Koło Gospodyń Wiejskich ze Śleszyna zajęło I miejsce w konkursie na najlepszą potrawę regionalną pt. “Smak tradycji” zorganizowanym podczas dożynek wojewódzkich w Walewicach. Jury najwyżej oceniło przygotowaną przez nie potrawę “Gęsinę po Śleszyna”.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Śleszyna, podczas wojewódzkich dożynek w Walewicach, zajęły I miejsce w konkursie kulinarnym fot. KGW

Potrawę przygotowano z dwóch dorodnych gęsi. Cztery panie przez cztery godziny miały zajęcie, aby sprawić gęsi i przygotować farsz.
Gęś przed pieczeniem trzeba było wytrybować, czyli pozbawić kości. Gęś była nadziewana farszem zrobionym z wątróbki gęsiej, jajek, do tego pietruszka, bułka tarta, sól i pieprz. Wszystko było długo pieczone, by mięso było miękkie. Oddzielnie prażono jabłka z łowickimi powidłami, które podano do gęsiny.

Dlaczego zdecydowano się na gęsinę, jaka była nagroda dla KGW w Śleszynie i co oferowano na stosiku koła na dożynkach – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina oraz w wydaniu cyfrowym.

4 komentarze

 1. Też fajna dziewczyna ☺

 2. Haha ta Gąska juz zajęta

  • Jak to mówią, nie ma takiego wagonu którego nie można odczepić.
   No ale skoro zajęta, to zauważyłem też w tle drugą ciekawą gąskę…tą z warkoczami.
   Ojjj…pociągnąłbym ją za te warkoczyki. Ma ktoś jakiś kontakt do niej?

 3. No no no…niezłe gąski…zwłaszcza ta po prawej cała na biało.
  Ma ktoś do niej tel, albo namiar na fejsie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.