8 szczeniąt ma do oddania Urząd Gminy w Zdunach. Zwierzęta wychudzone i wygłodniałe, zostały znalezione dzisiaj, tj. 30 maja w niewielkim lesie w Retkach. Było ich 10. Zauważył je mężczyzna, przejeżdżający nieopodal drogą w drodze do pracy. Powiadomił o tym Urząd Gminy w Zdunach. Nie wiadomo, jak długo tam przebywały.

Jak nam powiedział wójt gminy Zduny Jarosław Kwiatkowski, 2 szczeniaki od razu zostały przygarnięte przez okolicznych mieszkańców, ale 8 pozostałych czeka na ludzi, którzy zachcą się nimi zaopiekować.

Osoby zainteresowane szczeniakami proszone są o kontakt z Robertem Guzkiem z UG w Zdunach tel. 46/838-74-26. Każda osoba, która przygarnie małego psa, otrzyma dla niego od urzędu 5-kilogramowe opakowanie karmy.

4 komentarze

  1. Zgodzę sie. Przygarnelam bezdomnego psa ze Zdun. I niestety prosząc o pomoc w leczeniu…odmowil wójt stanowczo. Byl bardzo arogancki i nieuprzejmy.a w sprawie szczeniąt nie ma wyjścia…jesli zostało naglosnione przez gazetę.

  2. Nie, nie mam nic wspólnego. W ogóle nigdy nie miałam psa. Ale kocham psy, wyłożyłam pieniądze na operację psa należącego do mojej rodziny. I wiem z opowiadań znajomych, którym podrzucono psy, że gmina nie chciała ich odebrać.

  3. Jak człowiek po dobroci poprosi, to gmina się “wypnie”. A teraz przynajmniej muszą się zająć. Przecież nikt nie będzie trzymał 10 psów. Ja wiem, że najlepiej tak zrobić żeby nie było szczeniąt, ale skoro już tak się stanie to NIE MA KOMU POMÓC.

    • Tak, najlepiej pretensje mieć do wszystkich tylko nie do siebie, że sie trzyma niewysterylizowane suczki. Te szczeniaki pochodzą przynajmniej od dwóch suk, co widać np. po ich wielkosci. Jak już sie tak stało, to zrobić zdjecia ładne (teraz prawie kazdy ma aparat w komorce) i wstawic na olx, na fb ogłoszenie, że sie ma do oddania, a nie porzucic na pastwe losu dzikiej zwierzynie pod lasem. Trzeba nie miec serca i sumienia. Czyżbyś Wiki miało cos wspolnego z tym podrzuceniem?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.