Zabawa karnawałowa uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu, która odbyła się  9 marca,  obfitowała w atrakcje. Były tańce, zabawy i konkursy, ale również bajka Jaś i Małgosia oraz pyszne pierogi własnej roboty.

 

Zabawę prowadziły Jolanta Dyngus oraz Karina Pilna, one też przeprowadzały konkursy i zabawy, w których nagrodami były słodycze fundowane przez rodziców.  Dodatkową atrakcją, w czasie której można było odpocząć i posilić się, było przedstawienie bajki pt. Jaś i Małgosia, przygotowane przez uczniów klasy IV b, których wspomagał chórek z klasy IV a. Wicedyrektor szkoły Wiesława Skrzypińska po przedstawieniu podziękowała dzieciom za dobre zachowanie i zabawę i w nagrodę zaprosiła je na pierogi, przygotowane wcześniej przez rodziców i nauczycieli.

 

Anna Śnieguła, nauczycielka języka polskiego, dodaje, że jest z występu dzieci bardzo zadowolona. Świetnie opanowały swoje role i dobrze je zagrały. Nie jest to dzieło przypadku. Co tydzień biorą one udział w popołudniowych spotkaniach z literaturą i teatrem, podczas których m.in. czytają różne wersje tych samych bajek, analizują je. Rozmawiają o tym, która im się najbardziej podoba i dlaczego. Potem wybierają wersję do przedstawienia, przygotowują scenariusz. – W tym przypadku był on gotowy, bo wybraliśmy wersję Jana Brzechwy – mówi nauczycielka.  Wystawienie przestawienia poprzedziły próby trwające ponad 2 miesiące. Gdy wszystko było „doszlifowane”, efekt końcowy obejrzeli inni uczniowie, nauczyciele i rodzice.

(mwk)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.