Ruszyła VI edycja ŁoLiO, czyli Łowickiej Ligi Orlika, do której w tym roku zgłosiło się sześć ekip. W związku z powyższym planowane są dwie rundy po pięć spotkań.  W piątek, 21 kwietnia 2017 roku, na boisku Orlika przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Łowiczu zostały rozegrane pierwsze trzy mecze. Niespodzianką tego spotkania była świetna postawa zawodników Łaguszewa, którzy pokonali drużynę Zetki Łowicz aż 6:1.

Fot.: Gogo

Pierwszy dzień rozgrywek zdecydowanie należał do ekipy z Łaguszewa, która już w pierwszej połowie zdeklasowała rywala, kończąc ją wynikiem 3:0. Mimo starań graczom Zetki ani raz nie udało się  skutecznie zaatakować bramki przeciwnika, a jedyny gol, który zapisany został na ich konto padł po strzale samobójczym w wykonaniu Przemysława Żaczka.To bezsprzecznie może być rozpatrywane w kategorii porażki łowiczan. Pięć bramek przewagi Łaguszewa nad Zetką zapowiada ciekawą rywalizację w kolejnych spotkaniach. Trzy skuteczne strzały w tym meczu oddał Arkadiusz Sobieraj, dwa razy celnie umieścił piłkę w bramce Kamil Szufliński i raz udało się to Erykowi Wolińskiemu.

Całkiem dobrze rozegrali spotkanie gracze SMS Dąbkowice, którzy pokonali Eko-Plast Łowicz 4:2. Po wyrównanej pierwszej połowie zakończonej wynikiem 1:1, druga odsłona przyniosła ze sobą kolejne bramki, w zdobywaniu których skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Dąbkowic. Dwie bramki dla SMS strzelił Mateusz Borowski, a po jednej Michał Bryszewski i Patryk Pomianowski. Na konto Eko-Plastu celne trafienia zaliczyli Bartłomiej Tkacz i Michał Świdrowski.

Wyrównany przebieg, jeżeli chodzi o liczbę zdobytych goli, miał mecz pomiędzy Górkami Łowicz a Bo-Dach Grudze. Obydwie drużyny zdobyły po jednej bramce, przy czym na prowadzenie wyszła ekipa z Grudz jeszcze w pierwszej połowie, po strzale w wykonaniu Karola Kruka. Rywale zremisowali w drugiej odsłonie, za sprawą Jakuba Tomczaka.

1. kolejka VI edycji ŁoLiO:
SMS Dąbkowice – Eko-Plast Łowicz 4:2 (1:1); br.: Mateusz Borowski 2 (3 i 20), Michał Bryszewski (18) i Patryk Pomianowski (19) – Bartłomiej Tkacz (7) i Michał Świdrowski (16).
Zetka Łowicz – FC Łaguszew 1:6 (0:3); br.: Przemysław Żaczek (20 samobójcza) – Arkadiusz Sobieraj 3 (2, 7 i 14), Eryk Woliński (8) i Kamil Szufliński 2 (16 i 21).
Górki Łowicz – Bo-Dach Grudze 1:1 (0:1); br.: Jakub Tomczak (14) – Karol Kruk (8).

1. FC Łaguszew 1 3 6-1
2. SMS Dąbkowice 1 3 4-2
3. Bo-Dach Grudze 1 1 1-1
    Górki Łowicz 1 1 1-1
5. Eko-Plast Łowicz 1 0 2-4
6. ZetKa Łowicz 1 0 1-6


2. kolejka VI edycji ŁoLiO (2017.04.28):
godz. 16.30: SMS Dąbkowice – Zetka Łowicz
godz. 17.00: Eko-Plast Łowicz – Bo-Dach Grudze
godz. 17.30: FC Łaguszew – Górki Łowicz

Komentowanie nie jest możliwe.