W najbliższą niedzielę, 31 grudnia, Kościół Katolicki czcić będzie uroczystosć Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, obchodzone co roku w niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia.

W parafii katedralnej w Łowiczu, na każdej mszy świętej w tym dniu kapłani będą udzielać szczególnego błogosławieństwa przez modlitwę i włożenie rąk na głowy wszystkim parom małżeńskim.
W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu, równie podczas każdej mszy św. tego dnia, małżonkowie będą proszeni o odnowienie swoich przyrzeczeń.

1 komentarz

  1. NOWOMOWA. To przykre. Jestem starszym człowiekiem pamiętającym świetnie lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. W latach Gierka i komuny spotykaliśmy się na każdym kroku z “nowomową” określającą “wspaniałą” ówczesną rzeczywisktośc. Nikt nie pisał, że młodzi ludzie wspólnie zyli i pracowali, ale ze zyjąc i pracując realizowali postanowienia np. VI Zjazdu PZPR. Dzisiaj, w kilkanaście lat po upadku komuny, po dwóch latach rządów dobrej zmiany, czytam cyt. “kapłani będą udzielać szczególnego błogosławieństwa przez modlitwę”.