Wolontariusze i darczyńcy strykowskiej Szlachetnej Paczki dotrą w tym roku do 13 rodzin, przekazując im moc upragnionych, a najczęściej zwyczajnych prezentów, na które z różnych przyczyn nie mogą sobie one pozwolić.

fot. ljs

 

Kołdry, poduszki, pralki, odkurzacze, garnki, ciepła odzież i obuwie oraz artykuły spożywcze – głównie to znalazło się w paczkach dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych oraz rodzin wielodzietnych, żyjących bez jednego z rodziców albo takich, w których ktoś poważnie choruje. Średnio w jedno miejsce trafi 20 paczek. Rozwozi je sześcioosobowy zespół wolontariuszy wspierany logistycznie przez druhów OSP Stryków, a w niektórych przypadkach sami darczyńcy, którzy w tym roku znaleźli się bardzo szybko, i z których każdy w podziękowaniu otrzymuje pamiątkowy dyplom.

fot. Szlachetna Paczka Stryków

– Wczoraj z pierwszą paczką odwiedziliśmy bardzo schorowaną osobę, u której po 5 latach nastąpił nawrót choroby. Życie z najniższej emerytury i konieczność intensywnego leczenia powodują, że pomoc ze strony rodziny, choć jest ogromnym wsparciem, nie wystarcza. My zawieźliśmy m.in. pralkę, na którą pieniądze zebraliśmy wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Strykowie. W paczkach znalazły się też m.in. ciśnieniomierz, termometr i nutridrinki – mówi Joanna Mirowska, wolontariuszka i darczyńca.

fot. Szlachetna Paczka Stryków

Wśród darczyńców są osoby prywatne, instytucje, firmy. W akcję zaangażowały się szkoły i przedszkola. Szlachetne Paczki z bazy w OSP Stryków trafiają na teren miasta i gminy Stryków, ale również rejony Nowosolnej i Szczawina.

Więcej o tegorocznym finale Szlachetnej Paczki w najbliższym wydaniu WG.

6 komentarzy

 1. Byłam kiedyś w tym magazynie był tort, zaproszeni goście z p. Burmistrzem na czele dzieci witamy ludzi i wolontariusze bardzo sympatyczni o wielkich sercach i pełni uśmiechów. Z tego co słyszałam w tym roku było inaczej , smutniej. Ame i tak Was wszystkich pozdrawiam.

 2. anonim każdy wpis na listę do szlachetnej paczki konsultowany jest z opieką społeczną to nie jest tak ze każdy co wyglądzie biednego dostanie do tego wlicza się dochód na rodzine nawet jeśli ktoś złotówkę to już wg prawa jest zamożny czy gospodarstwo czy coś innego tak wiem też uważam ze takie prawo jest niee sprawiedliwe

  • Poza tym w większości wypadków przedstawiciel darczyńców może brać udział w przekazaniu paczki. Z mojej grupy co roku ktoś był przy przekazaniu paczki i sam się mógł przekonać, że trafiła właściwie.

 3. Prawdziwa bieda nie wyciaga tak po pomoc.

 4. MIESZKANIEC STRYKOWA

  MACIE SERCA OTWARTE SZERZEJ NIŻ DRZWI MARKETU

 5. MIESZKANIEC STRYKOWA

  BRAWO WY !!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.