Wsparcie finansowe na remonty dróg realizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafiło do kilku gmin powiatu zgierskiego. Na liście beneficjentów znalazły się m.in. Miasto Głowno, Gmina Głowno oraz Gmina Stryków.

Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk odwiedził dziś (26 czerwca) Głowno. W trakcie przedpołudniowej uroczystości przed Urzędem Gminy Głowno wręczył przedstawicielom władz lokalnych symboliczne czeki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

1.454.028 złotych trafiło do Miasta Głowna, w imieniu którego czek odebrał burmistrz Grzegorz Janeczek. Środki te zostaną przeznaczone na budowę ul. 11 listopada na odcinku od ul. Rataja do ul. Żwirki, a także budowę ul. Ułańskiej.

Z kolei Gmina Głowno otrzymała wsparcie w postaci 420 tysięcy złotych. Z tych środków zostanie sfinansowane wykonanie nowej nakładki asfaltowej na drodze gminnej w Woli Mąkolskiej. Całość robót opiewa na blisko 600 tysięcy złotych brutto.

O przyznanie dotacji ze wspomnianego funduszu ubiegała się również Gmina Stryków. Ostatecznie otrzymała ona środki na budowę drogi gminnej w Smolicach od drogi wojewódzkiej 708 do drogi powiatowej wraz z przebudową mostu na rzece Moszczenicy. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 6 mln złotych, a dofinansowanie wyniesie 3.103.627 złotych. Drugie zadanie, jakie zrealizowane zostanie z FDS to budowa drogi gminnej Ługi – Cesarka. W tym przypadku wsparcie wyniosło 929.766 złotych (koszt całości: 2.115.972,84 złotych). Trzecią dofinansowaną w tej gminie inwestycją jest budowa drogi od miejscowości Ługi w kierunku Michałówka (ponad 1,5 km). Całkowita wartość projektu wynosi prawie 3,7 mln złotych, zaś dofinansowanie 1.842.097 złotych.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.