Rafał Czajka z I LO w Łowiczu dostał się do finału doświadczalnego XVI Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” organizowanego przez Politechnikę Łódzką i Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.

Rafał jest uczniem klasy IIIa I LO w Łowiczu, do konkursu przygotowywał się pod okiem nauczyciela Marka Rybickiego. W finale tzw. teoretycznym uzyskał on 31 punktów i znalazł się w grupie 20 uczniów w przeważającej ilości ze szkół łódzkich, którzy w marcu wezmą udział w finale tzw. doświadczalnym, w którym uczestnicy będą mieli zadanie wykonać własne doświadczenie fizyczne, które będzie podlegać ocenie jury konkursu.

Rafał, jako finalista ma zapewniony indeks na dowolny kierunek studiów na Politechnice Łódzkiej.

opr. tb

1 komentarz

  1. Krzysztof Miklas

    Gratulacje dla ucznia i nauczyciela! A przy okazji. Ten “Chełmon” jakoś ciągle mnie irytuje. Zgroza! Strywializowano nazwisko wybitnego malarza, z pewnością najwybitniejszego syna Ziemi Łowickiej. W każdym razie ja kończyłem (dość dawno, bo prawie 55 lat temu) liceum im. Józefa Chełmońskiego, a nie jakiegoś “Chełmona”. Per analogiam można sobie wyobrazić (na szczęście tylko teoretycznie), że np. wybitną warszawską szkołę sportową imienia Eugeniusza Lokajskiego ktoś nazwie szkołą “Lokaja”.