Dziś, 26 stycznia w godzinach popołudniowych dotrą do Łowicza dwie rodziny repatriantów z Kazachstanu, w sumie 6 osób. Zamieszkają one na osiedlu Kostka, w bloku nr 10 i 12. Wcześniej, 10 stycznia do Łowicza dotarła jedna repatriantka.

Pani Irena Zaręba, burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński, Walentyna Zaręba, Katarzyna Sobieszek z MOPS i Helena Zaręba. Fot. UM Łowicz
Pani Irena Zaręba, burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński, Walentyna Zaręba, Katarzyna Sobieszek z MOPS i Helena Zaręba. Fot. UM Łowicz

Jedna z tych rodzin to małżeństwo z dwiema córkami, druga to starsze małżeństwo, babcia i dziadek dzieci. Sekretarz miasta Maria Więckowska powiedziała nam, że zamieszkają oni w wyremontowanych i w pełni wyposażonych przez miasto w 2016 roku mieszkaniach.

Każde z nich ma powierzchnię około 45 m². Miasto pozyskało na ten cel około 290 tys. zł z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Całej tej kwoty jednak nie wykorzystano.

– Obie rodziny rozpoczną życie w naszym mieście w pełni przygotowanych do codziennego funkcjonowania mieszkaniach, wyposażonych nie tylko w meble, ale także w sprzęt AGD i RTV – podkreśliła sekretarz Więckowska.

Więcej o tym w jaki sposób Łowicz pomaga Polakom z Kazachstanu w najnowszym NŁ.

1 komentarz

  1. FanBurmistrza

    a może by yak pomóc Łowiczkom na miejscu ? ale po co , nie ??

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.