzymano trzy osoby, pasera i dwóch włamywaczy, którzy brali bezpośredni udział w kradzieży motocykli. Dzień później zatrzymano kolejnych dwóch włamywaczy i pasera, a w czasie prowadzonych przeszukań odnaleziono kolejne trzy motocykle, jeden skradziony w Łowiczu oraz dwa skradzione w innych miejscowościach na terenie kraju. Oprócz tego w wyniku prowadzonego śledztwa policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że zatrzymani mężczyźni dokonywali włamań do innych garaży w Łowiczu, skąd skradli m.in. elektronarzędzia.

– W tej sprawie do tej pory kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn i odzyskali sześć skradzionych motocykli, o łącznej wartości ponad ćwierć miliona złotych – informuje rzecznik KPP w Łowiczu Urszula Szymczak – Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu, niewykluczone są kolejne zatrzymania. Jak podkreśla, zatrzymani byli już znani policji za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech zatrzymanych: 31-latek oraz dwóch 43-latków z powiatu poddębickiego, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Trzech kolejnych zatrzymanych mężczyzn: 61 i 40 latek z powiatu poddębickiego oraz 23-letni obywatel Ukrainy usłyszało zarzuty paserstwa, za które grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

10 komentarzy

 1. Witold, poprzednicy też byli z innego miasta / przynajmniej ostatnich trzech / i układu .

 2. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje: ” Egzorcysta
  21 kwietnia 2019 at 10:34 ·
  Ofiaro mafii lowickiej(a moze losu?)za odpowiednia oplata moge z ciebie wygonic diabla,ktory sie w tobie usadowil!
  psychiatra
  21 kwietnia 2019 at 14:16 ·
  odwal się, on jest mój!” – to jest Łowicz! Zapamiętajcie. Teraz do tematu: Policjo, tak się odzyskuje zaufanie. Popisowa akcja. Super.

 3. O i to jest wiadomość na pierwszą strone Łowiczanina. Gratulacje dla łowickich policjantów. Od kiedy przyszedł do nich nowy komendant z innego miasta i układu coś dobrego zaczeło sie dziać w końcu w naszym ELC.

 4. Dożywocie dla przykładu a nie 5 lat. Za 3 lata wyjdą za dobre sprawowanie i będą dalej kraść. Takie menty społeczne powinno się eliminować skutecznie.

 5. Brawo łowicka policja.

 6. Nasi stróże są lepsi niz ci KPP Sandomierz 😀

 7. Brawo lowiccy policjanci. Super

 8. Pokażcie parszywe gęby tych złodziei

 9. Brawo ☺️!