Po ogromnej porażce jaką zafundował sobie MUKS Pelikan-2001 Łowicz z Polonią Warszawa w meczu sparingowym rozegranym w minioną niedzielę, 12 lutego 2017 roku, kolejny pojedynek był zdecydowanie bardziej wyrównany. Podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego zremisowali w piątek, 17 lutego, z AKS SMS Łódź 2:2.

Do meczu na stadionie sportowym OSiR im.10 Pułku Piechoty w Łowiczu stanął zupełnie inny zespół biało-zielonych. Efektem tego była dobra gra i mimo kilku popełnionych błędów łowiczanie stanowili równorzędnego rywala dla gości, zwłaszcza, że łodzianie obecnie grają w pierwszej lidze. Jeszcze w pierwszej połowie obydwie drużyny zdobyły po jednej bramce.

Niemalże z marszu na prowadzenie wyszedł Pelikan po strzale zdobytym w 2. minucie gry przez Krystiana Tabarę, ale jeszcze przed gwizdkiem sędziego kończącego tę część gry rywale doprowadzili do remisu.

Po przerwie ponownie łowiczanie przejęli inicjatywę zdobywając gola w 50. minucie, po strzale w wykonaniu Krystiana Białasa. Tym razem goście nie czekali długo, aby wyrównać i już dziesięć minut później padła bramka, której nie zdołał wybronić Filip Szymajda. Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się już przerwać obrony rywala.

– To był pierwszy sparing pozytywny. Było kilka pozytywnych momentów w grze, ale też jest kilka rzeczy do poprawy. Ogólnie jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentował mój zespół – powiedział po meczu trener Kutkowski.

Sparingi:

Polonia Warszawa – MUKS Pelikan-2001 Łowicz 7:0 (7:0)

Pelikan: Filip Szymajda – Patryk Papuga, Mateusz Kardas, Piotr Tkacz, Hubert Kałużny – Jakub Lis, Hubert Matyjas (1 Olaf Andrzejewski), Jan Sejdak, Oskar Sadowski, Krystian Tabara – Dawid Piecka.

MUKS Pelikan-2001 Łowicz – AKS SMS Łódź 2:2 (1:1); br.: Krystian Tabara (2) i Krystian Białas (50) – (38) i (60).

Pelikan: Hubert Duda – Patryk Papuga, Mateusz Kardas, Piotr Tkacz, Hubert Kałużny – Jakub Lis, Hubert Matyjas, Jan Sejdak, Krystian Tabara, Oskar Sadowski – Dawid Piecka. Na zamianę wchodzili: Filip Szymajda – Michał Kunat, Igor Tomaszewski, Olaf Andrzejewski i Krystian Białas.