Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki nastąpiło w sobotę 16 listopada, a w regionie łódzkim zostało zainaugurowane marszem wolontariuszy po ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Pośród nich można było dostrzec łowickich wolontariuszy w ludowych strojach regionalnych.

Fot. zbiory prywatne

Wielki finał akcji, czyli tzw. „weekend cudów”, zaplanowano na 7 i 8 grudnia, wtedy też prezenty trafią do rodzin. W tym roku łowicki magazyn „Szlachetnej Paczki” będzie się mieścił w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 na Blichu.

W Łowiczu i powiecie łowickim będzie to siódma edycja Szlachetnej Paczki, a dziewiętnasta w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku liderką rejonu jest Karolina Antoniak, a jej zastępcą Waldemar Ślesiński.

– W projekt zaangażowanych jest 22 wolontariuszy czyli SuperW – informuje nas Paweł Kret, koordynator regionalny i jeden z SuperW. – Cały czas przybywa też darczyńców, jednym z nich po raz pierwszy będzie Posterunek Straży Ochrony Kolei w Łowiczu – dodaje.

Z naszego terenu do Szlachetnej Paczki zgłoszonych zostało około 80 rodzin, zaś na chwilę obecną do otrzymania pomocy zakwalifikowało się 50 rodzin. 

Bazę wszystkich potrzebujących rodzin z powiatu łowickiego wraz opisem ich potrzeb znajdziecie tutaj: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/241

Szlachetna Paczka potrafi zmienić życie

Ruszyła Szlachetna Paczka w Łowiczu

9 komentarzy

  1. trzeba każdemu bomagdz ludziom .

  2. trzeba każdemu bomagdz ludziom .

  3. W Polsce codziennie jest jakas zbiorka. Chyba nigdzie tak nie ma. Niby dobrobyt a stale zebranina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.