Podarunki takie jak artykuły spożywcze, środki czystości, odzież i zabawki zostały dzisiaj, 1 grudnia, dostarczone do siedziby samorządu w Solecznikach.

Przedmioty te zostały ufundowane przez mieszkańców, firmy i instytucje z Łowicza i okolic (m.in. przedsiębiorców na czele z Markiem Przyżyckim, szkoły pijarskie, ZSZ nr 2 w Skierniewicach, klub motocyklistow No. 16, ZAZ, Stowarzyszenie “Ja Ty My”). Trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców tego regionu Wieleńszczyzny, zamieszkanego w większości przez Polakow. Część na przykład trafiła już do solecznickiego domu dziecka.

Świąteczne paczki z Łowicza do Solecznik zawiezli: współpracujący z tym regionem od przeszło 20 lat Dariusz Mroczek, obecnie pracownik łowickiego ZAZ, a także nauczyciel ZSZ nr 2 w Skierniewicach Andrzej Gomoła oraz nasz reporter Tomasz Matusiak.

7 komentarzy

  1. tyle lat darek pamięta o solecznikach. pewnie dopóki będzie mógł będzie z nimi współpracował.brawo

  2. Pan czy Pani M – wstawiając takie pytanie- pod artykułem gdzie o pomocy dla Rodaków na Litwie- wystawiasz sobie świadectwo- egoistycznej istoty, zgorzkniałej istoty, materialnej bezdusznej istoty oraz bezdennej głupoty.
    Chciałam przesłać ten artykuł mojej babci…ale ten wpis jakieś niezidentyfikowanej M spowodował że nie wyślę-znam dobrze historię Pana Darka- zawsze pamietał o potrzebujących

    • jeśli teraz jeszcze chcecie rostrzelać tego człowieka- to porzucam waszą kompaniję….innego żeście znali a to hektor…jakoś te cytaty z mroczkiem kojarzą.. w realnym świecie od tych co go znają słyszałęm same dobre rzeczy a w mediach odwrotnie ..- mojej matce tez pomógł- jaki on jest kto odpowie>?

  3. Czy Pan Dariusz M. oddał wszystkie pieniądze za wycieczkę do Smoleńska?

    • nie znam Dariusza M- znam Darka Mroczka – który robi bardzo dużo dobrego dla innych- i wiem że nie tylko że oddał pieniądze które nie z jego winy trafiły w niewłaściwe ręce ale część z tych osób a wszystkich tych poszkodowanych było 7 lub 8 już była z Darkiem z pomocą na Litwie a Andrzej ze zdjęcia w tym poście jest jedną z tych osób. w tym przypadku hejtowanie tego co robi Darek dla innych jest po prostu zwykłym świństwem godnym tylko jakiegoś szmatławego zawistnika, zakompleksionego i sfrustrowanego idioty

  4. Dobra robota Darku.Tak trzymać.Pytanie do pana burmistrza Kalińskiego dlaczego wśród darczynców nie ma miasta Łowicz. Soleczniki są miastem partnerskim Łowicza.Skoro prywatne firmy angażują się w pomoc polakom na kresach to ratusz tym bardziej powinin się włączyć w akcje pomocy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.