Od 23 czerwca do 2 lipca 2019 roku trwało w Ośrodku Wypoczynkowym „Zacisze” w Spale szachowe Zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzika i Juniora. Z naszego powiatu do ekipy najlepszych zawodników województwa dostali się Wiktoria Mitręga z UKS Pałac Nieborów i Ernest Wolski z UKS Pijarski KS Łowicz.

Oprócz wymienionej dwójki w 9-dniowym szachowym szkoleniu wzięli również udział pozostali zawodnicy tych klubów, a dokładniej 7 osób. W ramach udziału w Kadrze Wojewódzkiej był rozgrywany dla uczestników zgrupowania Puchar Prezesa Łódzkiego Związku Szachowego w szachach klasycznych, który był również zgłoszony do oceny FIDE. Zawodnicy mogli więc podnieść własny ranking ELO oraz podwyższyć swoje kategorie. Ostatecznie „z naszych” tylko Wiktoria Wiśniewska uzyskała III kategorię szachową i od 2 lipca będzie mogła się posługiwać na wszystkich zawodach rankingiem 1400.

Do rywalizacji w “klasykach” stanęło 41 zawodników, którzy rozegrali 9 rund systemem szwajcarskim. Najlepszym zawodnikiem z Ziemi łowickiej był Kacper Zakrzewicz zajmując 4 miejsce w bardzo trudnych juniorskich zawodach.

W pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze Franciszek Wojciechowski, który zajął dobrą siódmą lokatę. W poszczególnych kategoriach zawodnicy Pałacu trzy razy stawali na podium po odbiór medali.

Złoto w grupie D-10 wywalczyła Lena Mitręga, a srebrne krążki zawisły na szyjach Magdaleny Walczak (D-18) i Zakrzewicza (C-14).

W turniejach „wieczornych” z podopiecznych Roberta Chojnowskiego również najlepiej wypadł Kacper. W 9-rundowym Fischerze zajął 5 miejsce, a w popularnym blitzu odebrał puchar za 3 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Miejmy nadzieję, że wiedza zdobyta na tym obozie zaprocentuje na sierpniowych Mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych oraz jesiennych półfinałach MP w szachach klasycznych, które odbędą się w październiku w Sielpi.