Krystian Kruk, Marcel Wnuk i Piotr Lisicki rewelacyjnie spisało się w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Śląskie 2018, która odbywała się w dniach 2-8 lipca 2018 roku w Będzinie.

Fot.: Łódzki ZPN.

Gracze MUKS Pelikan Łowicz, trenujący na co dzień pod okiem szkoleniowców Jarosławem Dziedzicem i Dawida Ługowskiego, dostali powołanie na turniej finałowy Mistrzostw Polski i występując w barwach reprezentacji województwa łódzkiego ostatecznie wywalczyli trzecie miejsce.

Po zwycięstwie ze Śląskiem ZPN 3:0 w finałowym turnieju drużyn U-15 reprezentacja ŁZPN, rocznik 2003, trenerami Dziedzica i Ługowskiego, w której występowali zawodnicy Pelikana Łowicz, dostali szansę na walkę o brązowy medal. Mecz nie należał do łatwych, gdyż łódzka drużyna musiała wygrać z gospodarzami przynajmniej trzema bramkami. Dodatkowo do otrzymania przepustki do awansu do czterech najlepszych drużyn turnieju liczył się wynik meczu pomiędzy Zachodniopomorskim ZPN a Małopolskim ZPN. Tu szczęście sprzyjało podopiecznym trenera Dziedzica, gdyż Zachodniopomorski ZPN wyszedł z pojedynku zwycięsko. Różnicą trzech bramek ekipa ŁZPN pokonał również Śląski ZPN dzięki czemu zapewniła sobie awans do strefy medalowej. I nie zawiedli!

W meczu o trzecie miejsce łódzki zespół stanął do rywalizacji z Dolnośląskim ZPN. Pomimo ogromnego zaangażowania w regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się uzyskać prowadzenia. Przewagi nie wypracowano również w doliczonym czasie gry. O wyniku spotkania zadecydowały dopiero rzuty karne. W tej części gry lepsza okazała sie kadra z województwa łódzkiego, która osiągnęła wynik 4:2. Skuteczne trafienia do bramki rywala oddali: Kruk, Kacper Sionkowski, Fryderyk Kołodziej i Kamil Sobczak. To ogromny sukces młodych piłkarzy…

 

Fot.: Łódzki ZPN.
Fot.: Łódzki ZPN.
Fot.: Łódzki ZPN.
Fot.: Łódzki ZPN.
Fot.: Łódzki ZPN.
Fot.: Łódzki ZPN.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.