Po meczach 8. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej tylko GKS Olimpia Chąśno może być w pełni zadowolona z wyniku, jaki osiągnęła. Nieco mniej powodów do radości ma SKF Zryw Wygoda, a bez punktu wyszedł LKS Pogoń Bełchów.

Wszystko wskazywało na to, że zespół trenera  Macieja Grzegorego będzie zwycięzcą spotkania z KS Jutrzenka Drzewce. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Mimo bardzo dobrej gry, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Za to po przerwie Zryw przeprowadził dwa skuteczne ataki, obydwa zakończone strzałem na bramkę w wykonaniu Michała Fabijańskiego.  Niestety w doliczonym już czasie gry Jutrzenka doprowadziła do remisu. Zryw Wygoda nadal pozostaje na drugim miejscu w tabeli rozgrywek ligowych, choć do Wołuczy ma już cztery punkty straty.

– Boli  sposób w jaki straciliśmy te punkty. Zabrakło doświadczenia, żeby ten mecz dowieźć do końca. Kapitalnie na linii spisywał się Maciek Kowalski, ale niestety to nie wystarczyło. Muszę jednak pochwalić swój zespół, bo zagraliśmy bardzo dobry mecz, przez 90 minut ciężko pracowaliśmy na boisku i szkoda tylko, że nie udało się wywalczyć trzech punktów – ocenił trener Zrywu, Grzegory.

Rewelacyjnie poradziła sobie z Widokiem Skierniewice Olimpia Chąśno, wygrywając spotkanie  6:1 (2:0). W 24. minucie worek z bramkami rozwiązał Rafał Bogus, a do przerwy skuteczny strzał oddał jeszcze Przemysław Bury.

W drugiej odsłonie zespół trenera Jarosława Burzykowskiego okazał się nie do zatrzymania strzelając cztery kolejne bramki. Wprawdzie Widok zapisał na swoje konto jednego gola, ale został zdobyty po rzucie karnym, a nie z akcji. Na listę strzelców Olimpii Chąśno wpisali się dodatkowo Kamil Janikowski i Sebastian Witkowski. Trzy zdobyte punkty pozwoliły drużynie wspiąć się o jedną pozycję w tabeli rozgrywek i obecnie znajdują się na miejscu piątym.

– Zagraliśmy w końcu jak drużyna i z odpowiednim podejściem mentalnym. Było to widać na boisku. Drużyna widoku do straty pierwszej bramki bardzo dobrze się broniła. Opór ten przełamał Rafał Bogus mocnym uderzeniem z daleka. Po tej bramce przeciwnicy musieli się otworzyć. Znacznie, a to ułatwiło grę. Skończyło się na sześciu bramkach. Straciliśmy jedna bramkę po rzucie karnym podyktowany po przypadków zagraniu ręką – podsumował trener Olimpii, Burzykowski.

Wprawdzie drużyna trenera Jakuba Jędrachowicza próbowała jak najlepiej wywiązać się ze swojego zadania, ale dwie zdobyte bramki w meczu z LZS Victoria Bielawy okazały się niewystarczające. Gospodarze wykazali się większą skutecznością, podwajając wynik Pogoni, co przełożyło się na porażkę zespołu z Bełchowa 2:4 i spadek z miejsca 12 na 15 w klasyfikacji generalnej rozgrywek. Autorami bramek dla Pogoni byli: Tomasz Szufliński i Miłosz Kubel.

8. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej:
GKS Olimpia Chąśno – MLKS Widok Skierniewice 6:1 (2:0); br.: Rafał Bogus 2 (24 i 90), Przemysław Bury 2 (38 i 48), Kamil Janikowski (52) i Sebastian Witkowski (70) – Krzysztof Kroć (68 karny).
Olimpia: Jacek Milczarek – Rafał Kołaczyński (87 Kamil Wiankowski), Damian Janik (80 Sebastian Lenarczyk), Jarosław Burzykowski (50 Robert Czarnota), Kamil Lenarczyk (74 Jakub Brzozowski) – Marcin Matuszewski (50 Sebastian Witkowski), Rafał Bogus, Kamil Janikowski, Bartłomiej Skoneczny – Przemysław Bury (68 Krystian Machała), Kamil Gać (72 Szymon Gać).

SKF Zryw Wygoda – KS Jutrzenka Drzewce 2:2 (0:0); br.: Michał Fabijański 2 (59 i 82) – Krystian Siatkowski (90+1) i Michał Sopyła (90+4).
Zryw: Maciej Kowalski – Patryk Sekuła, Jacek Woźniak, Dorian Nasalski, Szymon Panek – Szymon Markowski, Wojciech Guzek, Patryk Nasalski (80 Błażej Miazek), Patryk Brzozowski (70 Adrian Winciorek), Michał Fabijański (85 Paweł Dróżdż) – Mateusz Krysiak (60 Mikołaj Ulasiewicz).

LZS Victoria Bielawy LKS Pogoń Bełchów 4:2 (2:1); br.: Marcin Jezierski (44), Robert Liberski 2 (45 i 90+4) i Adrian Sobierajski (70) – Tomasz Szufliński (12) i Miłosz Kubel (69).
LUKS Olympic Słupia – LZS Macovia Maków 2:6 (0:2); br.: Krystian Kijak (62) i Przemysław Kozłowski (65 – Mateusz Białek (1), Sebastian Reczulski (34) i Łukasz Winciorek 4 (71, 81, 88 i 90+2).
GKS Manchatan Nowy Kawęczyn GLZS Pogoń Godzianów 1:1 (0:0); br.: Łukasz Dziąg (82) – Zbigniew Lipiński (69).
GLKS RZD Żelazna GLKS Olimpia Jeżów 0:1 (0:0); br.: Piotr Kucharski (65).
Unia II Skierniewice Sp. zoo – LUKS Juvenia Wysokienice 2:1 (2:1); br.: Jacek Krulik (29) i Paweł Krawczyk (40) – Mateusz Fastyn (44).
GLKS Wołucza LKS Orlęta Cielądz 3:0 (1:0); br.: Paweł Czyż (42), Jakub Popczyk (86) i Patryk Dębski (89).

1. GLKS Wołucza (1) 8 24 19-4
2. SKF Zryw Wygoda (2) 8 20 31-12
3. GKS Manchatan Nowy Kawęczyn (3) 8 16 23-8
4. KS Jutrzenka Drzewce (4) 7 16 22-13
5. GKS Olimpia Chąśno (6) 8 15 23-13
6. LKS Orlęta Cielądz (5) 8 13 22-13
7. Unia II Skierniewice Sp. zoo (9) 8 12 20-24
8. LUKS Juvenia Wysokienice (7) 8 11 17-14