W prawdziwie hollywoodzkim stylu został wystawiony dzisiaj, 21 grudnia, musical pt. „Miranda: Świąt nie będzie?” w I LO w Łowiczu. Przepełnione tańcem i śpiewem widowisko publiczność przyjęła gromki brawami.

Musical w wykonaniu nowo powstałej grupy Artelier został wystawiony według koncepcji i scenariusza, który napisał uczeń Aleksander Jaros przy współpracy z Hanną Chróścielewską. Po około dwóch miesiącach przygotowań wreszcie przyszedł czas na premierę.

Główną postacią w musicalu jest Miranda (w tej roli Aleksandra Jurkiewicz), despotyczna szefowa firmy krawieckiej, która uważa, że istotą Świąt Bożego Narodzenia jest kupowanie prezentów i ubrań, dlatego każde pracować swoim pracownicom bez wytchnienia, a sama zamierza lecieć za granicę. Spotkanie z duchem nadchodzących świąt sprawia, że wszystko niebawem się zmienia.

Widowisko zachwycało barwnymi kostiumami, układami tanecznymi i występami wokalnymi. Większość z nich została wykonana w w języku angielskim, ale nie zabrakło też tradycyjnych polski kolęd w wykonaniu szkolnego chóru, jak np. „Bóg się rodzi”.

Komentowanie nie jest możliwe.