Relikwie kilkunastu świętych wprowadzono do przyszpitalnej kaplicy św. Rity w pierwszą rocznicę jej otwarcia. Uroczystej mszy św., która odbyła się dziś, 21 grudnia, przewodniczył ks. biskup Józef Zawitkowski.

– Uśpili mnie lekarze na cztery tygodnie. Obudziły mnie Wasze różańce i pielgrzymkowe pacierze.Siostry w Mariówce nauczyły mnie mówić, modlić się, chodzić i dziś jestem z Wami, aby uwielbiony był Bóg w swoich Aniołach i w swoich Świętych – tymi słowami biskup Zawitkowski powitał zgromadzonych w kaplicy wiernych.

Odpowiedziały mu oklaski, wyrażające radość z powrotu duchownego do zdrowia.

Dodajmy, że wśród wprowadzonych dziś relikwii świętych znajdują się m.in. relikwie św. Andrzeja Boboli, św. Józefiny Bakhita, św. Magdaleny z Canossy, św. Stanisława Papczyńskiego, bł. Franciszki Siedliskiej.

Po nabożeństwie biskup spotkał się personelem szpitala, by złożyć świąteczne życzenia.

16 komentarzy

 1. Wiadomość dla Administratora strony. Publiczne naruszenie uczuć religijnych jest przestępstwem. W tym wypadku chociażby wpis : “Ciemnota ludzka nie zna granic. Jak człowiek inteligentny może wierzyć w te brednie. Dajecie się dymać wszyscy i jesteście współwinni wszelkiemu złu czynionemu przez panów w czarnych sukniach.” ewidentnie narusza uczucia religijne wierzących katolików. Administrator strony odpowiada za treści udostępniane na forum. W związku z tym, obowiązkiem Administratora jest usunięcie postów / w innym wypadku działania może podjąć prokuratura.

 2. Święta Rita – patronka spraw beznadziejnych

  pewnie konowały liczą na Jej pomoc

 3. Ciemnota ludzka nie zna granic. Jak człowiek inteligentny może wierzyć w te brednie. Dajecie się dymać wszyscy i jesteście współwinni wszelkiemu złu czynionemu przez panów w czarnych sukniach.

  • Wiara, to osobisty wybór każdego człowieka i nie zawsze wiąże się ze ślepym podporządkowaniem kościelnej hierarchii, ale inteligentne inaczej janusze tego nie ogarniają.

   • Tyle tylko, że szpital jest miejsce publicznym, który powinien zająć się leczeniem, a nie tworzyć sanktuarium dla jedynie słusznej opcji religijnej.
    Szkoda, że inteligentne inaczej Anonimy tego nie rozumieją.

   • Nie ten adres kolo, szpital ma właściciela i do niego z żalami się udaj.

   • Ciekawe tylko, że jak ktoś wierzy w zielone ludki albo czary mary to wszyscy mają go za idiotę, a ten co wierzy w siwego gościa z brodą i jego syna rybaka ze starej książki to jest uduchowiony. Religia jest przyczyną wielkiego zła wyrządzonego wielu ludziom, a nabijanie do głów tych pierdół ma tylko przynosić korzyści nabijającym. A inteligentny inaczej to pewnie twój stary jest, że cię na idiotę wychował.

   • Chcesz być kozak janusz, to idź pod kościół i tam walcz z religią, ale do tego trzeba mieć kochones a nie wydmuszki. Widać gnidy, które cię spłodziły poza trollingiem niczego cię nie nauczyły.

 4. Jak widać głowieński szpital wzbogacił się o nowoczesny sprzęt do innowacyjnych terapii. 😉

 5. Co za średniowiecze…

 6. A ile zna Pan prawosławnych kaplic w szpitalach w Polsce?

 7. A prawosławni też mogą liczyć na pomieszczenie na kaplice?

 8. No tak Jezus w Sakramencie to za mało, potrzebuje jakichś tam kości…