Przynajmniej częścią szokujących komentarzy zamieszczanych na Facebooku po tragicznych wydarzeniach i śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będą zajmować się prokuratury. Wiele wskazuje na to, że również i prokuratura w Łowiczu.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział zgłaszanie doniesień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do lokalnych prokuratur. Wśród osób będących w zainteresowaniu OMZRiK są też dwaj internauci z Łowicza.

– Zgłoszeń jest bardzo dużo, ciągle je opracujemy i będziemy zgłaszać do miejscowych prokuratur. Część wysłaliśmy wczoraj – dowiedzieliśmy się w ośrodku.

Do prokuratury w Łowiczu zgłoszenia jeszcze nie wpłynęły.

Komentarzy celowo nie przytaczamy, są wulgarne.

Ciąg dalszy:

Dwaj łowiczanie usłyszeli zarzuty publicznego pochwalania przestępstwa

91 komentarzy

 1. KRIS- możesz nazywać złodzieja jak chcesz tylko każdemu złodziejowi trzeba udowodnić wine a jeżeli tego nie zrobiono to nikt nie ma prawa drugiego człowieka tak nazywać a usprawiedliwianie się informacjami wyczytanymi z internetu świadczy tylko o twoim poziomie.Natomiast BARBARO- po przeczytaniu twoich komentarzy nie wiem czy śmiać się czy płakać zamiast pochylić głowę nad ludzką tragedią to ty swoimi wpisami jeszcze bardziej podsycasz nienawiść.Gratuluje dobrego samopoczucia.

 2. Wy wszyscy zaprzedaliście duszę złotemu cielcowi

 3. łowiczanin

  priusquam superbia ambulat- pycha kroczy przed upadkiem.Moze ta “wrzawa” to znak do Boga,by sie nawrocic.NIe niszczenie sie alkholem itp,to jeszcze nie swietosc,szatan zastawia wiele sidel.Nienawisc niszczy.. zawsze.

 4. DO: ” Komentator

  “Mafie to są na Sycylii ,ktoś tu się za dużo filmów naoglądał” – jesteś kolejnym, który nie jest zwolennikiem oglądania filmów,czytania prasy, książek. Jeden radził już – jak tego nie będziesz robił to będzie dobrze. SIC!! OSTRZEŻENIE!!!Jak Byś TO robił TO byś wiedział,że Mafia jest, tylko,że cały czas przechodzi ewolucję. A kto całe osiedla korumpuje?! Pani Gozdzikowa z reklamy?! POWAGI!

 5. Mając na względzie zaistniałą sytuację karnet na siłownię kupię gdzie indziej. Nie chcę bowiem doświadczyć plucia jadem.

 6. 1. Łukasz nie wiem kim jesteś że masz takie poglądy i nie widzisz tego jakim człowiekiem był pan który zginął. Oczywiście zbrodni nie popieram ale gdyby była sprawiedliwość na tym świecie to ten człowiek by teraz żył bo by dawno siedział. Linka ci podesłałem bo sam bym tego lepiej nie ujoł. Mówisz o wolności słowa a ja ci powiem inaczej.

  • Do “Łukasz” źle wkleiłem. Reszta mojej wypowiedzi jest tam gdzie wcześniej pisaliśmy

  • Czy PiSowska prokuratura, policja, CBA, ABW, Inspekcja Skarbowa (i kto tam jeszcze) dały radę mu cokolwiek udowodnić przez 3 lata?

   • A słyszałeś żeby kiedyś bez względu na to kto rządzi skazali jakiegoś polityka? Oni kryją jedni drugich

 7. Oczywiście prokuratura się zajmuje osądzeniami A nie poważnymi sprawami

 8. Wacław z szambiarki Łowicz

  Niedługo będą zamykać za myślozbrodnie!

 9. A gdzie TU jest Wiktor?!

 10. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  c.dDrodzy Rodzice – uczcie swoje dzieci szacunku do każdego człowieka-tak prosił Jan Paweł II. A jakie mamy rodziny/nie wszystkie/ ? “Prowizoryczne”, skorumpowane/ to i dzieci też o.zgrozo/ i bez Boga na Boga. Czasami trzeba przymknąć oko i popatrzeć w Siebie, nie na sąsiada, jaki to jestem niezdarny delikatnie mówiąc.Nie sprzedawajcie się za garstkę srebrników. Amen.

 11. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Zniewolone są nasze umysły i czyny też. Mętna jest nasza mowa i myślenie. Czy Ktoś ją rozumie? Zaczeliśmy karmić nasze ciało nowymi kłótniami,podziałami,zazdrościami,skorumpowaniami, waśniami,kłamstwami etc. Taki człowiek to nikczemny człowiek. A jaki jest naród? Czy taki naród ma prawo bycia? Uzyskaliśmy wolność ale nie umiemy być wolni! A co to za człowiek, który sprzedaje sąsiadów znajomych?! Albo pluje jadem.

 12. A redaktor Rachoń i prezes Kurski obok prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego to za trumna Pawła Adamowicza pójdą ?

 13. Panowie są dobrym przykładem jak można skrzanić opinię sobie i przy okazji narazić swoją rodzinę na wstyd. Byliście wczoraj dobrym przykładem dla moich dzieci na to, że że nic co w sieci się wpisuje nie ginie w tłumie, i że są granice krytyki. Najprościej się zastawić wolnością słowa. Ale tu chodzi o człowieczeństwo nas samych. Jestem ciekawa czy swoim dzieciom też Panowie przekazują bądź będą przekazywać takie wartości??

 14. Sąd powinien ich osądzić.
  Ale tak samo ich, jak i osoby, które im ubliżają. Wcale nie jesteście lepsi, a naganne zachowanie tych osobników w niczym was nie usprawiedliwia

 15. Ktoż to moderuje te komentarze?Kto wie ,kto je pisze.. ciekawe.

 16. Zniesmaczony.Eee nie,u ludzi wyodrebniajacych sie wartosciami chrzescjanskimi,pryncypialnoscia,kierujacych sie miloscia do blizniego…to owe zaburzenia nie wystepuje.Intelekt nie koreluje w zadnym stopniu ze sfera emocjonalna,nie ma wplywu na glebsza refleksje nt egzystencjalnosci

 17. A co z konstytucyjnym prawem do wolności słowa i wypowiedzi??????? To też sprawa dla prokuratury????

 18. pycha,wynioslosc,obskurantyzm,pogarda dla drugiego,poczucie wyzszosci i przekonanie ze jest sie lepszym od … to glupie.Wyszło szydło z worka.

 19. Skazać dla przykładu! Tak aby inni też mieli nauczkę. A amatorom siłowni gratuluję wyboru. Bo trening w tak zacnym towarzystwie to istna przyjemność i niebywały prestiż.

 20. A kiedy Pan Paweł Kolas potępi te obrzydliwe wpisy .Przecież jeden z nich to kandydat na radnego z jego Komitetu.

 21. A kiedy Pan Paweł Kolas potępi te obrzydliwe wpisy .Przecież jeden z nich to kandydat na radnego z jego Komitetu.

  • I co z tego wynika ? Wszyscy powinni potępić te wpisy , a nie formułować argumenty, które mają stanowić obronę tych dwóch… ( nie wiem jak ich nazwać) .

 22. Komentator

  Mafie to są na Sycylii ,ktoś tu się za dużo filmów naoglądał

 23. Stanie p.Adomowicz przed sądem.Bożym- niech mu ziemia lekka będz.. stało się źle że zabito go bezbronnego..on powinien bronić się ..za pomocą adwokatów na sądzie ziemskim..ale skoro stało się- Niech sądzi go Sąd Boży- ale mam nadzieje że W8ktor czy Paweł nir zostaną skazani- bo emocje to znak że emocje wpis w necie to nie nóż

  • Tylko że takie „słowa w necie” przyczyniły się do tego, co się stało.
   Tak samo jak w 1922 nienawistne słowa w prasie przyczyniły sie do zamordowania prezydenta Narutowicza.

 24. Marian a Tato był w SB czy w ORMO? Może chłopaki przegieli bo pochwalili mord który najbardziej na ręke jest Wałęsom.wszak PO nie Adamowicza poparła..źle zrobili ok ale jeśli takie ściganie mowy nienawiści to proponuje od 2010 roku ścigać każdego co sie cieszył z zimnego lecha i kaczki po smoleńsku..teraz zagrały w zgrabnym chórze pseudo autorytety gdzie byliście wtedy?

  • Pani Barbaro – litości dla samej siebie! Proszę zrobić rachunek sumienia i oddać świadectwa szkół kończonych za komuny, oddać mieszkanie czy dom wybudowany za komuny… Proszę rozejrzeć się wśród najbliższych…

 25. Szkoda że prokuratura w Polsce nie zajmowała się tak szybko. tymi co chcieli dożynać watahe.co się cieszyli z zimnego lecha i kaczki po smoleńsku .

  • Pani Basiu, ale te wpisy są tak straszne.Nie miałam pojęcia,że są tacy , którzy tak zareagują na taką tragedię.

  • Szkoda też że nie zajęli się,,spieprzaj dziadu i małp w czerwonym dziadkiem z wermachtu,,śp . Barbara Blida i oczywiście wypowiedziami ,,to wy zabiliście mi brata.. żaden prokurator nie sprawdził podejrzanych będących na sali?

 26. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Cytuje:” Komentator
  16 stycznia 2019 at 18:50 · Reply
  Panie Koza to dlaczego Pan nie poszedł na policję ,prawy człowieku ??” – ja byłem kiedy zostałem pobity i co? Ano, już na samym początku “przesłuchania” padło, zwalające z nóg, pytanie – a może Pan jest konfliktowy?! Ręce opadają.

 27. Komentator

  Panie Koza to dlaczego Pan nie poszedł na policję ,prawy człowieku ??

 28. Kiedyś miałem przykrą sytuację z Panem Ż. W okolicach monopolowego na mieście chciał okraść mnie z portfela, na szczęście znajomi, którzy byli w pobliżu szybko zareagowali i Pan Ż. uciekł w pośpiechu. To śmieszne, że wystraszył się grupki 18-latków. Pozdrawiam

 29. W końcu dojechali tych starych komuchów, szczególnie Pana Karwata, który nienawiścią na forach emanował od dawna. Jak Polak Żydowi, tak Żyd komuchowi

 30. Do Paniwładca.Jeżeli chcesz się swobodnie wypowiadać miej odwagę i podpisz się z imienia i nazwiska pod taką wypowiedzią.

 31. Panu K. i Panu Ż. gratuluję publikacji ich wizerunków na stronie OMZRIK. Brawo panowie. Nie ma jak dobra autopromocja i promocja miasta. Wasze rodziny pewnie też są z was dumne!

  • Marian a Tato był w SB czy w ORMO? Może chłopaki przegieli bo pochwalili mord który najbardziej na ręke jest Wałęsom.wszak PO nie Adamowicza poparła..źle zrobili ok ale jeśli takie ściganie mowy nienawiści to proponuje od 2010 roku ścigać każdego co sie cieszył z zimnego lecha i kaczki po smoleńsku..teraz zagrały w zgrabnym chórze pseudo autorytety gdzie byliście wtedy?

 32. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Do Zniesmaczony – dziękuje Ci za swój post, a szczególnie za post P.Ewy. Pani Ewo ja się też boję i czekam kiedy mafia i skorumpowana zaraza zaatakuje, połamie/takie grozby/ lub zabije. Nie załamuje się bo nikomu nic złego nie zrobiłem, a Pani życzę wytrwałości. Zło dobrem zwyciężaj! Ja nie podejmuje narazie żadnych działań bo zyczajnie na swiecie nie mam czasu, a gdzie kota nie ma to myszy szaleją.

 33. Skąd w ludziach tyle nienawiści…? To chore, cholernie przykre…

 34. To ten sam pan K. co dla innych zbiera pieniądze a nie potrafi spłacić swoich długów i figuruje na liście dłużników? No chyba że to. zbieżność danych…

 35. A Pan Paweł K taki dobroczynny jeden z organizatorów Gwiazdki na Gwiazdke. WSTYD jednym pomagają drugim źle życzy 😭

 36. Paniwladca

  Hmm … Teraz widzę już nawet nie będzie można swobodnie się wypowiadać ciekaw jestem czy ten instytut zajmie się też wypowiedziami lewicowych internautów bo te To dopiero emanuja nienawiścią, i brakiem jakiej kolwiek empatii a o wychowaniu nawet nie wspomnę… A dla osób które wyżej 👆 się wypowiedzialy niech pochyla się nad sobą i zastanawia czy sami są bez winy zamiast kwiczec jak świnki i cieszyć się że ktoś będzie ukarany tak naprawdę za prawdę…

  • Pan i władce ale ograniczonego umysłowo świata

   • X całym szacunkiem nie wiadomo kto tutaj jest ograniczony umysłowo czy aby nie ten kto sam drugiemu z braku poczucia własnej wartości wytyka… Proponuję się ustosunkować merytorycznie do wypowiedzi bądź darować sobie porostu bezsensowne uszczypliwosci…

  • Paniwladca

   Nie należy mylić wolności ze swobodą… To, że jesteś wolny to nie znaczy, że możesz obrażać innych czy życzyć im śmierci…

  • “Ukarany tak naprawdę za prawdę…” 100% masz rację

   • Mylisz prawdę z mową nienawiści i pluciem jadem…

   • Łukasz ja nic nie mylę. Może ty nie przeczytałeś ze zrozumieniem albo po prostu nie wiesz co chodziło użytkownikowi “Paniwladca”

   • Kris

    Więc mi wytłumacz.

   • Łukasz sorry że tak późno odpowiadam. Tu masz wyjaśnienie https://www.youtube.com/watch?v=LUPY9rDwYcQ

   • Kris

    Tak myślałem, że podeślesz mi jakieś wypociny frustrata…
    Ale nadal nie odniosłeś się do tego: “Ukarany tak naprawdę za prawdę…”.
    Otóż prawda jest jedna – tam kończy się Twoja wolność wypowiedzi tam gdzie zaczyna się obrażanie, grożenie śmiercią itp. a to miało miejsce i za to te osoby będą ukarane.

   • 2. Wolność człowieka kończy się wtedy gdy nie można nazwać złodzieja złodziejem dla tego że jest przy władzy. To co napisali ci panowie to jest właśnie to 100%racji tylko życzenia śmierci nie popieram ale żalu żadnego nie czuje tak jak np czułem gdy zginęły te dziewczynki W Koszalinie.

   • 1. Łukasz nie wiem kim jesteś że masz takie poglądy i nie widzisz jakim człowiekiem był pan który zginął. Oczywiście zbrodni nie popieram ale gdyby była sprawiedliwość na tym świecie to ten człowiek to ten człowiek teraz by żył bo by dawno siedział. Linka ci podesłałem bo sam bym tego lepiej nie ujoł. Mówisz o wolności słowa a ja ci powiem inaczej.

   • Kris

    Jeżeli popierasz nazywanie człowieka k..wą to ja w tym momencie kończę z Tobą dyskusję. Właśnie sam się określiłeś…
    Życzę pogodnego dnia.

   • Dla mnie każdy złodziej jest kur. ą. Drogi Łukaszu obudź się, otwórz oczy i myśl samodzielnie. Obserwój kto jest kim tak naprawdę a nie jakim go przedstawia tv bo tam się prawdy nie dowiesz na żadnym kanale. A Pan PA jaki był wystarczy poczytać w internecie

 37. Brawo, jazda z tymi amebami

 38. Dla wszystkich hejtujących Jurka Owsiaka! Od kilku lat badania przesiewowe słuchu dziecka w pierwszych dniach życia wykonywane są prawie w każdym szpitalu na sprzęcie WOŚP. Szybka diagnostyka w kierunku ewentualnych wad pozwala na sprawne leczenie, a co za ty idzie na to, by dziecko niesłyszące lub niedosłyszące mogło rozwijać się prawidłowo, uczyć, a następnie pracować. Można Jurka lubić lub nie lubić, ale dla polskiej służby zdrowia zrobił więcej niż nie jeden polityk i każdy kolejny rząd.

 39. Zniesmaczony

  Już nawet o naszych bohaterach łowickich piszą w sieci , mam nadzieje, ze kara będzie najbardziej dolegliwa jak tylko to możliwe. Jeśli myślicie, ze internet to miejsce dla takich jak wy to zle myślicie . https://www.facebook.com/137358556439286/posts/900572480117886/

  • Jakby zabili Kaczynskiego jak by sięgało daleko Twoje zniesmaczenie …pamietasz zimnego Lecha i kaczke po Smoleńsku ? Kto to pisał? Mowa miłości ?

 40. Brawo! Pan Żyto i Pan Karwat w końcu odpowiedzą za sianie nienawiści w internecie. Wstyd dla naszego miasta.. jak można cieszyć się ze śmierci drugiego człowieka? To nie pierwsze wulgarne wpisy tych Panów. Ci ludzie maja tak zachwianą moralność ze stwarzają zagrożenie dla bliskiej społeczności. Do dziela prokuraturo!

  • Zniesmaczony

   Wydaje mi się, ze to bardziej problemy emocjonalne.

  • Marian a Tato był w SB czy w ORMO? Może chłopaki przegieli bo pochwalili mord który najbardziej na ręke jest Wałęsom.wszak PO nie Adamowicza poparła..źle zrobili ok ale jeśli takie ściganie mowy nienawiści to proponuje od 2010 roku ścigać każdego co sie cieszył z zimnego lecha i kaczki po smoleńsku..teraz zagrały w zgrabnym chórze pseudo autorytety gdzie byliście wtedy?

  • dokladnie

 41. Stop hejt!

 42. Jack Black

  Brawo Wiktor! Rób notatki, przed tobą dobra ale droga lekcja!

 43. Brawo! Nikt w Internecie nie jest anonimowy! Na przyszłość zastanowią się, co piszą. Jednocześnie powinno zostać zaostrzone prawo w tej kwestii. Za słowa, tak jak i czyny, trzeba brać odpowiedzialność. Szkoda tylko, że w Polsce ludzie nie umieją się zachować w obliczu śmierci drugiego człowieka… To normy społeczne wynikające z kultury i rozwoju cywilizacyjnego, a tymczasem zasady dobrego wychowania musi być prawnie kodyfikowana.

 44. I b.dobrze.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.