W środę 14 grudnia od godz. 14 do 16 na MOP-ach Parma (kierunek Poznań) i Polesie (kierunek Warszawa) na autostradzie A2, w ramach policyjnej akcji, będzie można skorzystać z symulatorów zderzeń i alkogogli, pokazujących jak upośledza się postrzeganie otoczenia po spożyciu alkoholu.

Jak powiedziała nam rzecznik KPP w Łowiczu Urszula Szymczak, to już trzecia taka akcja, jaką przeprowadzą policjanci na MOP-ach. Poprzednia odbyła się w listopadzie. 

Każdy kierowca będzie mógł skorzystać z tzw. symulatorów zderzeń, w których można usiąść i na własnej skórze odczuć, jakie siły działają na kierowcę, podczas wypadku drogowego. Prowadzona przy minimalnej prędkości symulacja uświadamia, jak ważne są wówczas zapięte pasy bezpieczeństwa. Będzie też możliwość pokonania toru przy użyciu alkogogli, które sprawiają, że obraz widziany jest nieostry i mętny, jak po spożyciu alkoholu. 

Akcja jest częścią prowadzonych od pewnego czasu, na terenie województwa łódzkiego, prewencyjnych działań międzypowiatowych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się autostradami, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc obsługi podróżnych. 

Policjantów z Łowicza wspierać będą mundurowi ze Skierniewic oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.