W niedzielę 26 sierpnia rolnicy z naszego regionu będą świętować na lokalnych dożynkach. Będą tradycyjne wieńce dożynkowe, przyśpiewki oraz dużo dobrej zabawy dla wszystkich mieszkańców.

Gwiazdami wieczoru, zarówno w Bedlnie jak i w Oporowie, będą zespoły disco polo. W Pacynie będą tylko dożynki parafialne. Uroczysta msza święta rozpocznie się o godz. 12.00. Dożynki gminy Bedlno po raz pierwszy będą zorganizowane na stadionie w Pniewie. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 13.30 odprawioną w kościele. Następnie uczestniczy uroczystości przejadą do Pniewa. Obrzęd dożynkowy rozpocznie się o godz. 14.45. Tradycyjnie będzie konkurs na najładniejszy wieniec.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół BaBy Full, czyli dzieci Sławomira Świeżyńskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Później będzie zabawa taneczna do północy. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa sprzętu rolniczego, nie zabraknie ogródka z atrakcjami dla dzieci.

W gminie Oporów dożynkowa msza święta rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele, po czym dożynkowy orszak przewędruje nad stawy w Oporowie. Część obrzędowa ma się rozpocząć o godz. 13.30. Po oficjalnej części będą występy artystyczne dzieci i seniorów. Będą liczne gry i konkursy z nagrodami. Zabawę poprowadzi DJ Adrus. Dla najmłodszych będą darmowe dmuchańce.

Koncerty rozpoczną się o godz. 17.00. Zagrają zespoły discopolo Diwers Dance oraz Mały z Dużym z Dąbrowic.

1 komentarz

  1. A PACYNA DNO

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.