Na Plac Wolności w Głownie zawitało kolorowe Święto Niezapominajki, obchodzone 15 maja jako dzień przyjaźni, życzliwości i serdeczności.

Członkowie Stowarzyszenia Niezapominajka zapraszają na święto. Fot. EWR

To święto, zainicjowane w 2002 r. przez red. Andrzeja Zalewskiego z Eko Radia, od 2015 r. przyjęło się w Głownie dzięki funkcjonowaniu lokalnego Stowarzyszenia na rzecz na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi “Niezapominajka”. To właśnie ono wystawiło na Placu Wolności swoje stoisko z licznymi atrakcjami dla przechodniów.
Tradycją jest losowanie komplementów – dobrych i mądrych myśli, które poprawiają nastrój i wywołują uśmiech na twarzy losujących. Ponadto, w tym roku każdy odwiedzający stoisko, może poczęstować się cukierkiem, otrzymać balonika lub zawieszkę z glinki w kształcie kwiatu niezapominajki.
Za darowiznę do puszki, przeznaczoną na cele statutowe “Niezapominajki” można nabyć rękodzieło, wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie i członków Stowarzyszenia. Obchodom święta towarzyszy też wystawa obrazów autorstwa uczestników ŚDS. Na miejscu uruchomiono także punkt informacji na temat dostępnych w Głownie form pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

Lokalne obchody Święta Niezapominajki potrwać mają do godz. 17.00.

4 komentarze

  1. LUDZIE CHORZY PSYCHICZNIE TO TEŻ CZĘŚĆ NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA

  2. Zainteresowany

    Bardzo pozytywne święto. Cieszę się, że spotkało się z dobrym przyjęciem mieszkańców. 🙂

  3. BRAWO WY ZNAM OSOBIŚCIE TĄ EKIPE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.