40 osób, wliczając w to uczestników i organizatorów, wzięło udział w świątecznych warsztatach kulinarnych, które w sobotę, 2 grudnia, odbyły się w Bronisławowie w gm. Głowno.

Warsztaty w siedzibie Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury zorganizowało lokalne Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Głowno “Szansa”, wspólnie KGW Władysławów Popowski i Fundacją Samodzielni Robinsonowie, wspierającą wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych. W zajęciach z wykonywania tradycyjnych potraw oraz ozdób świątecznych, wzięło udział 16 podopiecznych Fundacji, dwoje opiekunów i 22 osoby ze środowiska lokalnego: panie z koła gospodyń i “Szansy” oraz ich dzieci.

Warsztaty rozpoczęły się o godz. 11.00, a zakończyły po 17.00. W tym czasie uczestnicy pod okiem gospodyń przygotowali m.in. smażonego karpia, kapustę z grochem, zupę grzybową, kompot z suszu, rybę po grecku, pierogi oraz paszteciki. Udekorowali pierniki i upiekli ciasta. Potrawy przygotowywano nie tylko w kuchni, ale również na stoiskach ustawionych w przestronnym korytarzu, m.in. na nowym profesjonalnym stole ze stali kwasowej, zakupionym w ramach realizacji przez “Szansę” projektu gminnego.

Świąteczne ozdoby, w tym m.in. bogato zdobione bombki z kul styropianowych, choineczki i stroiki powstawały pod okiem twórczyni ludowej z Ziewanic, Jolanty Kołołodziejskiej.

Zgodnie z planem, po przygotowaniu potraw, odbyła się wieczerza wigilijna, były życzenia, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie przy akompaniamencie Władka Jareckiego.

Więcej o ciekawych warsztatach, a także o działalności Fundacji Samodzielni Robinsonowie napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”.

Warsztaty kulinarne w Bronisławowie. Fot. EWR
Warsztaty kulinarne w Bronisławowie. Fot. EWR
Warsztaty kulinarne w Bronisławowie. Fot. Stowarzyszenie “Szansa”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.