W najnowszym numerze Nowego Łowiczanina pisaliśmy o dobrych wieściach, które popłynęły z Międzyleskiego Specjalistycznego Szpitala w Warszawie, w którym przebywa biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Dzisiaj, 3 sierpnia, ponownie skontaktowaliśmy się ze szpitalem.

Bp Józef Zawitkowski. fot. Tomasz Matusiak
Bp Józef Zawitkowski. fot. Tomasz Matusiak

– Codziennie widzimy niewielką poprawę. To światełko w tunelu świeci coraz jaśniej – powiedział nam dzisiaj Jarosław Rosłon, dyrektor Międzyleskiego Specjalistycznego Szpitala w Warszawie.

Biskup obecnie jest półprzytomny, nie odzyskał jeszcze pełnej możliwości kontaktu z otoczeniem. – Mamy nadzieję, że krok po kroku, będzie lepiej – dodaje dyrektor.

Dowiedzieliśmy się, że na poprawę wskazują też wyniki badań, np. krwi.

Przypomnijmy, że biskup został przewieziony do szpitala 25 lipca. Według informacji, które podało Radio Maryja, trafił do niego w stanie krytycznym, z niewydolnością serca i zapaleniem płuc. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Więcej o tym w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina, od wczoraj w sprzedaży.

6 komentarzy

  1. Wspaniały człowiek wielkiego, serca patriota, kapłan niosący słowa trafiające do wnętrza duszy dla tych co chcą słuchać ,słowa proste tak jak głosił Chrystus ,bez kompromisu po miedzy dobrem i złem ,słuchając jego kazań zawsze doprowadza mnie do łez ,to Krzyk duszy,życzę Biskupowi zdrowia aby dobry Bóg pozwolił mu jeszcze wygłosić wiele mądrych kazań dla nas polaków jest jak balsam ,tak bardzo potrzebujemy takich kapłanów ,w śród chaosu upadku moralności gdzie zło krzyczy na każdym kroku wołam Panie proszę dodaj sił i zdrowia twojemu słudze Józefowi Zawistowskiemu .

  2. NIECH DOBRY BÓG I SYN JEZUS CHRYSTUS ORAZ MATKA BOSKA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY DA DŁUGIE LATA ŻYCIA BISKUPOWI ZAWITKOWSKIEMU I NIECH GO NIE ZABIERAJĄ DO NIEBA BO TO DOBRY BISKUP

  3. czekamy na dalsze informacje o stanie zdrowia biskupa zawitkowskiego

  4. CODZIENNIE WIDZĄ NIEWIELKĄ POPRAWĘ ALE TO JEST ZA MAŁO BISKUP JEST PÓŁPRZYTOMNY NIE ODZYSKAŁ JESZCZE PEŁNEJ MOŻLIWOŚCI KONTAKTU Z OTOCZENIEM ONI MAJĄ NADZIEJE ZE KROK PO KROKU BEDZIE LEPIEJ NA POPRAWĘ WSKAZUJĄ NP WYNIKI BADAŃ NP KRWI TO TYLKO TAK TWIERDZĄ LEKARZE I DYREKTOR SZPITALA WSZYSTKO ZALEŻY OD BOGA JEGO SYNA JEZUSA CHRYSTUSA MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY BÓG DAJE ŻYCIE I GO ODBIERA TAK JAK BÓG DAŁ ŻYCIE KS BISKUPOWI JÓZEFOWI ZAWITKOWSKIEMU I TYKO BÓG MOŻE DAĆ MU ZDROWIE ALBO ZABRAĆ DO DOMU SWOJEGO SYNA JEZUSA CHRYSTUSA

  5. Dochodz do zdrowia nasz pasterzu bo trzeba doprowadzic do konca sprawe dzialki na Miodowej!My chcemy kolejnego kosciola!!!Panie Gedek zamowi pan msze(i s ypnie grosiwem)o uzdrowienie naszego czcigodnego pasterza!Amen.

  6. Wstawaj wstawaj...

    Trzeba wyslac pana józefa do lowickiego szpitala, przed wejsciem sam stwierdzi ze jednak jest juz zdrowy…