Sporo atrakcji przygotowali organizatorzy festiwalu „Kolej na kobiety” pod patronatem burmistrza Głowna, w ramach czwartego dnia tej imprezy. Z tej okazji, 9 marca, otworzono dwie nowe wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury. Koncert dała także wokalistka Emilia Kudra.

Większą z wystaw przygotowały członkinie grupy artystycznej K.A.M.A., w skład której wchodzą: Karolina Ageena, Adriana Nowicka, Marta Winencjusz oraz Anna Suchecka. Ekspozycja malarstwa i rzeźby „Kobieca Natura” przede wszystkim składa się z prac, które w głównym punkcie stawiają kobietę. Wystawa została także wzbogacona o fotografię autorstwa mieszkającej na co dzień we Francji Evy Strus.

 

Przy okazji czwartego dnia festiwalu otwarta została także mniejsza wystawa malarstwa pt. “Kwiaty”. Autorką prac jest Zofia Bogutczak.

Głównym punktem czwartkowego wieczoru był występ na scenie MOK znanej już z występów w Głownie wokalistki Emilii Kudry. Artystka, której akompaniował tradycyjnie Michał Makulski, zaprezentowała program “Z piosenką przez świat”. Zaśpiewała m.in. “Milord”, “La Vie en Rose” czy “Niech żyje bal”. Konferansjerem w czasie wieczoru był jeden z głównych pomysłodawców festiwalu Michał Kmieć.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.