Dowód osobisty – podstawowa formalność w przypadku szybkiej pożyczki  

Podstawowym dokumentem uprawniającym do otrzymania pożyczki pozabankowej jest dowód osobisty. Potwierdza on pełnoletność osoby składającej wniosek oraz polskie obywatelstwo. Ważne są również inne dane zawarte w dowodzie osobistym, w tym numer PESEL. Zazwyczaj pożyczkodawcy nie udzielają pożyczek obcokrajowcom oraz osobom, które nie są zameldowane w Polsce. Dowód osobisty potwierdza autentyczność danych, które wnioskujący podał w formularzu.

Szybka pożyczka a źródło dochodów

O szybką pożyczkę pozabankową może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18 lat. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać m.in. uczniowie, studenci, emeryci, renciści, rolnicy, osoby zatrudnione na umowę o pracę, dzieło, zlecenie czy też prowadzące własną działalność gospodarczą.

Otrzymanie pożyczki pozabankowej zależy od oceny zdolności kredytowej wnioskującego. Wsparcie przeznaczone jest dla osób, które otrzymają pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Od wysokości źródła dochodów uzależniona jest kwota pożyczki.

Pożyczkodawca może weryfikować potencjalnego pożyczkobiorcę m.in. w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz Biurze Informacji Gospodarczej (BIG).

Warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać szybką pożyczkę

Szybką pożyczkę pozabankową mogą otrzymać osoby, które:

 • ukończyły 18. rok życia
 • mieszkają na terytorium Polski
 • posiadają dowód osobisty
 • mają telefon i adres e-mail
 • mają źródło dochodów
 • wypełniły wniosek o pożyczkę
 • otrzymały pozytywną ocenę zdolności kredytowej
 • podpisały umowę pożyczki

Wniosek o szybką pożyczkę

Osoby, które chcą otrzymać szybką pożyczkę pozabankową, powinny wypełnić wniosek. W formularzu należy zazwyczaj podać:

 • imię i nazwisko
 • numer PESEL
 • adres zamieszkania
 • numer telefonu kontaktowego
 • preferowaną kwotę pożyczki i liczbę rat do spłaty

Umowa pożyczki – jej podpisanie jest konieczne

Formalnością, którą należy dopełnić, aby otrzymać pożyczkę pozabankową, jest podpisanie umowy pożyczkowej. Dokument trafia do klienta po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Dostarcza go przedstawiciel firmy pożyczkowej do domu pożyczkobiorcy.

Zanim klient otrzyma pieniądze, musi podpisać umowę. Wcześniej jednak powinien ją dokładnie przeczytać i zapoznać się ze wszystkimi zapisami oraz warunkami. W razie jakichkolwiek wątpliwości może zwrócić się do przedstawiciela firmy pożyczkowej o wyjaśnienia.

Umowa pożyczki powinna m.in. zawierać podstawowe dane obu stron, określać warunki wypłaty gotówki, spłaty zobowiązania, formy kontaktu z pożyczkodawcą oraz pouczenie o ewentualnych konsekwencjach braku terminowej spłaty zobowiązania. Załącznikiem do umowy powinien być harmonogram spłat zobowiązania.

Szybka pożyczka – wygodna forma spłaty zobowiązania

Szybka pożyczka pozwala klientowi wybrać dogodną dla siebie formę spłaty zobowiązania. Przedstawiciel pożyczkodawcy może osobiście odbierać raty zobowiązania w umówionych terminach. Ponadto istnieje możliwość przelewania pieniędzy bezpośrednio na konto firmy pożyczkowej.

Szybka pożyczka – mniej formalności niż w przypadku kredytu bankowego

Firmy pożyczkowe ograniczają do minimum formalności związane z udzieleniem pożyczki pozabankowej. Nie wymagają wielu dokumentów, a często wystarczy sam dowód osobisty oraz deklaracja o wysokości dochodów. Decyzja pożyczkowa jest szybka i uzależniona jest wyłącznie od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Atutem jest także brak konieczności wychodzenia z domu – zwłaszcza gdy mowa o pożyczkach z dostawą do domu klienta.

Skąd wziąć pożyczkę?

Jeżeli brakuje nam pieniędzy możemy zdecydować się na szybką pożyczkę od firmy Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas większą kwotę można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły większego obciążenia dla domowego budżetu.

Komentowanie nie jest możliwe.