Teatr, opera czy koncert? Przeżyj niezapomnianego sylwestra we Wrocławiu!

Jak przeczytać można na blogu Hotelu Europejskiego, noc sylwestrowa we Wrocławiu to nie tylko koncerty na Rynku i inne huczne masowe spotkania – coś dla siebie znajdą tu z pewnością również miłośnicy teatru, opery czy muzyki klasycznej. Sprawdźmy więc, co dla gości przygotowała w tym roku Opera Wrocławska, teatralna Scena Kamienica i Narodowe Forum Muzyki!

Wieczór 31 grudnia 2018 roku w Operze Wrocławskiej

Szczegóły dotyczące Gali Sylwestrowo-Noworocznej, która odbędzie się w Operze Wrocławskiej w ostatni dzień 2018 roku, nie są jeszcze w tej chwili (październik 2018) znane. Wiadomo jedynie, że wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a dyrygentem tegorocznego koncertu będzie Marcin Nałęcz-Niesiołowski, który poza Operą Wrocławską na stałe współpracuje między innymi z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. W swojej karierze koncertował on także z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Sinfonią Varsovią oraz Polską Orkiestrą Radiową. Ma na swoim koncie również koncerty zagraniczne zarówno w krajach europejskich takich jak Hiszpania czy Belgia, jak również poza Europą – w Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Maroku. Możemy więc być pewni, że koncert noworoczny w Operze Wrocławskiej będzie widowiskiem na światowym poziomie, dlatego też zachęcamy wszystkich miłośników muzyki operowej do spędzenia ostatniej nocy w roku właśnie tu.

Narodowe Forum Muzyki na zakończenie 2018 roku

W tym samym czasie, o 19:00 w Narodowym Forum Muzyki będziemy mogli wysłuchać niepowtarzalnego koncertu sylwestrowego. W programie znajdą się tu przede wszystkim utwory skomponowane przez G. Rossiniego oraz koncert skrzypcowy autorstwa F. Mendelssohna. Usłyszymy także szeroko znaną suitę Carmen skomponowaną przez G. Bizet i R. Szczedrina. Utwory wykonane zostaną przez skrzypka Krzysztofa Jakowicza i orkiestrę NFM Filharmonia Wrocławska, a całym koncertem dyrygować będzie Agnieszka Duczmal. Co ciekawe, dla tych, którzy na ostatnią noc w roku mają już inne plany, Narodowe Forum Muzyki zadbało o dodatkowy termin. Koncertu będzie można wysłuchać również dzień wcześniej, 30 grudnia 2018 roku. W tym dniu rozpocznie się on jednak nie o 19:00, lecz o 18:00.

Komentowanie nie jest możliwe.