Grupa lekkoatletów z UKS Błyskawica Domaniewice znalazła się wśród 782 zawodników ze 118 klubów  biorąc udział w rozgrywanych w weekend 9-10 czerwca 2018 roku w Słubicach, Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS (klasa zawodów MIstrzowska Międzynarodowa) i po raz kolejny odniosła spore sukcesy. Bohaterem ekipy był zdecydowanie Jakub Pająk, który wywalczył tytuł mistrza Polski.

Fot.: Patryk Pająk.

Jakub Pająk, uczeń ZSP nr 1 w Łowiczu, w konkursie skoku wzwyż U18 pokonał dziesięciu zawodników osiągając wysokość 201 cm i o 5 cm pobił w ten sposób swój rekord życiowy, czym zdecydowanie zasłużył sobie na tytuł Mistrza Polski Zrzeszenia LZS. Drugie miejsce należało do Macieja Mazura, który osiągnął wynik o 10 cm niższy od Pająka.

– Jest to wynik lepszy o 1 cm od minimum na Mistrzostwa Europy U18, jakie wyznaczyła Europejska Federacja Lekkoatletyczna. Jednak aby pojechać do GYOR i walczyć tam o prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Argentynie trzeba skoczyć 205 cm, bo takie minimum wyznaczył PZLA. Trzeba taki wynik uzyskać do 17 czerwca 2018 roku. Dlatego rozważam start Jakuba w przyszłym tygodniu w Kutnie,  a jak będzie potrzeba to jeszcze w Toruniu i Warszawie – powiedział trener Mieczysław Szymajda.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także Angelika Woźniak, która w konkursie rzutu młotem 4 kg U20, wśród dziesięciu zawodniczek z wynikiem 58,53 m zajęła miejsce drugie, a w rzucie oszczepem 600 g rzucając na odległość 33,86 m wśród dwunastu lekkoatletek była ósma.

Niewiele zabrakło do medalu Tomaszowi Wietesce startującemu w konkursie skoku w dal U18, który z wynikiem 6,48 m (w.+1,5) zajął miejsce piąte. Do brązowego medalu, który zdobył Igor Szelągowski z Pomeranii Szczecinek zabrakło mu jedynie 2 cm. Złoty medal w tej konkurencji zdobył z wynikiem 6,86 m (w. +0,7) lider list krajowych i faworyt zbliżających się MP U18 w Chorzowie Karol Wiśniewski z LUKS Start Nakło. Tomasz również pojawił się na starcie w biegu na 100 m, gdzie w pierwszej serii eliminacyjnej zajął 2 miejsce i z wynikiem 11,35 s (w.+0,3) o 0,02 s. pobił swój rekord życiowy, ale niestety do wejścia do finału zabrakło mu 0,07 s. Był to 12. wynik wśród 28 sprinterów.

– Start Tomka uważam za bardzo dobry.  Niedosyt po przegranym minimalnie medalu oczywiście jest, ale takie są uroki sportu – ocenił trener Szymajda.

W Słubicach wystartował również Jan Gabryelczyk, który w konkursie rzutu młotem U20 6 kg z wynikiem 47,98 m wśród sześciu miotaczy został sklasyfikowany na miejscu piątym, a także Aleksandra Goszczyńska, która w rzucie młotem 3 kg U18 zakończyła rozgrywki  z wynikiem 50,02 m i wśród czternastu startujących zawodniczek była piąta oraz  szósta w rzucie oszczepem 500 g U18 osiągając wynik 39,49 m.

– Wyniki Oli w Słubicach uważam za pozytywne. Myślę, że Olę będzie stać również na wejście do finału w trakcie jej występu na Stadionie Śląskim – skomentował trener Szymajda.

Na zakończenie pierwszego dnia zawodów w konkursie skoku w dal U20 wystąpił Patryk Pająk, który ze względu na bóle w stopie, z wynikiem 6,02 m (+1.4) wśród piętnastu skoczków zajął dopiero 11. miejsce.

Fot.: Patryk Pająk.
Fot.: Patryk Pająk.
Fot.: Patryk Pająk.

1 komentarz

  1. Z przyjemnością się czyta takie newsy. Brawo Kuba!!!