Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Popowie odbyła się akcja „kasztanobranie”, w ramach której uczniowie wspólnymi siłami uzbierali 1.400 kg kasztanów. Będzie ona miała nietypowy finał.

Ze sprzedaży kasztanów udało się pozyskać dochód w wysokości 840 zł. Część tych pieniędzy zostanie przeznaczona na adopcję zwierzęcia. Dzięki temu szkoła wspomoże działania WWF, zmierzające do odbudowy populacji zagrożonego wyginięciem gatunku.

Zdecydowano, że zwierzę, jakie ma zostać adoptowane przez szkołę wybierze uczeń, który zebrał największą ilość kasztanów. Był nim Mateusz Głowacki z kl. IV, zdobywca tytułu „Króla Kasztanów”, który w ramach szkolnej akcji uzbierał aż 240 kg kasztanów. Zapytany, jakie zwierzę m zostać adoptowane przez szkołę, bez wahania odpowiedział: – ryś.

Spokojnie… Zwierzę nie przyjedzie do szkoły, gdyż adopcja ma charakter symboliczny. Dyrektor Grażyna Sobieszek powiedziała, że we wskazanym przez organizację zoo zostanie wybrany ryś, przy którego wybiegu pojawi się plakietka, że opiekuje się nim szkoła w Popowie.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.