15 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żychlinie będą kwestować wolontariusze z dwóch sztabów w: Zespole Szkół przy Narutowicza i z Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza. Kwestować będzie 95 wolontariuszy, którzy będą docierać również do ościennych gmin – Bedlno i Oporów. Kwesta uliczna potrwa od godz. 8 do 14.

Milena Wilińska i Paulina Kobierecka z ZS sklejają puszki WOŚP. W niedzielę będą kwestować na ulicach miasta. Fot. Zespół Szkół
Milena Wilińska i Paulina Kobierecka z ZS sklejają puszki WOŚP. W niedzielę będą kwestować na ulicach miasta. Fot. Zespół Szkół

Do zabawy z WOŚP włącza się również Żychliński Dom Kultury, który będzie rozbrzmiewać muzyką i tańcem od godziny 16 do 20.30.

Z ZS na ulice wyjdzie 20 wolontariuszy. Akcją WOŚP w rej szkole w tym roku będzie kierować Zbigniew Chrulski. – Planujemy, by dotrzeć do gmin, w których nie ma sztabów. Pojedziemy do Bedlna i do Oporowa, kwestować będziemy pod kościołami – mówi koordynator. Sztab WOŚP zorganizowany w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza składa się z 75 wolontariuszy. Tradycyjnie koordynatorką akcji jest Anna Mikołajczyk.

Zabawa dla wolontariuszy i wszystkich mieszkańców gminy zacznie się w ŻDK od godz. 16. Na początku  prezentować się będą dzieci i młodzież. Na scenie zaśpiewają laureaci konkursu piosenki zimowej, wystąpi seniorski zespół “Melodia”, sekcja taneczna z PM nr 1, dzieci ze Stowarzyszenia “Skakanka”, zatańczą dzieci i młodzież z sekcji działających w ŻDK: będzie zumba, pokaz tańca nowoczesnego oraz breakdance. O godz. 17.30 zaplanowano koncert muzyki disco polo. Główną atrakcją będzie występ zespołu Wanda i Banda, który rozpocznie się o godz. 18.30.

W przerwach pomiędzy występami młodzież z ZS nr 1 im. A. Mickiewicza będzie mieć pokaz sprawnościowy oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Tradycyjnie o godzinie 20. będzie światełko oraz tort WOŚP dla wszystkich mieszkańców miasta.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.