Dom i ogród Stanisława Gawinka w Lipnicach w gm. Kocierzew Płd. rozbłysnęły na Święta Bożego Narodzenia tysiącami światełek. Iluminacja jest tak piękna, że nikt nie potrafi przejechać przez wieś nie zwalniając na jej widok.

Historia oświetlenia przed tą posesją jest jednak dużo ciekawsza. W 2011 roku przed domem Stanisława Gawinka została poświęcona kapliczka z figurą Jezusa Strapionego. Właściciel wyrzeźbił ją w drewnie, by zaakcentować obecność w tej wsi rodu Gawinków. Powiedział nam, że na ciągłość nazwiska nie ma już szans, bo ma siostrę i dwie córki, ale ani jednego syna. 

Od kilku lat pan Stanisław ozdabia dom na narodziny Jezusa. Początkowo iluminacja znajdowała się tylko na kapliczce, ale co roku przybywało światełek. W tym roku tworzy ją ok. 40 tys. małych lampeczek, a pan Stanisław zapowiada, że ma jeszcze kilka pomysłów na kolejne święta. 

Chyba żadne zdjęcia i filmy nie są w stanie oddać piękna tych ozdób, dlatego jeśli będziecie przejeżdżać w pobliżu koniecznie zerknijcie na ten wyjątkowy dom w Lipnicach. Iluminacja ma pozostać aż do Środy Popielcowej, ale będzie świecić się tylko w dni świąteczne i weekendy. 

4 komentarze

  1. A widzieliście dekoracje na Bocheniu? Tam jest na co popatrzeć!

  2. Wedlug mnie to nic w porównaniu do tego co jest na.mauszyckiej kolo czerwonej gory

  3. Ja polecam jechać do miejscowości Wola Kałkowa w gm Bedlno tam to jest dopiero cudownie oświetlony dom.Jeszcze tam nie byliście?POLECAM!!!

  4. Pieknie, az milo popatrzec.