Dzieci z Koła Misyjnego w Złakowie Kościelnym zorganizowały z pomocą dorosłych akcję pomocy dla pani Eleny, która mieszka w Łowiczu wraz z trójką swoich dzieci.

Darczyńcy i obradowani na pamiątkowym zdjęciu. Górny rząd (od lewej): Zuzia Workowska, Natalka Workowska, Julia Goździk i córka pani Eleny, Aleksandra. Dolny rząd: Julia Miksa, pani Elena i jej syn Władek oraz Wioletta Rokicka z synkiem pani Eleny, Rostim na kolanach. Fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Kobieta legalnie pracuje, ale trudno jej związać koniec z końcem, ponieważ gros jej zarobków pochłania wynajęcie mieszkania.

Wieść o dzielnej 40-latce, która nikogo nie prosiła o pomoc, ponieważ uważała, że musi sama sobie radzić, przekazywana była tzw. pocztą pantoflową. Wszystko się zaczęło od przyjaciółki pani Eleny, która to opowiedziała swojej koleżance z pracy i razem postanowiły działać.

Jakie były efekty akcji zorganizowane w ciągu kilku dni i jaka reakcja obdarowanej rodziny – przeczytasz w świątecznym numerze Nowego Łowiczanina.

Komentowanie nie jest możliwe.