2727- Mamy świadomość, że wieczór wyborczy będzie oglądało wiele milionów ludzi nie tylko w Polsce. Lepszej promocji Łowicz nie miał od czasu wizyty papieża – uważa starosta łowicki Marcin Kosiorek.

[AKTUALIZACJA]

Dzisiaj, 26 czerwca, starosta łowicki Marcin Kosiorek poinformował o szczegółach niedzielnego wieczoru wyborczego z udziałem walczącego o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Na terenie zielonym w sąsiedztwie górki na Błoniach zostanie ustawiona scena plenerowa, na której od godz. 17 będą się prezentować lokalni wykonawcy muzyki rozrywkowej, m.in. wykonujący disco polo.

Obok ustawione zostaną atrakcje dla dzieci i stoiska Kół Gospodyń Wiejskich. Stanie tam też telebim, na którym będzie można śledzić przebieg wieczoru wyborczego. Mieszkańcy zaczną być wpuszczani na teren wydarzenia pomiędzy godz. 18 a 19. Zgodnie z tym, co powiedział dzisiaj starosta, nie będzie wydzielonej strefy dla mieszkańców, a będą się oni mogli swobodnie poruszać po całym terenie, łącznie z muszlą koncertową.

Marcin Kosiorek powiedział, że wciąż w trakcie ustalania jest, którzy znani politycy przyjadą tego wieczoru do Łowicza. Pojawić ma się na nim m.in. premier Mateusz Morawiecki, choć to może się zmienić. Pod znakiem zapytania jest przyjazd prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Wiadomo jednak, że prezydent przyjedzie na samym końcu, po godz. 21.00, a towarzyszyć mu będzie Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

[AKTUALIZACJA]

W czwartek wieczorem muszlę na Błoniach wizytowali przedstawiciele firmy eventowej, która organizuje wszystkie większe spotkania prezydenta Dudy w tej kampanii. Podpisana została umowa na skorzystanie z obiektu na Błoniach. Służba Ochrony Państwa przejmie obiekt w sobotę, zaś odda w poniedziałek. Adam Bielan jednak nie przyjechał dzisiaj do Łowicza.

Wiadomo już, że będzie ok. 500 miejsc na trybunach (co drugie siedzisko). Wiadomo też, że nie będzie można stać na górce na Błoniach, która znajduje się na tyłach trybun muszli koncertowej. Niewykluczone, że na Błoniach stanie telebim, na którym będzie można oglądać to, co będzie się działo na scenie.

– Będą też stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu i nie tylko. Ile, gdzie – to wszystko jest w trakcie ustalania i organizowania – powiedział nam starosta Marcin Kosiorek.

Czytaj poniżej, co dotąd pisaliśmy na ten temat: 

Przygotowania do niedzielnego wieczoru wyborczego przeżywanego ze sztabem i najbliższym otoczeniem prezydenta Andrzeja Dudy na terenie muszli koncertowej na Błoniach już dzisiaj nabierają rozpędu. – Niedawno mieliśmy wizytę Służby Ochrony Państwa oraz przedstawicieli policji i wojewody łódzkiego, którzy lustrowali miejsce – powiedział nam starosta.

Także dzisiaj w godzinach wieczornych do Łowicza ma przyjechać eurodeputowany Adam Bielan, jedna z osób prowadzących kampanię prezydenta, by ustalać kolejne szczegóły oraz podpisać umowę na wynajem obiektu na Błoniach.

[AKTUALIZACJA] 

To będzie zaskakująca, ale logiczna klamra spinająca początek i koniec tej najdziwniejszej jak dotąd kampanii prezydenckiej w najnowszej historii Polski. Wieczór wyborczy walczącego o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy podczas niedzielnej pierwszej tury wyborów zostanie zorganizowany w Łowiczu – w miejscu, gdzie prezydent inaugurował swą kampanię.

Był tu bardzo serdecznie witany, choć na Nowym Rynku zgromadziła się wtedy także grupa jego przeciwników. Potem nadeszła epidemia, kampania przeniosła się do internetu, zmieniono datę wyborów, – ale na koniec, przynajmniej na koniec zmagań w pierwszej turze – znowu będzie Łowicz. 

Prezydent dopiero co - bo 20 lutego - był w Łowiczu. fot. archiwum NŁ

Jak się dowiadujemy, na wieczorze wyborczym – który zwyczajowo transmitują wszystkie liczące się telewizje – pojawią się w otoczeniu prezydenta osoby pełniące najważniejsze funkcję w państwie, w tym premier Mateusz Morawiecki.

Szczegóły są jeszcze ustalane, firma organizująca wydarzenie omawia szczegóły z Łowickim Ośrodkiem Kultury. Informację tę przekazał nam starosta łowicki Marcin Kosiorek. Informację potwierdził też dla Polskiej Agencji Prasowej Krzysztof Sobolewski, pełnomocnik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Jutro do Łowicza ma przyjechać szef sztabu prezydenta, eurodeputowany Adam Bielan, aby podpisać umowę o udostępnienie muszli na Błoniach. Wtedy powinniśmy poznać więcej szczegółów – będziemy o nich na bieżąco informować – na temat organizacji wieczoru.

Łowicki komitet prezydenta Dudy mówi o „prawdziwej petardzie” w kampanii

360 komentarzy

 1. ASKSIĘŻAK

  Mam nadzieję, że skoro 28.06. zjechało do Łowicza “tyle władzy” – zgodnie z moją sugestią (komentarz z dnia 25.06.) – któryś z łowiczaków zapytał rządzących, dlaczego bogate Skierniewice dostały na budowę następnego w tym mieście wiaduktu nad torami (ul. Zwierzyniecka) prawie 30 mln. zł a biedny, zadłużony Łowicz – kilka mln.
  Jeśli nikt tego nie zrobił, to może lokalni dziennikarze spróbują odpowiedzieć na moje pytanie?

 2. Byłem na Błoniach. Organizator zabronił nam dwóm inwalidom wejścia na muszle koncertową gdzie koledzy trzymali miejsca. Inni wchodzili. Inwalidów do gazu jak za Hitlera!
  Czy ten niedouczony tępak nie zna Art. 30 pkt 2 zakaz dyskryminacji Konstytucji RP?
  Jak organizator nie umie czytać to do szkoły!!!
  Tak po partacku i niechlujnie można zorganizować wieczór wyborczy prezydenta RP?
  To tylko w niechlujnym Łowiczu. Z Błoni nie można wyjechać samochodem Floriańską i Podrzeczną.
  Urocza lala policjantka mimo braku ruchu nikogo nie przepuszczała. Typowa nienawiść i gestapowska postawa do kierowców. Jak starszy Pan napisał do Sądu rozwydrzona małolata z pod dyskoteki. Organizatorze imprezy na naukę z organizacji życia w społeczeństwie i głęboko przestudiować konstytucję, której początki dawał babiarz, któremu powiesili tablicę pamiątkową na ratuszu w Łowiczu. Jak mamy mieć kolejny Oświęcim to wybierajmy Andrzeja Dudę!

 3. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  …………
  Cześć Rafał.
  To ja,
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱 POLSKA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  😪😪😪 Słabo się znamy 😪😪😪

  🍾🍾🍾Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać🍾🍾🍾

  Złośliwi mówią,
  że jesteś gotów pracować 4 tygodnie,

  🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
  by potem 5 lat nic nie robić 
  🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

 4. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  ✌ Wybieram dr prawa Andrzeja Dudę ✌
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  🇵🇱 PREZYDENTA POLSKICH SPRAW 🇵🇱
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 5. Ciekawski

  Starosta powiedział:,,…Pierwsza Dama Agata Kornhauser Duda”.A Jolka Rojek też przyjadzie ?,a Leśne Ruchadło?

 6. Rufirufi 1981o

  Powce i komuchy powstancie z kolan oszuscpowce sma

 7. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  Reply

  🇵🇱 Wybieram dr prawa Andrzeja Dudę ✌
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  🇵🇱 PREZYDENTA POLSKICH SPRAW 🇵🇱
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 8. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  Cześć Rafał.
  To ja,
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱 POLSKA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  😪😪😪 Słabo się znamy 😪😪😪

  🍾🍾🍾Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać🍾🍾🍾

  Złośliwi mówią,
  że jesteś gotów pracować 4 tygodnie,

  🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
  by potem 5 lat nic nie robić 
  🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

 9. Zanim został zaprzysiężony rząd, już było wycie totalnej opozycji, że Polska pod rządami PIS się zawali.
  Miało nie starczyć funduszy na program 500+,
  miało nie starczyć na obniżenie wieku emerytalnego.
  Wszystko pod rządami PIS miało być szkodliwe dla Polski.
  Miała też być łamana Konstytucja oraz niszczona demokracja i do tej pory nie podali który artykuł Konstytucji jest złamany.
  Minęły 4 lata i co mamy?
  Przywrócono wiek emerytalny z 67 lat na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
  Program 500+ działa i to sprawnie.
  Ludzie w wieku ponad 75 lat mają większość lekarstw za darmo.
  Uruchomiono w Szczecinie program odbudowy stoczni.
  Odkupiono bank PKO SA.
  Przedsiębiorcy płacą nie 19 a 15% a teraz do 9% podatku CIT.
  Podniesiono płacę minimalną z 1750 zł do 2600 zł/brutto.
  Podniesiono minimalną stawkę godzinową.
  Podniesiono emerytury i zwiększono dodatek dla matek dzieci inwalidów,
  jest odprawka 300 zł dla uczniów.
  Jest 13stka dla emerytów.
  Wprowadzono program Maluch+.
  Polska jest niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.
  Prezydent Trump w Polsce ze świetnym przemówieniem.

 10. Chamska hołota

  Znudziło mi się .Do zobaczenia w nowej, lepszej POLSCE!!!!..,, JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE ,JESZCZE BĘDZIE NORMALNIE..” A M E N.

 11. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  Cześć Rafał.
  To ja,
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱 POLSKA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  😪😪😪 Słabo się znamy 😪😪😪

  🍾🍾🍾Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać🍾🍾🍾

  Złośliwi mówią,
  że jesteś gotów pracować 4 tygodnie,

  🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
  by potem 5 lat nic nie robić 
  🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

 12. Chamska hołota

  …..,,JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE ,JESZCZE BĘDZIE NORMALNIE..””

 13. Peowce jestescie do dupy

 14. Chamska hołota

  JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘ KNIE, JESZCZE BĘ DZIE NORMALNIE!!!

 15. Rafał, czy to prawda?

  ……………………… ..
  Teresa Trzaskowska matka kandydata na prezydenta Warszawy była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem: Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda, Romana Waschki – pisze w najnowszym numerze tygodnika “Gazeta Polska” Maciej Marosz. Jej bliscy z rodziny mieli też działać na najwyższych szczeblach PZPR.
  “Jak wynika z akt IPN, Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała ją w 1960 r., jako tajnego współpracownika działającego pod ps. Justyna”. Jak piszą, interesował się nią kontrwywiad PRL, ze względu na jej kontakty z dyplomatami USA, “a w szczególności z I sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie Thomasem Donovanem” – napisał autor artykułu “Jak TW Justyna opowiadała SB o Tyrmandzie i Amerykanach”.
  Wyjaśnił, że Trzaskowska nawiązała kontakty z dyplomatami pojawiającymi się na różnych imprezach, “z racji bycia żoną jednego z najbardziej znanych już muzyków jazzowych – Andrzeja Trzaskowskiego”.

  “Odbyto z nią najpierw trzy wstępne spotkania, po czym na rozpoczęciu współpracy pojawiła się dwójka wysokich rangą esbeków – kpt. Rolnik i por. Władysław Prekurat” – poinformował Marosz.

  Według cytowanych przez “Gazetę Polską” dokumentów, “już na pierwszym spotkaniu z SB, Trzaskowska przekazała wiele cennych informacji i wyraziła chęć spotykania się – napisali Rolnik i Prekurat”. “Opowiedziała, o tym jak w 1959 r. poznała Donovana oraz w jakim gronie Polaków spotyka się ów dyplomata. Wskazała, że był on m.in. zaproszony na przyjęcie wyprawiane przez muzyka jazzowego i kompozytora Jerzego Matuszkiewicza i jego żonę. Opowiedziała też bezpiece o pobycie i kontaktach w Polsce popularnego komentatora muzyki jazzowej z USA Willisa Conovera” – czytamy w artykule.

  “Trzaskowska wyraziła obiekcje co do przekazywania informacji na temat obywateli polskich i osób z zagranicy, które nie szkodzą PRL. SB uspokoiła ją, że chciałaby się tylko dowiadywać od niej co jakiś czas o tym, co dzieje się w otoczeniu Donovana i innych obcokrajowców” – napisał Marosz.

  Wyjaśnił, że “w związku z wyjazdem Donovana i zaprzestania kontaktów przez pozostałych dyplomatów z ambasady ze znajomymi Trzaskowskiej, zdecydowano się zaniechać współpracy z TW. Sprawa została złożona do archiwum w 1974 r.”.

  W swoim autolustracyjnym wpisie Rafał Trzaskowski naśmiewał się z “pisowskich hejterów”, którzy drążą przeszłość i zgłębiają historie rodzinne” – przypomniała “Gazeta Polska”.

  Poinformowała, że na wpis Trzaskowskiego zareagował historyk i genealog Marek Jerzy Minakowski, “który przedstawił fakty o rodzinie matki kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy”.

  “Pierwszym mężem Teresy Trzaskowskiej był Marian Ferster. Trzaskowska została synową Aleksandra i Władysławy Fersterów. Teściowa matki Rafała Trzaskowskiego była funkcjonariuszem UB. Z kolei stryj Władysławy Ferstrejowej, Bolesław Drobner, w latach 50. był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krakowie. Przedtem był też ministrem PKWN i prezydentem Wrocławia” – cytuje historyka “Gazeta Polska”.

  “Bratem Aleksandra był Karol Ferster, który wykreował postać Augusta Bęc-Walskiego – groteskowego reakcjonisty, wieloletniego bohatera z łamów Przekroju. Rysownik był członkiem PPR, a później PZPR” – przypomniano w artykule “Jak TW Justyna opowiadała SB o Tyrmandzie i Amerykanach”

 16. PiS na Szkoły a PO na TW Panna

  ………………………………………..
  Gigantyczne dotacje z warszawskiego ratusza dla fundacji założonej przez byłą TW. Jak tłumaczy to Trzaskowski?

  Jolanta Lange jest prezesem fundacji Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego “Pro Humanum” zajmującej się m. in. “walką o prawa obywatelskie”. Według portalu niedziela.pl, w przeszłości nazywała się Gontarczyk i jako tajny współpracownik komunistycznego wywiadu TW “Panna” inwigilowała m. in. Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jej fundacja otrzymuje gigantyczne pieniądze z warszawskiego ratusza. Jak tłumaczy to prezydent Rafał Trzaskowski?

  O tej bulwersującej sprawie jako pierwszy poinformował red. Artur Stelmasiak z tygodnika “Niedziela”, który już w sierpniu 2019 roku napisał, iż prezes jednej z warszawskich fundacji ma zmienione nazwisko.

  – Do 2008 r. nazywała się Jolanta Gontarczyk TW Panna. Kobieta była jedną z ważniejszych agentek komunistycznej służby PRL, którą w latach 80-tych skierowano do inwigilacji twórcy Ruchu Światło Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Obecna prezes stowarzyszenia Pro Humanum była więc płatnym i bardzo niebezpiecznym współpracownikiem reżimu komunistycznego, którą w latach 80. ścigał nawet kontrwywiad RFN – pisała wówczas “Niedziela”.

  Aktualnie Lange prowadzi fundację, która zajmuje się m. in. promocją i wspieraniem środowisk LGBT. Występowała u boku Rafała Trzaskowskiego w trakcie tzw. “V Warszawskich Dni Różnorodności”. Jej relacje z władzami stolicy są jednak daleko poważniejsze niż wspólne konferencje prasowe.

  Jak czytamy w TVP.info, “w grudniu ub. r., na podstawie zarządzenia nr 1843/2019 prezydenta m. st. Warszawy przyznana została dotacja na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Jego głównym operatorem jest fundacja Jolanty Lange. Mowa tu o kwocie wynoszącej 1,85 mln zł”.

  – 2019 r. było to 50 tys. zł, w latach 2020, 2021 i 2022 będzie to 600 tys. zł. Pieniądze te mają być przeznaczane na „działalność na rzecz integracji cudzoziemców, upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji w latach 2019-2022” – informuje “Niedziela”.

  To jednak nie wszystko, bo fundacja Lange dostaje też pieniądze na mniejsze projekty.

  Jak do tej sprawy odnosi się Rafał Trzaskowski? Zapytany na konferencji prasowej przez reporterkę TVP.info o to, dlaczego postanowił przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez panią byłą TW odpowiedział, że nie jest “cenzorem” i nie “prześwietla przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza”.

  – Dlaczego postanowił pan przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez panią Jolantę Lange, a w zasadzie Jolantę Gontarczyk, TW “Panna”, która współpracowała z SB. Do czego się przyznała, inwigilowała Sługę Bożego ks. Blachnickiego, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 1987 roku. Co osoba, która współpracowała z SB wie o „szczerzeniu swobód obywatelskich”? – dopytywała reporterka.

  Trzaskowski zasłaniał się niewiedzą i odpowiadał, że nie prześwietla wszystkich osób, które starają się o dotację:

  – Dostają pieniądze na bardzo różne cele, również cele dotyczące działalności obywatelskiej. Jeśli ludzie przez rząd PiS będą pozbawiani praw obywatelskich, to wtedy będzie mogła pani zadawać takie pytania (…) Setki fundacji, przeróżne inicjatywy są wspierane przez miasto społeczne Warszawa. I bardzo dobrze, bo rząd to wsparcie wycofuje, a ja nie jestem cenzorem – odpowiadał prezydent Warszawy.

  Pytania do Rafała Trzaskowskiego:

  Czy agentka służb komunistycznych – prezes Jolanta #Lange #Gontarczyk – ma doświadczenie i zasługi dla “upowszechniania i ochrony wolności oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji”?

  Dlaczego postanowił pan przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania, dla fundacji prowadzonej przez Jolantę Gontarczyk. Współpracowała z SB, inwigilowała Blachnickiego, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Co ona wie o „szczerzeniu swobód obywatelskich”?

 17. Chamska hołota

  …..,,JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE , JESZCZE BĘDZIE NORMALNIE….”

 18. Wiem tylko tyle że pragnę władzy….nie mam programu później się coś mymyśli, mogę wszysto bo niczego nie objecuje…- Rafał

 19. Moj program to ” je*ać pis a reszta to jakoś bedzie, sprzeda się troche państwowych spółek niemcom. Moze Orlen może Lot, po co naszym niemieckim przyjaciołom życie utrudniać. Pojdziemy pracować w niemieckim obozie….tzn Wy pojdziecie bo ja w pałacyku posiedze i pobawie się

 20. Chamska hołota

  …,,JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE , JESZCZE BĘDZIE NORMALNIE….””

 21. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  🇵🇱 Wybieram dr prawa Andrzeja Dudę ✌
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  🇵🇱 PREZYDENTA POLSKICH SPRAW 🇵🇱
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  • GRATULUJĘ !!!!!!!!! dr PRAWA,który wielokrotnie złamał KONSTYTUCJĘ na którą przysięgał. No cóż ,fakt ,ze ameba żyje 600mln lat jest dla Ciebie jedyną pociechą. Szczerze Ci wspóczuję.

   • Miała też być łamana Konstytucja oraz niszczona demokracja i do tej pory nie podali który artykuł Konstytucji jest złamany.
    (Może Ty POdasz?)

    TO JEST TYPOWE DLA PASZKWILANTÓW POstkomunistycznych. 🤮🤮🤮🤮

    28 czerwca
    idziemy RAZEM Seniorzy wraz z Młodzieżą zagłosować na
    🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Andrzeja Dudę 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  • Targowica kieruje się prywatą… A co z emeryturami UBeków? Biedroń obiecuje je przywrócić. Trzask też w jedną trąbę z Bosakiem. Przed wojną jakby włodarz stolicy spuścił na Warszawę gówno to strzeliłby sobie w łeb a ten ma aspiracje na Prezydenta RP. Świat się kończy…

  • Całe szczęscie,że za półtorej godziny zamilkniesz tani sprzedawczyku.

  • Gorszy sort

   M A R I O N E T K A

 22. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  Cześć Rafał.
  To ja,
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱 POLSKA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  😪😪😪 Słabo się znamy 😪😪😪

  🍾🍾🍾Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać🍾🍾🍾

  Złośliwi mówią,
  że jesteś gotów pracować 4 tygodnie,

  🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
  by potem 5 lat nic nie robić 
  🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

  • Chamska hołota

   Ile Ci pisowski szambiarzu płacą za ten rynsztok .?Tanio się sprzedajesz!!! Toć Ukrainki sie lepiej cenią . Poziom bagna.

  • Magdalena

   “Nie jesteśmy gotowi na w pełni uczciwego polityka” 😂 Kłamca, bez programu, pomysłu na Polskę. Chyba, że znowu skopiuje coś i uda mu się to powiedzieć po polsku. Czaskowski, który podpisuje kartę LGBT i jeździ na spotkania z Sikorskim(Bilderberg). W planach ma współudział w programie niemieckim Green Deal.. Mało tego nie wie nawet, że jego partia 6 lat temu zlikwidowała Dowództwo Sił Lądowych a szykuje się na Zwierzchnika Sił Zbrojnych… Koniec świata. Jak taki syn tajniaka pseudo Justyna śmiał startować na Prezydenta RP…

 23. Magdalena

  Zagadka: wielokrotny donosiciel na Polskę do instytucji europejskich, który roztrwonił kasę na LGBT i inne bzdury typu palety… Najlepiej sprawdza się kiedy trzeba skleić rurę taśmą klejącą i udzielić ślubu parze homo… O kim mowa?

 24. Tylko Prawo i Sprawiedliwość !!!

  Zanim został zaprzysiężony rząd, już było wycie totalnej opozycji, że Polska pod rządami PIS się zawali.
  Miało nie starczyć funduszy na program 500+,
  miało nie starczyć na obniżenie wieku emerytalnego.
  Wszystko pod rządami PIS miało być szkodliwe dla Polski.
  Miała też być łamana Konstytucja oraz niszczona demokracja i do tej pory nie podali który artykuł Konstytucji jest złamany.
  Minęły 4 lata i co mamy?
  Przywrócono wiek emerytalny z 67 lat na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
  Program 500+ działa i to sprawnie.
  Ludzie w wieku ponad 75 lat mają większość lekarstw za darmo.
  Uruchomiono w Szczecinie program odbudowy stoczni.
  Odkupiono bank PKO SA.
  Przedsiębiorcy płacą nie 19 a 15% a teraz do 9% podatku CIT.
  Podniesiono płacę minimalną z 1750 zł do 2600 zł/brutto.
  Podniesiono minimalną stawkę godzinową.
  Podniesiono emerytury i zwiększono dodatek dla matek dzieci inwalidów,
  jest odprawka 300 zł dla uczniów.
  Jest 13stka dla emerytów.
  Wprowadzono program Maluch+.
  Polska jest niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.
  Prezydent Trump w Polsce ze świetnym przemówieniem.

 25. ………….
  Nie da się zakłamać 8 lat rządów PO-PSL !!!
  – to oni strzelali do górników,
  – to oni kazali nam pracować dożywotnio,
  – to oni ograbili nas zabierając kasę z OFE,
  – to oni przymykali oczy na przekręty vatowskie,
  – to oni doprowadzali do likwidacji tego co polskie,
  – to oni z premedytacja trzymali miliony Polaków w skrajnym ubóstwie,
  – to oni tolerowali aferzystów okradających obywateli i państwo,
  – to oni bajdurzyli pijackimi głosami na taśmach prawdy,
  – to oni itp. itd…
  TERAZ NAGLE CHCA WYRWAĆ NAM OJCZYZNĘ Z RAK TYCH, KTÓRZY PODNIEŚLI NARÓD POLSKI Z KOLAN.
  PRECZ Z TĘCZOWYMI POpaprańcami !!!

 26. PL 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  Zapewniam, że Pan Prezydent RP dr Andrzej Duda:
  1. Wiedzy na temat konstytucyjnych organów Państwa nie będzie musiał czerpać z wikipedii
  2. Gdyby zmarło się (czego nie życzę) prezydentowi Komorowskiemu, nie będzie się śmiał na jego pogrzebie
  3. Nie będzie spał na mszy
  4. Nie wyprowadzi nas z NATO
  5. Nie pomyli Jana Pawła II z Janem Pawłem III
  6. Nie zasugeruje Obamie, że Obamowa go zdradza
  7. Nie porówna Dunek do kaszalotów
  8. Nie zwinie kieliszka królowej
  9. Nie klapnie na krześle zanim zrobi to kobieta, nawet jeśli to Merkel
  10. Nawet nie wejdzie na krzesło w innym niż w japońskim parlamencie
  11. Nie narobi byków w oficjalnych wpisach kondolencyjnych.

 27. Wincent Rostowski Minister finansów w (Ż)ądzie PO-PSL :
  „Na te obietnice, które PiS złożył, Piniendzy po prostu nie ma !
  i nie będzie !
  do końca tej kadencji”

 28. Donald Tusk z PO o 500+ :
  „ … tylko według mojej najlepszej wiedzy, nie ma takiej możliwości finansowania tego projektu, … „

 29. Trzaskoski moim prezydentem , chce żyć w biedzie i pokłony składać niemcom…..niech dokończą dzieło hitlera…Trzaskiwski moim prezydentem on pomoże niemcom zdobyć Polskę bez jednego wystrzału.. Trzaskowski moim prezydentem mimo iż nie ma programuTrzaskoski moim prezydentem , chce żyć w biedzie i pokłony składać niemcom…..niech dokończą dzieło hitlera…Trzaskiwski moim prezydentem on pomoże niemcom zdobyć Polskę bez jednego wystrzału.. Trzaskowski moim prezydentem mimo iż nie ma programu

 30. Rafał nie kłam Rafał nie kłamRafał nie kłam

  Rafał nie kłam Rafał nie kłamRafał nie kłam
  Rafał nie kłam Rafał nie kłamRafał nie kłam
  Rafał nie kłam Rafał nie kłamRafał nie kłam
  Rafał nie kłam Rafał nie kłamRafał nie kłam
  Rafał nie kłam Rafał nie kłamRafał nie kłam

  • Rafau Czaskowski: Popieram program 500 plus. Rok 2020.
   Rafau Czaskowski: Program 500 plus to rozdawnictwo. Rok 2018.
   Rafauuu jest katolikiem, czynnie uczestniczącym w paradach odchyleńców opluwających kościół…Obiecał bezpłatne żłobki bo nie wiedział jak to ma powiedzieć po polsku… Trzeba Pinokia zrozumieć…

 31. Rafał nie kłam

  • Magdalena

   Rafał nie kłamie, on tylko nie wie jak to powiedzieć po polsku 😃😃😃💩💩💩😂😂😂😂

 32. Kosiorek, mam więcej szacunku dla dziewczyny przy drodze niż do ciebie, ty…

 33. Kosiorek, powiedz uczciwie Polakom, czy zatrudniałeś w starostwie i jednostkach podległych pisiorów, czy nie?

 34. Uważam, że wymyślili taki scenariusz, będzie dico polo, przyjedzie cały powiat i powiaty ościenne, a później na kilka minut pokaże się Andrzej D., a telewizja pokaże tłumy, żeby pokazać, ile ludzi go popiera, a tak na prawdę będą to ludzie, którzy przyjechali na imprezę. Co wy o tym myślicie? Możliwy jest taki scenariusz?

 35. Kosiorek, ty “państwowcu”, “patrioto”, “uczciwy człowieku” powiedz ludziom Łowiczanom i Polakom, gdzie i od kiedy pracuje twoja siostrzyczka?

 36. Magdalena z Magdalenki

  Zagadka: Tępy cwaniaczek, lawirujący, kłamiący, uciekający od zadających pytania, bez pomysłu na Polskę i konkretnych propozycji dla Polaków. O kim mowa?

 37. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  Cześć Rafał.
  To ja,
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱 POLSKA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  😪😪😪 Słabo się znamy 😪😪😪

  🍾🍾🍾 Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać 🍾🍾🍾

  Złośliwi mówią,
  że jesteś gotów pracować 4 tygodnie,

  🤮🤮🤮 by potem 5 lat nic nie robić  🤮🤮🤮

 38. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  🇵🇱 Wybieram Andrzeja Dudę ✌

  🇵🇱PREZYDENTA POLSKICH SPRAW🇵🇱

  • Magdalena

   PAD wygra, Szambolan Czajka nie ma żadnego programu… A nie ma, przepraszam. Zamykać, likwidować, zaorać wszystko co polskie 😠😠😠🤢🤢🤢☢️ku chwale 🇩🇪😤

 39. Pan Duda tylko się chwali osiągnięciami ale nie swoimi np.słynne 500+ to nie było jego dzieło tylko jeżeli już to pani Szydło a on się do tego przykleja, ale zapomina wytłumaczyć się dlaczego nie ma obiecanego przez niego 8000 bez podatku,nie widzę podziękowań frankowiczów którym miał tak pomagać przed wyborami na I kadencję.Teraz wyskoczył z dwoma tysiącami euro pensji tylko niech powie z czego sfinansuje te podwyżki ale w tym temacie jest cicho ,bo jak tu powiedzieć przedsiębiorcą ,że oni muszą to sfinansować a pośrednio i polski rolnik który będzie musiał płacić najętym pracownikom odpowiednio do zarobków polaka.Mamy przykład z podniesienia najniższej krajowej do poziomu 2600,ile rząd dołożył pracodawcą aby mieli z czego do tych pensji dokładać-nic ale że mamy najwyższą inflację w unii to już cisza

 40. Bogaty Wiesław,,,je*ać biede

  Nieważne kto jest lub bedzie prezydentem ja mam zawsze dużo kasy bo radze sobie w każdych warunkach…i tak od czasów PRL. a wy nieudacznicy sjakajcie sobie do gardeł

  • I tak na każdego czeka sprawiedliwość… Wszyscy to samo zabierzemy z tego świata pusty bogaty 😂 człowieku

  • A drugiemu złamanego grosza pożałuje taki jest bogaty 😂😂😂😂 jak Czaskowski starszej pani dał 20 gr. Takie pustaki to zawsze są bogate bo chytre…

  • Łowiczak trzeźwo myślący

   Na Mszę za zmarłego dał pamiętam taki bogol 10 zł..Chryste Panie 😤 to ja średnio zarabiający mniej niż 50 zł nie dam księdzu bo mi wstyd a te chytre bogole ściskają żeby do trumny więcej schować 🤢🤢🤢🤢

 41. WyPAD 2020 🖕🖕🖕🖕

 42. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  Cześć Rafał.
  To ja,
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱 POLSKA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  😪😪😪 Słabo się znamy 😪😪😪

  🍾🍾🍾Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać🍾🍾🍾

  Złośliwi mówią,
  że jesteś gotów pracować 4 tygodnie,

  🤮🤮🤮 by potem 5 lat nic nie robić  🤮🤮🤮

 43. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  🇵🇱 Wybieram Andrzeja Dudę ✌

  🇵🇱🇵🇱🇵🇱PREZYDENTA POLSKICH SPRAW🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  Odcinamy się
  od Gówna🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮,
  które przykleiło się do Okrętu i mówią płyniemy.

 44. Ciekawski

  A czy rzeczywisty prezydent Jarozbaw -Słońce Ciemnogrodu też będzie ,czy tylko atrapa?

 45. W łowickiej komendzie policji dwie sadystyczne policjantki asp. Zenobia Linard i Aneta Chmielecka urządzają polowanie na niewinnych i uniewinnionych obywateli. Do dwóch lat pozbawienia wolności na podstawie ich kłamliwych wniosków ORMO , oszustwa i złodziejstwa od emerytów i inwalidów wojskowych. Czy w swoich rodzinach też stosują te sadystyczne zasady? Czy Andrzej Duda może być zwierzchnikiem Sił Zbrojnych kiedy pozwala na działalność ORMO przeciw oficerom WP??? Sądy uniewinniają, a gestapo z Bonifraterskiej NACZELNIK MARIUSZ BOCZEK torturuje niewinnego ppłk. rez WP!!! To robiło tylko NKWD. W hitlerowskim stalagu nie torturowano oficerów WP. W łowickim gestapo jest nagminne pałowanie i torturowanie. Art. 40 Konstytucji RP.

 46. Rufirufi 1981o

  A program wyborczy Peowcow gdzie ?pewnie sie zapomnialo. Panu Trzaskowskiemu jak jak w ostatnich dniach bywalo

 47. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  Cześć Rafał.
  To ja,
  🇵🇱🇵🇱🇵🇱 POLSKA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  😪😪 Słabo się znamy 😪😪

  🍾Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać🍾

  Złośliwi mówią,
  że jesteś gotów pracować 4 tygodnie,

  🤮🤮🤮by potem 5 lat nic nie robić 🤮🤮🤮

  • Potomek ginących za Polskę

   Dokładnie…jako prezydent Warszawy dno…a Polski.Boże broń. Gdybyśmy mirli takich prezydentów w prz3szłości już by Polski na mapie nie było. To po to nasi dziadkowie oddawali zycie żeby takim ludzią oddać władze ?

   • Magdalena

    Racja. Już i tak zbyt długo szubrawcy, złodzieje, kanalie z Pustymi Obietnicami rządzili Polską…Nie damy Jej zniszczyć!

 48. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  🇵🇱 Wybieram Andrzeja Dudę ✌

  🇵🇱PREZYDENTA POLSKICH SPRAW🇵🇱.

  • Stachu ze Stanisławowa

   Duda to słaby prezydent ale Trzaskowski jeszcze gorszy a reszta to bez znaczenia. Wszyscy gołodupce idą się dorobić. Trzaskowski juz Warszawe wprowadził w rozkwit to teraz czas na resztę 🙂 …pewnie wygra Trzask ale jeszcze bedziecie tego załować….żeśta 500 wzieli ale PiS to dla was obciach, tekie nowoczesne europejczyki. Wam sie wody do dupy naleje

 49. Głosujta na Tanajno 🙂 ……. oczywiścue żart 🙂 Byle kto tylko nie Trzaskowski….bedzie dbał tylko o interesy dużych miast bo nie rozumie problemów miasteczek i wsi…w PO nie bedzie miał dobrych doradców…Byle kto byle nie Trzaskiwski

 50. A u bas we wiosce to zatwardziałe SLDowce to sie swojego Biedronia wstydzą i wywiesiły na płocie Trzaskowskiego 🙂 Pozdrawiamy panią Grażynkę…wszystkiego dobrego

  • Powaliło tych komuchów znowu chcą kartki dostawać na żywność i dostać pałowanie…. Masochiści

 51. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  🇵🇱 Wybieram Andrzeja Dudę ✌

  🇵🇱PREZYDENTA POLSKICH SPRAW🇵🇱.

 52. Im już dziękujemy

  Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez PO w ciągu 8 lat ?
  Co rok zapowiadał ofensywy:
  wiosenną, letnią, jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy – niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach.
  PO, przez 8 lat opowiadało Polakom bajki.
  Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mieliśmy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru, który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ), propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.
  Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów, konstytucjonalistów i ekspertów.
  PO jest żałosne, dziwię się tylko dlaczego jeszcze niektórzy im ufają ?

  • Ale kłamiesz PiSowcu, przypomnieć ci obietnice PiSu? Milion samochodów elektrycznych, 3 miliony mieszkań, 100 tys. tanich mieszkań rocznie na wynajem (jest niecałe 1000), polskie promy ze stoczni, pół miliarda zasadzonych drzew, 8 tysięcy zł kwoty wolnej od podatku, pomoc frankowiczom, dentysta i pielęgniarka w każdej szkole….

   A największe twoje kłamstwo to: “Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów, konstytucjonalistów i ekspertów.” Chyba skądś to skopiowałeś i zamieniłeś literki PiS na PO, bo jest dokładnie odwrotnie.

   • XXXXXXXXXXXX

    Przykleiło się g*wno do okrętu i mówi Płyniemy.

   • Córka do matki: “Mamusiu, co to jest gorszy sort?” –
    Matka do córki: “To ja i twój tatuś córeczko i ty. Idziemy dzisiaj na marsz, w którym będziemy popierać zdrajców naszej ojczyzny, córeczko, będziemy też popierać SBeków i UBeków – katów naszych bohaterów narodowych.
    Poprzemy targowicę, która donosi obcym na naszą Polskę, córeczko.
    Ty pójdziesz z nami, bo dzieci zdrajców, muszą kontynuować ten haniebny proceder rodziców, córeczko”.

   • Wybitni ekonomiści to jajcarz Petru, i dwóch sprzedawczyków o żydowskich korzeniach Balcerowicz i Januszek o szczurzej, kostropatej mordzie Lewandowski. Wspominając wybitnych “kąstytucjonalistów” należy wymienić żydów Rzeplińskiego, Stępnia, Zolla no i oczywiście nie dającego o sobie zapomnieć mędrca Bolesława Wałęsy. Wszyscy z SBecko-komuszą przeszłością. P.S. Petru to Rumun.

 53. Nie dość że trzeba jeździć poaza miasto żeby zarobić na to 500 +,(jakoś trzeba ogarnąć te podatki) to jeszcze w weekend spokoju nie będzie,a jeszcze trzeba będzie oglądać porażkę na łamach naszego miasta.

  • Głosuj na Bosaka

  • 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

   Cześć Rafał.
   To ja,
   🇵🇱🇵🇱🇵🇱Polska🇵🇱🇵🇱🇵🇱

   😪😪Słabo się znamy😪😪

   🍾Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać🍾

   Złośliwi mówią,
   że jesteś gotów pracować 4 tygodnie,
   🤮🤮🤮by potem 5 lat nic nie robić 🤮🤮🤮

 54. ASKSIĘŻAK

  Najzdrowiej byłoby w obecnej sytuacji wybrać na prezydenta kandydata bezpartyjnego – Sz. Hołownię, któremu nie można nic zarzucić. Obie partie składające się na POPIS pokazały się od wielu lat ze złych stron i tylko bezstronny prezydent by ich pilnował. Jeśli do Łowicza zjadą rządzący z PIS, to będzie doskonała okazja zapytać ich dlaczego bogate Skierniewice dostały na budowę następnego w tym mieście wiaduktu nad torami (ul. Zwierzyniecka) prawie 30 mln. zł a biedny Łowicz – kilka mln. Czy burmistrz Łowicza nie starał się o zwiększenie dotacji na wiadukt?

  • Hoojownia nie jest niezależnym kandydatem, za tym komikiem wygłupiającym się z Prokopem w TVNazi stoją ludzie ryżego Niemca Donalda Tuska.

 55. Ostwtnie 10 lat byłem za PO a może raczej przeciw PiS.Ale choć przed moimi znajomymi przyznać się to obciach. Nie mogę niezauważyć że żyje mi się ostatnio lepiej, firma generuje niespotykane dotąd dochody. Tym razem popieram Dudę choć koledzy by mnie za to zniszczyli gdyby wiedzieli.

 56. Każdy kandydat ma wiele wad ale kogoś trzeba wybrać …Trzaskowski jest anty polski, świetnie rozmawia po angielsku (Królowa Elżbirta też) świetnie mówi po niemiecku (Angela też) i co z tego ? …ale kto zadba o Polskie interesy. Nie można wiecznie skamłać , bedziemy silni to nawet jeśli nie bedą nas szanować to bedą inni zabiegać o interesy z Polską.Każdy kraj jest samotnikiem to pokazala historia. Kto nam zapewni siłę ? Ci co wszystko sprzedawali bo u nas nie potrzebne bo jest u Niemca?

 57. Rufirufi 1981o

  Napewno pis zrobil wiecej przez 5 lat niz peowce przez 8 lata a prezydent warszawy ni umie nawet zadbac o autobusy prosze panstwa zenada i wstyd

 58. Stasiek ze stachlewa

  Witajta łowicoki.W niedzielę bedzieta łoglundać na muszli burleske,z wieloma komediantami.Wymienię kilku.Pan kryształowy prezes(kto nie z pisu,ten esbek,kanalia)pani Kruk od KRRiT(coś tam,coś tam umie po pijaku)pan Suski(tym łod carycy Katarzyny)i wielu innych notabli pisowskiej.Może zobaczymy tyż tego pana spod Kiernozia,który pluł w ucho panu Dudzie że za500+wykształcił córkę,który(jak godaly kiernozioki)”wyczyscił”wszystkie kurniki w łokolicy(czytaj wziun bez pozwolenia)W niedzielę łogladejta tvpinfo PiS,i czujta się jak bysta były na nowojorskim Broodwaju😜😜😜

 59. Stasiek ze stachlewa

  A co peło zrobieło z podpisami za JOW-amy? No i gdzie tyn prund, co słońce Peru łobiecało z polski elektrowni atumowy?

  • Maryśka z Marianki

   Nie podszywej się pod Stacha,boś za głupi do niego ćfoku pisowski😜😜😜

   • Język miłości Pełowca

    • Stasiek ze stachlewa

     Ja- Stachu że Stachlewa loswiadczom że nienawidzę pisiorkow i nie przepadom tyż za peło ani peselami.Mom swoje poglundy,ale ze swoją ślubna Maryską nie ujawniły!Po wyborach wom napiszę,niech się pody mnie nikt nie podszywo.Mój idol to Krzycho Kononowicz i basta😜

    • Stasiek ze stachlewa

     Styropianowy bełkot, dobze ze łowicoki w zadzie to majo.

 60. Rufirufi 1981o

  Ta grupka peowcow i komuchow razem wzietych w lowiczu zawsze bedzie na nie ?lepiej przyjas trzaskowskiego krory niewie kiedy glosowal za podwyzszeniem wieku emerytalnego. I ze nie byl wtedy poslem zenada chron panie Boze przed takim prezydentem niech lepiej sie warszawka zajmie i wszystkimi smrodami ktore nadal zplywaja do wisly

 61. Rafał z PO ma gest

  Odpowiedzialna m.in. za oświatę wiceprezydent Renata Kaznowska – 325 tys. zł.

  Wiceprezydent od dróg i komunikacji – Robert Soszyński, który łącznie „uzbierał” 361 tys. zł. W tym: 278 tys. zł urzędowej pensji, 52 tys. zł z rady nadzorczej Kolei Mazowieckich i 31 tys. zł z najmu mieszkania.

  Wiceprezydent Michał Olszewski, który m.in. walczył ze śmieciami. W ratuszu zarobił 315 tys. zł, a 41 tys. zł dorobił w radzie nadzorczej TBS.

  Wiceprezydent Paweł Rabiej– 288 tys zł. Bez rad nadzorczych ani dodatkowych źródeł dochodu.

 62. Rafał,
  kiedy przedstawisz PROGRAM?!

 63. Stasiek ze stachlewa

  Umówiłem się ze ślubną(Maryską)że w niedzielę wcześniej łoprzuntniemy śwynki,wydoimy krowki i przyjedziem na muszle.Zadam pytanie Antosiewi M.kiedy zrobi wraz z tzw”terytorialsami”krucjatę przeciwko ruskim,aby odzyskać “zestrzelony” wrak tupolewa,gdzie poległy na polu chwały patrioci pisu.Przecie łobiecywały że jak dojdą do koryta to wyrwią bolszewikom własność państwa!😜

 64. Łowicz to ciemnogród – Ci Poliniacy z Łowicza nadal wierzą w jakąś opozycję (jak nie PiS to PO albo odwrotnie) – chorzy ludzie chory kraj – Kościół Katolicki (a w Łowiczu jest ich kilka) zrobił wam papkę z mózgu – nie rozumiecie czy jest to PiS czy PO czy Konfederacja to nic się nie zmieni, nie rozumiecie że to wszystko jest ustawione, nie rozumiecie że to są kolesie i rozgrywają was jak stado tępych baranów! Łowicz to CIEMNOGRÓD i wstydze sie za to że tu się urodziłem i tu mieszkam!

 65. … to już nigdzie indziej go nie chcą…?

 66. PiSowskie złodzieje wykopaliście mnie z grobu aby kłamać na temat smoleńska i za to dla Belzebub już na wasz czeka.
  Na każdego członka PiS i każdego kto PiSowca popiera..
  Zbezczeszczenie zwłok nikomu nie uszło jeszcze bez kary w piekle… !!!
  MEMENTO MORI !!!

 67. program PO :
  Ch… – D…. i kamieni kupa”

 68. Jak PO odebrano 1,26 milionów zł repatriantom, by dać uchodźcom. PUBLIKUJEMY DOKUMENT

  “Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażanie pozytywnej opinii w sprawie zmiany przeznaczenia: (…) kwoty 1.266.000 zł pochodzącej z rezerwy celowej budżetu państwa w poz. 13 – Pomoc repatriantów” – czytamy na początku dokumentu, jaki szefowej sejmowej komisji finansów publicznych, Krystynie Skowrońskiej (PO) przekazało ministerstwo finansów, Mateusza Szczurka. Dzięki głosom posłów z partii Ewy Kopacz – suma ta została przekazana na uchodźców.

  Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. “Za” było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało “przeciw”.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Skandal w Sejmie. Platforma zabrała pieniądze repatriantom i dała je islamskim uchodźcom

  Pismo Ministerstwa Finansów z wnioskiem o przekazanie 1,26 mln złotych z pieniędzy dla repatriantów na imigrantów, podpisała Hanna Majszczyk. Oto fragment, który dotyczy tej sprawy:

  Zgodnie z postanowieniami art. 154 ust. 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 885 z późn. zm.) zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażanie pozytywnej opinii w sprawie zmiany przeznaczenia: (…) kwoty 1.266.000 zł pochodzącej z rezerwy celowej budżetu państwa w poz. 13 – Pomoc repatriantów
  (…)
  Natomiast kwota 1.266.000 zł zostanie przeznaczona na zwiększenie planu wydatków budżetu państwa w części 42 – Sprawy Wewnętrzne, w dziale 852 – Pomoc społeczna, w rozdziale 825.31 – Pomoc dla cudzoziemców, z przeznaczeniem na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy.

 69. Lista osiągnięć PiS dostępna pod adresem andrzejduda2020.pl

 70. Rozpasane PO

  „Super Expres” dotarł i przeanalizował najnowsze dokumenty członków zarządu miasta, a więc zastępców Rafała Trzaskowskiego, skarbnika i pełnomocniczek.
  Wynika z nich, że w ubiegłym roku najlepiej wynagradzanym urzędnikiem był skarbnik miasta Mirosław Czekaj. W ratuszu zarobił 377 tys. zł, ale dorobił jeszcze w radzie nadzorczej MPT – 46 tys. zł, Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska – 20 tys. zł i na SGH – 31 tys. zł. W sumie zatem jego zarobki sięgnęły 474 tys. zł!

  Odpowiedzialna m.in. za oświatę wiceprezydent Renata Kaznowska – 325 tys. zł.

  Wiceprezydent od dróg i komunikacji – Robert Soszyński, który łącznie „uzbierał” 361 tys. zł. W tym: 278 tys. zł urzędowej pensji, 52 tys. zł z rady nadzorczej Kolei Mazowieckich i 31 tys. zł z najmu mieszkania.

  Wiceprezydent Michał Olszewski, który m.in. walczył ze śmieciami. W ratuszu zarobił 315 tys. zł, a 41 tys. zł dorobił w radzie nadzorczej TBS.

  Wiceprezydent Paweł Rabiej– 288 tys zł. Bez rad nadzorczych ani dodatkowych źródeł dochodu.

  Dwie dyrektorki pełnomocniczki od kultury i ochrony środowiska, które nieformalnie są w randze wiceprezydentów, tylko lekko odstają zarobkami.
  Walcząca ze smogiem Justyna Glusman zarobiła 223 tys. zł. a Aldona Machnowska-Góra, odpowiedzialna m.in. za budżet obywatelski i sprawy kultury z kilku źródeł uzbierała 283 tys. zł. Jej pensja w ratuszu to 235 tys, zł, ale dostała też końcówkę wynagrodzenia z Teatru Studio (z którego przyszła do ratusza), 1,6 tys. zł z Akademii Teatralnej i 1 tys. zł z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

 71. wyPAD a potem wyPiS

  Ale się Adrian upasł przy korycie. Przydałaby mu się 5-letnia terapia odchudzająca z dala od koryta.

 72. Oglądając posiedzenia Sejmu,
  czy plenarne, czy w komisjach
  widzimy w jak chamski sposób zachowują się posłowie PO.
  Krzyki, przeszkadzanie, prowokowanie, obrażanie, popychanie posłów przeciwnych opcji;
  Niesiołowszczyzna i Palikociarnia…., a wręcz chuligaństwo.
  W programach TV nie odpowiadają na zadane pytania, mówią tylko przygotowane wcześniej monologi,
  gdy prowadzący dziennikarz dopytuje to udają, że nie słyszą,
  BEZCZELNOŚĆ DO KWADRATU !!!
  Jaki wzór PO daje młodzieży?

  • Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec b. ministra sportu i turystyki w rządzie Platformy Obywatelskiej Andrzeja B. (b.szef PO w łódzkim)
   Z informacji prokuratury wynika, że w okresie od 2011 r. do 2013 r. oskarżony złożył sześć nieprawdziwych oświadczeń majątkowych oraz nie wykazał ponad 120 tys. zł dochodu w oświadczeniu PIT. Grozi mu za to do pięciu lat pozbawienia wolności.
   Jak przekazał prok. Łapczyński, b. minister w zeznaniu majątkowym za 2010 r. zaniżył wysokość posiadanych środków pieniężnych o ponad 125 tys. zł, nie wykazał ponad 70 tys. zł dochodów i źródła ich pochodzenia oraz nie ujawnił samochodu osobowego.
   W kolejnych oświadczeniach również z 2010 r. B. miał zaniżyć wysokość posiadanych środków o kwotę ponad 66 tys. zł, w następnym o 85 tys. zł, za 2011 r. o ponad 77 tys. zł i w 2012 o ponad 16 tys. zł, przy czym nie wykazał źródła pochodzenia dochodów na ponad 127 tys. zł. We wszystkich oświadczeniach nie wspominał o Peugeocie z 2007 r.
   Oskarżonemu zarzucono także, że w oświadczeniu z 2013 r. złożonym w związku z pełnioną funkcją ministra sportu i turystyki, zaniżył on o ponad 31 tys. zł wysokość posiadanych środków. Były minister został też oskarżony o podanie nieprawdy w deklaracji podatkowej, poprzez nie wykazanie ponad 120 tys. zł dochodu, czym według prokuratury naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku na ponad 40 tys. zł.
   Prokuratura na poczet grożących oskarżonemu kar ustanowiła hipotekę przymusową na nieruchomości w kwocie 300 tys. zł.

  • PO to bydło nieokrzesane, POtomkowie poganiaczy kóz ze stepów Azji.

 73. Szumowski, Kuchcinski itp.

  mój głos leci na Rafała. za Dudę się wstydzę.

  Ktoś spoza PiS’u MUSI PATRZEC NA RĘCE wladzy

  • Wstydź się za SIEBIE.

   • POstkomuna Aut !!!

    Tego boją się aparatczycy z PO-PSL
    w kolejce za Gawłowskim z PO oczekują:
    Biernat z PO (oś. majątkowe),
    Grabarczyk z PO (egzamin na broń palną),
    Bury z PSL (egzamin, złoty Bury sztabka Au),
    Kwiatkowski z PO (b.prezes NIK – egzaminy na dyrektorów – pytania),
    HGW z PO (w Urzędzie m. Warszawy działała mafia),
    KrUl Europy (szef szefów – moje krzesło! nie dam samolotu!)),
    Arabski z PO (Smoleńsk),
    Jacek Kapica (b.wiceminister PO-PSL hazard),
    Schetyna z PO (hazard, widelec), … ,

  • Prawdziwy Polak

   moj tez – alBo Rafał albo Szymon. NIGDY na marionetke

 74. POstkomuna POkazać PROGRAM wyborczy a nie la la la bla bla bla !!!

  • Magdalena

   Program Rafau “smród nad Wisłą” : W każdym polskim mieście dla małomiasteczkowych pań i panów strefa relaksu 😃😃😃 💩💩💩

 75. Przypomnijmy wybrane pozycje z długiej listy afer, przekrętów i antyobywatelskich działań:

  Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

  Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

  Afera reprywatyzacyjna

  Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

  Próba doprowadzenia LOT do upadłości

  Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

  Afera stadionowa

  Afera wyciągowa

  Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

  Afera z KGHM

  Afera z Elewarrem

  Afera stanowiskowa – Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL – 60 tysięcy!

  Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru

  Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

  Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

  Gigantyczne zadłużenie kraju – z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

  Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

  Podniesienie akcyzy na paliwo

  Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej

  Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

  Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

  Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu – podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł 

  Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

  Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

  Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

  Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

  Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

  Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

  Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” – tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

  Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

  Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

  Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

  Masowa inwigilacja obywateli

  Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

  Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

  Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

  Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

  To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL mają ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem. Jakże paniczny musi być strach przed rozliczeniem win.

 76. Niech wygra Trzaskowski i znów wam się wody do dupy naleje….mi tam się lepiej żyje za Pis chć 500+ nie pobieram….a jak wygra PO i bedzie mi się żyło jeszcze lepiej to będe ZA PO. Ale jak dwóch facetów adoptuje dziecko w tym kraju to już bedzie koniec

  • Oglądając posiedzenia Sejmu,
   czy plenarne, czy w komisjach
   widzimy w jak chamski sposób zachowują się posłowie PO.
   Krzyki, przeszkadzanie, prowokowanie, obrażanie, popychanie posłów przeciwnych opcji;
   Niesiołowszczyzna i Palikociarnia…., a wręcz chuligaństwo.
   W programach TV nie odpowiadają na zadane pytania, mówią tylko przygotowane wcześniej monologi,
   gdy prowadzący dziennikarz dopytuje to udają, że nie słyszą,
   BEZCZELNOŚĆ DO KWADRATU !!!
   Jaki wzór PO daje młodzieży?

  • a mi sie lepiej zyło za PO – tez nie pobieram tych swiadczen. Wtedy z pensji mi na duuuuuzo icej starczało a i okładałem troche. TYeraz o odkladaniu moge pomarzyc …

 77. Jezus Chrystus

  Ja pierdole…
  Ojciec zobacz co tu się dzieje.
  I ja za was umarłem

 78. WSTYDZĘ SIĘ ,że urodziłam się w Łowiczu!!!

 79. KONSTYTUCJA !!! KONSTYTUCJA !!! KONSTYTUCJA !!!

  Art. 18.
  Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

 80. PO już nie pomoże ani Święty Boże!
  Lecz choćby przyszło tysiąc hejterów i każdy wypił butlę zacieru,
  choćby spuścili lisa ze smyczy,
  kraske co teraz żałośnie kwiczy
  – choćby napinał się tu saleta, zjadłszy uprzednio sobie kotleta
  – i choćby jeszcze, ot, tak dla grandy, rzucili tutaj ze trzy hollandy
  – i choćby pińscset trzech karolaków krzyczało gromko: „pisior, atakuj!“
  – choćby wybiórcze i tefałeny wciąż wyły głosem zranionej hieny
  – choćby monisia ścięła blond loki, wajdy, olbrychskie wciągnęli koki
  – choć na wściekliznę szczepią niesioła, on dalej pianą toczy dokoła
  – i choć balcerek z pertu rżną głupa, że NOWOCZESNA jest ich szalupa
  – choćby zatańczył na rurze kwachu to platfusiarnia Partią Obciachu
  – choćby pomagał im nawet Rambo
  – my dobrze wiemy, że PO to szambo.

 81. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje:” Zośka z Zosinowa
  24 czerwca 2020 at 18:23 · Reply
  Ofiara losu się odezwała!Gdzie Ty widzisz mafię łowicka?Chyba że w starostwie powiatowym” – idz do przedszkola tam ci dzieci powiedzą, a jak nie to zapraszam na priv -zapewniam bezpłatny, nocny seans filmowy – chcesz dyskutować z faktami?

 82. klucze do 100 tys. pisowskich mieszkań to Duda już młodym wręczył ? suszowego z ubiegłych żniw też jeszcze nie wypłacili .

 83. Niestety ale to PIS doprowadził,że obecnie mamy największą inflację z pośród krajów unii europejskiej i dawno te ++++ inflacja już zjadła a emeryt który zadał pytanie panu Dudzie ,że dali 900zł. a zabrali 1200 miał racje,że obciążał tym rządzących i pana Dudę bo to on podpisał ustawę która zmusiła samorządy do podniesienia opłat za śmieci.Gdzie jest pan Rau-były wojewoda łódzki który wstrzymał budowę sortowni śmieci na terenie gminy Bielawy , miała służyć mieszkańcom naszego regionu i obniżać koszty jakie ponosimy za odbiór śmieci.

 84. Pytam kolejny raz

  POstkomuna POkazać PROGRAM wyborczy a nie la la la bla bla bla !!!

  Proszę wymienić co zrobiła dobrego POstkomuna dla Polaków od 2005 roku do dnia dzisiejszego?

  O podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat, 
  dla kobiet o 7 lat i dla mężczyzn o 2 lata Wiem.

  • Pozwolę sobie odpowiedzieć, że dla Polaków zrobili NIC. Dobrego robili jedynie Niemcom i gdyby nadal rządziłoby Peło to płacilibyśmy Niemcom odszkodowania za II wojnę światową.. 👎😵🤒

  • Postkomuna właśnie teraz rządzi, dla Polaków nic nie zrobiła, ale za to bracia Szumowscy się obłowili!!!

 85. Magdalena

  Morawiecki do Macrona: Ej, Macron, ty masz doświadczenie ze starymi rurami.
  Macron: No mam, i co?
  Morawiecki: Przyjedź do Warszawy i pomóż Rafałowi bo ten nie ogarnia tematu.

 86. A ja zagłosuję nie na ale przeciwko. Władza w jednych rękach to dyktatura. Przejęcie mediów barwnie nazywanych narodowymi na które poszły moje podatki – 2 mld złotych. Nie mają nic wspólnego z obiektywizmem, toczy się wieczna kampania Dudy i PiSu. 100 tysięcy mieszkań dla młodych – mamy około 1000. Dla mnie każdy z kandydatów to kłamca i nasz prezydent też się w to wpisał. Miał nie być notariuszem rządu – a został “długopisem”. Zagłosuję przeciwko obecnemu reżimowi – nieważne kto to będzie. Byleby położyć kres dyktaturze jednej partii, która przejmuje wszystkie możliwe niegdyś niezależne instytucje.

  • Precz z PO-PSL !!!

   4 lata PiS miał Prezydenta, Sejm i Senat
   I co się stało?

   To za PO-PSL brutalnie były rozpędzane legalne Marsze Niepodległości, Służby Bezpieczeństwa na oczach Polaków wdarło się do redakcji Wprost chcąc wyrwać dziennikarzowi laptopa z danymi.

   • Teraz też rozganiane są protesty obywateli i co do ma być dobra zmiana???

   • Nie ośmieszaj się załgany pisi trolu, teraz za transparent przeciwko PiS ludzie są aresztowani i ścigani po sądach, nie pamiętasz rozpędzania przez pisowską milicję strajku przedsiębiorców kilka tygodni temu?

  • 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

   Pinokio – nic dodać nic ująć.

 87. jestem tez mieszkańcem łowickiego i aż mnie mdli jak czytam niektóre wypowiedzi ze też może być taka ciemnota nikt nie widzi że pis juz prosto prowadzi do nastepnego rozbioru Polski wezma nas za darmo tak jak w 1772 r bez jednego wystrzału bo wojska nie mamy wogóle dług 3biliony wystarczy???? a do tego jeszcze rozpasany kosciół bezkarny !!!

 88. Magdalena

  Tusk z PO: ” Pieniądze w ZUS i OFE to nie są pieniądze Polaków. “Błagam nie głosujcie na tego obesranego nygusa, który kocha tylko LGBT. Nie chcę takiej zboczonej Polski..

 89. Przypomnijmy wybrane pozycje z długiej listy afer, przekrętów i antyobywatelskich działań:

  Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

  Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

  Afera reprywatyzacyjna

  Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

  Próba doprowadzenia LOT do upadłości

  Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

  Afera stadionowa

  Afera wyciągowa

  Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

  Afera z KGHM

  Afera z Elewarrem

  Afera stanowiskowa – Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL – 60 tysięcy!

  Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru

  Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

  Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

  Gigantyczne zadłużenie kraju – z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

  Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

  Podniesienie akcyzy na paliwo

  Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej

  Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

  Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

  Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu – podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł 

  Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

  Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

  Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

  Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

  Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

  Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

  Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” – tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

  Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

  Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

  Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

  Masowa inwigilacja obywateli

  Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

  Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

  Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

  Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

  To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL mają ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem. Jakże paniczny musi być strach przed rozliczeniem win.

 90. POstkomuna POkazać PROGRAM wyborczy a nie la la la bla bla bla !!!

  Proszę wymienić co zrobiła dobrego POstkomuna dla Polaków od 2005 roku do dnia dzisiejszego?

  O podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat, 
  dla kobiet o 7 lat i dla mężczyzn o 2 lata Wiem.

 91. Wincent Rostowski Minister finansów w (Ż)ądzie PO-PSL :
  „Na te obietnice, które PiS złożył, Piniendzy po prostu nie ma !
  i nie będzie !
  do końca tej kadencji”

 92. Donald Tusk z PO o 500+ :
  „ … tylko według mojej najlepszej wiedzy, nie ma takiej możliwości finansowania tego projektu, … „

 93. Obrońcy obecnego Prezydenta, odpowiedzcie mi na pytanie: kto mieszka w tysiącach mieszkań dla Młodych i w jakich więzieniach siedzi mafia paliwowa? Gdzie są przewalutowani frankowicze? To fragment obietnic. Albo hit: w czerwcu 2020 więcej ustaw zgłoszonych przez Prezydenta niż w całym 2019. Rzetelny nie ma co, a nie tylko zagrywka pod wybory. Nie trzeba być wybitnie inteligentnym, żeby wiedzieć, że Prezydent wam nic nie dał, tylko zabrał z podatków, które płacą pracujący (tak w tym kraju są ludzie, którzy pracują na ten chory socjal) bo On swojej kasy nie ma. Aaa i to wszechobecne bogactwo Polaków nie ma nic wspólnego z PiSem, tylko koniunkturą gospodarczą i sytuacją na rynkach światowych. Bardzo mi przykro- ani PiS ani Prezydent wam nic nie dał, tylko daliście się zrobić jak dzieci. Sami słono za to zapłaciliście- emeryci zwiększonymi podatkami i cenami wszystkiego dookoła. 500plusowicze sorry wy też nie dostaliście nic- tylko wyższe ceny wszystkiego, więc jesteście na miniusie w ogólnym rachunku. I mój ulubiony temat- imigranci: a milion Ukrainców to nie migranci, to już są nasi rodacy, przyjaciele z Wołynia? Oni to się nie liczą, ze są zwożeni tu hurtowo. Zacznijcie myśleć, bo ciemnota w tych czasach to wstyd! Rozkład głosów według wykształcenia mówi samo za siebie. Inteligentni ludzie nie zagłosują w tych wyborach na Dudę. PS. Niestety, w ostatnich wyborach głosowałem na Dudę bo wtedy PiS nie rządził w kraju. Ale po tych latach cofania się do średniowiecza, wiem, że władza nie powinna być w rękach jednej partii! W tym roku Trzaskowski lub Kosiniak-Kamysz, jeszcze się waham. Mądrych wyborów wam życzę Łowiczanie. Pora otworzyć oczy i umysł! 🙂

  • Zapytaj Nadzwyczajną Kastę dlaczego umarza swoim.
   Jak PiS to koniunktura a jak PO to kryzys – to ja wolę PiS i koniunkturę.

   • Zobaczymy tą koniunkturę teraz w czasie COVID-19 jak ludzie z hukiem na bruk wylatują. Dzisiaj w interwencji przykład piękny ludzie po 20-30k mają do odzyskania od pracodawcy wszystko dzięki Tarczy 20.0 Ale trzeba przestać oglądać TVPropaganda żeby o tym wiedzieć. Tam mówią o wyimaginowanych krytykach mody i projektantach oceniających Pierwszą Damę. Temat numer jeden co Trump sprzeda Polaczkom. Będzimy płacić 3x tyle za pobyt żołnierzy co Niemcy dodatkowo w memorandum zapis, że nie podlegają prawo polskiemu. Brawo !!! Trump to przedsiębiorca i nie zajmuje się polityką historyczną tak jak nasi.

  • Niech odpowie Obrońca tęczowego obesrańca: kiedy wypłaci ten nygus odszkodowana warszawskim ofiarom afery reprezentacyjnej.. I gdzie te darmowe żłobki Obrońco Szambolana???

 94. Ale kompromitacja…. Zaścianek i średniowiecze.

 95. PiS na Szkoły a PO na TW Panna

  Gigantyczne dotacje z warszawskiego ratusza dla fundacji założonej przez byłą TW. Jak tłumaczy to Trzaskowski?

  Jolanta Lange jest prezesem fundacji Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego “Pro Humanum” zajmującej się m. in. “walką o prawa obywatelskie”. Według portalu niedziela.pl, w przeszłości nazywała się Gontarczyk i jako tajny współpracownik komunistycznego wywiadu TW “Panna” inwigilowała m. in. Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jej fundacja otrzymuje gigantyczne pieniądze z warszawskiego ratusza. Jak tłumaczy to prezydent Rafał Trzaskowski?

  O tej bulwersującej sprawie jako pierwszy poinformował red. Artur Stelmasiak z tygodnika “Niedziela”, który już w sierpniu 2019 roku napisał, iż prezes jednej z warszawskich fundacji ma zmienione nazwisko.

  – Do 2008 r. nazywała się Jolanta Gontarczyk TW Panna. Kobieta była jedną z ważniejszych agentek komunistycznej służby PRL, którą w latach 80-tych skierowano do inwigilacji twórcy Ruchu Światło Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Obecna prezes stowarzyszenia Pro Humanum była więc płatnym i bardzo niebezpiecznym współpracownikiem reżimu komunistycznego, którą w latach 80. ścigał nawet kontrwywiad RFN – pisała wówczas “Niedziela”.

  Aktualnie Lange prowadzi fundację, która zajmuje się m. in. promocją i wspieraniem środowisk LGBT. Występowała u boku Rafała Trzaskowskiego w trakcie tzw. “V Warszawskich Dni Różnorodności”. Jej relacje z władzami stolicy są jednak daleko poważniejsze niż wspólne konferencje prasowe.

  Jak czytamy w TVP.info, “w grudniu ub. r., na podstawie zarządzenia nr 1843/2019 prezydenta m. st. Warszawy przyznana została dotacja na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Jego głównym operatorem jest fundacja Jolanty Lange. Mowa tu o kwocie wynoszącej 1,85 mln zł”.

  – 2019 r. było to 50 tys. zł, w latach 2020, 2021 i 2022 będzie to 600 tys. zł. Pieniądze te mają być przeznaczane na „działalność na rzecz integracji cudzoziemców, upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji w latach 2019-2022” – informuje “Niedziela”.

  To jednak nie wszystko, bo fundacja Lange dostaje też pieniądze na mniejsze projekty.

  Jak do tej sprawy odnosi się Rafał Trzaskowski? Zapytany na konferencji prasowej przez reporterkę TVP.info o to, dlaczego postanowił przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez panią byłą TW odpowiedział, że nie jest “cenzorem” i nie “prześwietla przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza”.

  – Dlaczego postanowił pan przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez panią Jolantę Lange, a w zasadzie Jolantę Gontarczyk, TW “Panna”, która współpracowała z SB. Do czego się przyznała, inwigilowała Sługę Bożego ks. Blachnickiego, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 1987 roku. Co osoba, która współpracowała z SB wie o „szczerzeniu swobód obywatelskich”? – dopytywała reporterka.

  Trzaskowski zasłaniał się niewiedzą i odpowiadał, że nie prześwietla wszystkich osób, które starają się o dotację:

  – Dostają pieniądze na bardzo różne cele, również cele dotyczące działalności obywatelskiej. Jeśli ludzie przez rząd PiS będą pozbawiani praw obywatelskich, to wtedy będzie mogła pani zadawać takie pytania (…) Setki fundacji, przeróżne inicjatywy są wspierane przez miasto społeczne Warszawa. I bardzo dobrze, bo rząd to wsparcie wycofuje, a ja nie jestem cenzorem – odpowiadał prezydent Warszawy.

  Pytania do Rafała Trzaskowskiego:

  Czy agentka służb komunistycznych – prezes Jolanta #Lange #Gontarczyk – ma doświadczenie i zasługi dla “upowszechniania i ochrony wolności oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji”?

  Dlaczego postanowił pan przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania, dla fundacji prowadzonej przez Jolantę Gontarczyk. Współpracowała z SB, inwigilowała Blachnickiego, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Co ona wie o „szczerzeniu swobód obywatelskich”?

 96. Jak czytam te komentarze to nie dziwię się że się tutaj wybiera – ciągnie swój do swego. Starosta już sobie miejsce w ławach poselskich wybiera?? Kiedyś był wójt z Pcimia i malowanie szkoły teraz ….. W sumie szkoda że w niedzielę. Jakby przyjechał w tygodniu to by pewnie stanął w korku na Bolimowskiej, oczywiście pod warunkiem że żaden sejko wcześniej nie wyjedzie

 97. Mam dość Dudy, zagłosuję na Trzaskowskiego!

  Duda jest kiepski, jego żona w ogóle niewidoczna!

  Marna para…

 98. Jack Kloos

  Możecie pisać kłamstwa nt. konkurencji notariusza, możecie ujadać, ale na nic to wszystko. Wybory wygra Rafał Trzaskowski

 99. gosciówa

  Wi waldi z kasiorką hołubce bedom w łoberku wycinać?

 100. Czas rozliczeń za niespełnione obietnice przedwyborcze urzędującego prezydenta a nie kolejna reelekcja . Miało nie być podatków od emerytów – są, pacjent miał być postacią kluczową w lecznictwie- jest na szarym końcu, miało nie być podwyższanych podatków – podwyższono o 4 % po to aby sfinansować ubiegłoroczne obietnice przedwyborcze 13-tki dla emerytów, miała być podwyższona kwota wolna od podatku do 8 tys zł- jest nadal 3.091,- zł. miały być wyższe dopłaty dla rolników – nie ma do tej pory, miała być program dla mieszkań – jest rynek komercyjny itd, itd. Izolacja naszego kraju na świecie, czyja to zasługa, upartyjnienie mediów publicznych , podzielone społeczeństwo poprzez niesamowita propagandę , chyba tego wystarczy i czas aby rozejrzeć sie za kimś nieuwikłanym w struktury partyjne, niezależnego, spełnioajacego złozone obietnice.

 101. Ale niektórzy mają ból dupy,zaraz będzie niedziela i się przekonamy czy Duduś pokona tych jaśnie możnych i nie m artwcie się zawczasu

 102. Nie da się zakłamać 8 lat rządów PO-PSL !!!
  – to oni strzelali do górników,
  – to oni kazali nam pracować dożywotnio,
  – to oni ograbili nas zabierając kasę z OFE,
  – to oni przymykali oczy na przekręty vatowskie,
  – to oni doprowadzali do likwidacji tego co polskie,
  – to oni z premedytacja trzymali miliony Polaków w skrajnym ubóstwie,
  – to oni tolerowali aferzystów okradających obywateli i państwo,
  – to oni bajdurzyli pijackimi głosami na taśmach prawdy,
  – to oni itp. itd…
  TERAZ NAGLE CHCA WYRWAĆ NAM OJCZYZNĘ Z RAK TYCH, KTÓRZY PODNIEŚLI NARÓD POLSKI Z KOLAN.
  PRECZ Z TĘCZOWYMI POpaprańcami !!!

 103. Zapewniam, że Pan Prezydent RP dr Andrzej Duda:
  1. Wiedzy na temat konstytucyjnych organów Państwa nie będzie musiał czerpać z wikipedii
  2. Gdyby zmarło się (czego nie życzę) prezydentowi Komorowskiemu, nie będzie się śmiał na jego pogrzebie
  3. Nie będzie spał na mszy
  4. Nie wyprowadzi nas z NATO
  5. Nie pomyli Jana Pawła II z Janem Pawłem III
  6. Nie zasugeruje Obamie, że Obamowa go zdradza
  7. Nie porówna Dunek do kaszalotów
  8. Nie zwinie kieliszka królowej
  9. Nie klapnie na krześle zanim zrobi to kobieta, nawet jeśli to Merkel
  10. Nawet nie wejdzie na krzesło w innym niż w japońskim parlamencie
  11. Nie narobi byków w oficjalnych wpisach kondolencyjnych.
  12. Rozliczyć afery z linku Poniżej

 104. Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez PO w ciągu 8 lat ?
  Co rok zapowiadał ofensywy:
  wiosenną, letnią, jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy – niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach.
  PO, przez 8 lat opowiadało Polakom bajki.
  Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mieliśmy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru, który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ), propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.
  Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów, konstytucjonalistów i ekspertów.
  PO jest żałosne, dziwię się tylko dlaczego jeszcze niektórzy im ufają ?

  • Nie ufamy Panu Dudzie bo przegrzał wszelkie limity zwykłej obywatelskiej postawy. Te pokrzykiwanie, ubliżanie Polakom, stronniczośc nie przystoją prezydentowi, potrzebny nam jest ktos kto może wykazac sie pelna niezaleznościa od rzadzacych.

  • Magdalena

   Zależny jest Szambolan Czaskowski od Sorosa tak, jak Tfusk od Makreli…

 105. ofiara mafii łowickiej

  Zanim zagłosujecie na p.Trzaskowskiego proszę najpierw wpisać w Google …. Za co wyborcy tak nie lubią liberałów?

  • Zośka z Zosinowa

   Ofiara losu się odezwała!Gdzie Ty widzisz mafię łowicka?Chyba że w starostwie powiatowym

 106. Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez PO w ciągu 8 lat ?
  Co rok zapowiadał ofensywy:
  wiosenną, letnią, jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy – niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach.
  PO, przez 8 lat opowiadało Polakom bajki.
  Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mieliśmy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru, który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ), propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.
  Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów, konstytucjonalistów i ekspertów.
  PO jest żałosne, dziwię się tylko dlaczego jeszcze niektórzy im ufają ?

 107. Dariusz Droczek

  Precz z notariuszem karakana ! Gdzie te 100 000 mieszkań, gdzie emerytury bez podatku, gdzie te 100 wiaduktów, gdzie te 100 obwodnic, gdzie tysiące km dróg, gdzie ta dofinansowana służba zdrowia, gdzie ci zadowoleni nauczyciele, gdzie te respiratory. Dzięki powszechnemu rozdawnictwu nadrabiacie brak jakichkolwiek kompetencji do sprawowania władzy. Już niedługo dzięki wam u nas będzie druga Grecja. Dlatego panie Duda może zostań pan za oceanem, nie będziemy płakać

  • Nie chcę Polski teoretycznej:
   – skorumpowanej, – o której przedstawiciele rządu mówią, że “Polska to Ch…, D… i kamieni kupa”
   – o której ministrowie mówią, że „polskość to taka polska murzyńskość”
   – w której ministrowie (konsumując ośmiorniczki) naigrywają się z ubóstwa Polaków
   – w której ministrowie w knajpach kombinują jak ominąć prawo
   – w której prominentni politycy debatują na cmentarzach lub stacjach benzynowych
   – w której obywatele będą musieli pracować do śmierci bez prawa do emerytury

   • Wymieniła Pani wiele przekrętów obecnie rządzących. Myślę jednak że lista może być wielokrotnie większa. Czytać, czytać, czytać.

   • A ja nie chcę Polski, w której premier każe mi pracować za miskę ryżu, a minister zdrowia robi przekręty na zdrowiu Polaków!!!

 108. Kubuś Puchatek

  Z ostatniej chwili. Głosy Hyńka z Gzinki, Dziubka, Ani i kilku Anonimów sprawiły, że sztab Prezydenta Andrzeja Dudy wycofał się z “łowickiego” pomysłu i wieczór wyborczy Pana Prezydenta (obecnej i następnej kadencji) odbędzie się jednak w Warszawie. Odetchnijcie z ulgą wszelkie platformersy, nowoczesne, zielone ludki, tęczowi i inni popaprańcy.

 109. Dumny z Prezydenta

  Brawo,brawo,brawo. Tak trzymać! Precz z lewactwem ich kwikiem i gumofilcami z peezeeeluuu!

  • a PIS to lewica czy prawica ? a gdzie ci lewaki ? jak lewaki to pewno są prawaki – ty do nich należysz ? co głosisz oprócz nienawiści do lewactwa ?

   • Magdalena

    Nienawiść do zdrajców Polski, tfusków i szambonurków sorosowych, tęczowych dewiantów biedronkowych, którzy w PE głosują za sankcjami dla Polski.

 110. Rafał, czy to prawda?

  Teresa Trzaskowska matka kandydata na prezydenta Warszawy była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem: Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda, Romana Waschki – pisze w najnowszym numerze tygodnika “Gazeta Polska” Maciej Marosz. Jej bliscy z rodziny mieli też działać na najwyższych szczeblach PZPR.
  “Jak wynika z akt IPN, Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała ją w 1960 r., jako tajnego współpracownika działającego pod ps. Justyna”. Jak piszą, interesował się nią kontrwywiad PRL, ze względu na jej kontakty z dyplomatami USA, “a w szczególności z I sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie Thomasem Donovanem” – napisał autor artykułu “Jak TW Justyna opowiadała SB o Tyrmandzie i Amerykanach”.
  Wyjaśnił, że Trzaskowska nawiązała kontakty z dyplomatami pojawiającymi się na różnych imprezach, “z racji bycia żoną jednego z najbardziej znanych już muzyków jazzowych – Andrzeja Trzaskowskiego”.

  “Odbyto z nią najpierw trzy wstępne spotkania, po czym na rozpoczęciu współpracy pojawiła się dwójka wysokich rangą esbeków – kpt. Rolnik i por. Władysław Prekurat” – poinformował Marosz.

  Według cytowanych przez “Gazetę Polską” dokumentów, “już na pierwszym spotkaniu z SB, Trzaskowska przekazała wiele cennych informacji i wyraziła chęć spotykania się – napisali Rolnik i Prekurat”. “Opowiedziała, o tym jak w 1959 r. poznała Donovana oraz w jakim gronie Polaków spotyka się ów dyplomata. Wskazała, że był on m.in. zaproszony na przyjęcie wyprawiane przez muzyka jazzowego i kompozytora Jerzego Matuszkiewicza i jego żonę. Opowiedziała też bezpiece o pobycie i kontaktach w Polsce popularnego komentatora muzyki jazzowej z USA Willisa Conovera” – czytamy w artykule.

  “Trzaskowska wyraziła obiekcje co do przekazywania informacji na temat obywateli polskich i osób z zagranicy, które nie szkodzą PRL. SB uspokoiła ją, że chciałaby się tylko dowiadywać od niej co jakiś czas o tym, co dzieje się w otoczeniu Donovana i innych obcokrajowców” – napisał Marosz.

  Wyjaśnił, że “w związku z wyjazdem Donovana i zaprzestania kontaktów przez pozostałych dyplomatów z ambasady ze znajomymi Trzaskowskiej, zdecydowano się zaniechać współpracy z TW. Sprawa została złożona do archiwum w 1974 r.”.

  W swoim autolustracyjnym wpisie Rafał Trzaskowski naśmiewał się z “pisowskich hejterów”, którzy drążą przeszłość i zgłębiają historie rodzinne” – przypomniała “Gazeta Polska”.

  Poinformowała, że na wpis Trzaskowskiego zareagował historyk i genealog Marek Jerzy Minakowski, “który przedstawił fakty o rodzinie matki kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy”.

  “Pierwszym mężem Teresy Trzaskowskiej był Marian Ferster. Trzaskowska została synową Aleksandra i Władysławy Fersterów. Teściowa matki Rafała Trzaskowskiego była funkcjonariuszem UB. Z kolei stryj Władysławy Ferstrejowej, Bolesław Drobner, w latach 50. był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krakowie. Przedtem był też ministrem PKWN i prezydentem Wrocławia” – cytuje historyka “Gazeta Polska”.

  “Bratem Aleksandra był Karol Ferster, który wykreował postać Augusta Bęc-Walskiego – groteskowego reakcjonisty, wieloletniego bohatera z łamów Przekroju. Rysownik był członkiem PPR, a później PZPR” – przypomniano w artykule “Jak TW Justyna opowiadała SB o Tyrmandzie i Amerykanach”

  • bratkowiczanin

   Kazik – Twój ból jest lepszy niż mój
   Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
   ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
   na łańcuchy patrzę, ocieram łzy
   tak jak i Ty
   tak jak i Ty

   Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom
   czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
   podbiegam, Twoje karki krzyczą stój,
   bo Twój ból jest lepszy niż mój,
   Twój ból jest lepszy niż mój

   Ból ukoić możesz Ty jeden
   wszyscy inni wpadli w biedę
   limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
   lepszy niż mój

   Na ulicach i w mieszkaniach
   duch miłości się wyłania
   limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
   większy niż mój

   Cztery lata temu dziesiątego kwietnia
   Marii prosto pod koła córka uciekła
   Maria nie przekroczy bramy dziś tej,
   bo Twój ból jest lepszy niż jej
   Twój ból jest lepszy niż jej

   Józef miał ojca, żonę i syna
   I tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał
   Józef nie wspomni dzisiaj dnia tego
   Twój ból jest lepszy niż jego
   Twój ból jest lepszy niż jego

   Ból ukoić możesz Ty jeden
   wszyscy inni wpadli w biedę
   limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
   lepszy niż mój

   Na ulicach i w mieszkaniach
   duch miłości się wyłania
   limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
   lepszy niż mój

   Ja tam po prawdzie nie kocham cmentarzy
   gdy mama mnie prosi to z nią tam pojadę
   na grobie ojca kładę kwiatów strój
   Twój ból jest lepszy niż mój
   Twój ból jest lepszy niż mój

   Co za piękny dzień dzisiaj nam wszystkim dano
   pamiętać o wszystkich, których zabrano
   po drugiej stronie stoją i ronią łzy
   tak jak i Ty
   tak jak i Ty
   tak jak i Ty
   tak jak i Ty

  • To łączy POstkomunę.

  • Kłamstwo powtarzane tyle razy nie stanie się prawdą! A jak tam TW Balbina? Też poświęcisz mu tyle miejsca????

 111. Super – promocja Łowicza!

 112. Łowiczak trzeźwo myślący

  500 plusy, 300 plusy i 13-stki przyjemnie przytulić… Hipokryzja

  • Zeby komus dać 500 plus, 300 plus, 13-te emerytury, trzeba komuś te pieniadze zabrać. To jest naganne, że nie ma stabilnej polityki socjalnej a robione są takie premie dla pewnych grup spolecznych tuz przed wyborami. jak mozna było dać 13-tki emerytom z pieniędzy. ktore mialy byc przeznaczone na pomoc dla osob, rodzin niepelnosprawnych. Se te pieniądze wydawalo, podczas gdy ktoś doswiadczony niepelnosprawnościa na te pomoc liczyc nie może, wazniejsza była duza grupa emerytów, potencajnych wyborców. I tak jest prze kazdymi wyborami, jakiś smaczek dla upatrzonych wyborców po to aby trwac u rządów, nie liczy sie interes Panstwa.

  • Magdalena

   Najlepiej liczył się interes Polski za rządów złodziei PO PSL. Nie było pieniędzy na nic… Zabrali ludziom i sobie wzięli… To był dopiero PROGRAM Socjalny 😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠

 113. Precz z PiSem i Duda

 114. Precz z dlugopisem!!

 115. Nie chcemy go tu

 116. A referendum było? Przecież większość nie chce.

 117. Uważajta na drodze bo ci z SOPu słabo jeżdżą…

 118. Współczuję policji 🙁

 119. Hyniek z Gzinki

  Ale łobciach na całe Polskie!Żeśta poglupiały pisiory!Łowicoki,pokazta przy łurnach środkowy paluch panu Dudopisewi i prezesewi.

 120. Chamska hołota

  UUUUU!!!! To już chyba nigdzie nie chcą prezydenta prezesa i jego partii! Super ,na ziemi łowickiej będzie świętował swoją klęskę. tak trzymać !

 121. Chyba wstyd nie zaszczyt

 122. Matko kochana, to Ci dopiero zaszczyt!!!!!

  • A jak… 💪👍 Zaszczyt dla małomiasteczkowych pań i panów z Łowicza wg Szambolana Czaskowskiego…

   • Lepszy “Szambolan” wykształcony niż piesek duduś hodowcy kotów z Żoliborza

   • Szambolan Rafauu to agent rosyjski i niemiecki, piesek Putina i Angeli. Mówi w kilku językach… tylko nie wie jak to powiedzieć po polsku 😃 Kandydat na Prezydenta RP… Żarty

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.