26 czerwca opublikowano wykaz świadczeniodawców zakwalifikowanych do sieci szpitali. Jest w niej szpital ZOZ w Łowiczu oraz Centrum Zdrowia ABiS w Głownie.

Informacja ukazała się wieczorem w Biuletynie Informacji Publicznej Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Szpitalnictwo na zasadach sieci zacznie funkcjonować od 1 października, a założenie jest takie, by placówki do niej zakwalifikowane zapewniały pacjentom kompleksową i skoordynowaną opiekę, obejmującą: badania diagnostyczne, leczenie na oddziale szpitalnym, wizyty u specjalistów w przyszpitalnych poradniach i rehabilitację, a także nocną i świąteczna pomoc medyczną. 

Jak czytamy w BIP łódzkiego NFZ, szpitale, które nie zakwalifikowały się do sieci szpitali, będą mogły wkrótce przystąpić do konkursów na kontraktowanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Zarówno Szpital w Głownie, jak i w Łowiczu zostały uwzględnione w sieci jako szpitale I stopnia, czyli podstawowego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej dla mieszkańców regionu.
Ogółem w województwie łódzkim w sieci znalazło się 36 szpitali.

Szpital w Głownie. fot. EWR
Szpital w Łowiczu. fot. archiwum NŁ
Szpital w Łowiczu. fot. archiwum NŁ

 

1 komentarz

  1. Jaka to zmiana dla nas-pacjentów z Głowna? Co będzie inaczej funkcjonowało niż dotychczas? Będzie SOR i nie trzeba będzie jeździć do Zgierza? Z tego artykułu nic nie wynika dla zwykłego czytającego. Poprosimy jakieś konkretne informacje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.