W bramie kamienicy nr 34 przy ul. Zduńskiej została otwarta w dniu dzisiejszym uliczna galeria „Ekspozycja 34”. Jej pomysłodawcami i wykonawcami są Jacek Rybus z Łowicza oraz Sylwester Cichal z Parmy, obaj od kilku lat wspólnie zajmujący się fotografią.

Jacek Rybus wyjaśnił nam, że powstanie galerii wynikało z chęci bezpośredniego wyjścia do odbiorcy. Ulica Zduńska, serce handlowe Łowicza wydawało się do tego idealne. – Chcemy by ludzie w czasie biegania za zakupami na chwilę się zatrzymali i weszli do tej bramy, po to, by przez kilka minut oderwać się od codziennego życia i znaleźć czas na refleksję – powiedział nam Jacek Rybus. Deklaruje on, że w ciągu roku będzie sześć wystaw, osoby fotografujący, chcący pokazać swoje prace mogą już kontaktować się z nim w tej sprawie.

Obaj twórcy galerii, są też autorami pierwszej wystawy, którą można od dziś oglądać. Nosi ona tytuł  Strange Lowicz 2 i prezentuje zdjęcia Łowicza od strony podwórek, zaułków, miejsc których łowiczanie zwykle nie znają.

Spotkany na wystawie plastyk Jerzy Dołhań powiedział nam, że galeria jest wspaniałym, nowatorskim pomysłem i że ma nadzieję, iż na stałe wpisze się w krajobraz miasta.

(tb)

Komentowanie nie jest możliwe.